Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има някаква светлина в тунела и доставката на сензора за налягане върху рейката за газта, до 15 февруари ще е налице. Поне така ми обещаха, "поглеждайки" забавената пратка с резервни части. Ако се случи, то реално 20 работни дни са необходими. Много е за части тип джвръчка!

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      И преди ковида, за датчик от Румъния, чаках месец. Такава си им е системата.

  • Има някакъв проблем! За датчик на колянов вал за Рено Мастър чакам от 30 декември!
    Марин Райковски

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Идеален момент , за местно производство

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      С какво ще произвеждаме?

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Малка държава, само домати може да произвежда. А ние и това не. Та ще си чакаме.

  • Оторизирано-дилърски хумор:
    - Здравейте, Господине.
    - Здравейте, здравейте...
    - Обаждаме Ви се, защото сме длъжни да Ви информираме, че поръчката от 14.01.2022 г. за смяна по гаранция на газовият сензор на рейката, който трябваше да пристигне на 25.02.2022 г., е отменена. Правим Нова поръчка и като пристигне частта, веднага ще позвъним.
    - Много благодаря! Все пак съм си взел двугоривен автомобил, за да го покарам мааалко и на бензинец. Лек ден и спорна работа пожелавам и очаквам обаждане.
    - Да, да...

    Коментар


    • krassitch
      krassitch коментира
      Редактиране на коментар
      Ковидното положение ли е виновно,или Украйна?Едно време,все международното положение беше виновно...Ха,ха...Който търси оправдания,винаги ще се намерят

    • novatech
      novatech коментира
      Редактиране на коментар
      Все още ли Дачия е твоят автомобил?
      Нова кола , в гаранция , два месеца чакане?

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Полека, познавам един с нов мерцедес - чака 3 месеца за нещо си.

  • Да, Моята Дачия е Моят Автомобил, Но, останалото е кръгла Нула, особено дилърска мрежа и Гаранционно обслужване. А бе, български патент. Много претенции на Нищо отгоре.
    Заминавам във Франция да си свърша работата!

    Коментар


    • Лошото е че е при всички така.
      Вчера звъня в шкода за час за записване за светнал чек.
      Ааааа имаме за 13.03. да.
      Ама мойто момиче днес е 21.02.
      .........Мда....
      Аз тази кола какво да я правя до тогава?....
      ...................................
      А ще проверя за по рано?
      Имаме за 23.02.
      Могло значи....
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • Оправих се! Нито чека свети, нито ламбата за повреда на газовият инжекцион. Не, не оторизирано-дилърски.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
          Оправих се! Нито чека свети, нито ламбата за повреда на газовият инжекцион. Не, не оторизирано-дилърски.
          И как се оправи? Изтръгна лампата или я залепи с черно тиксо ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Друго си е да караш на LPG с тези страни ценови разлики на горивата. Малко на подривна дейност ми прилича, идваща от профилите в социалните мрежи, от определена партийка. Иначе, Моята Дачия трупа километраж и за момента нямам оплаквания, освен страшното мълчание на оторизирания сервиз да смени дребничка част по гаранция. Мълчание от 14.01.2022 г.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BtSHC3Xh.jpg
Прегледи:637
Размер:158.1 КБ
ID:6826510

            Коментар


            • Отчитам като личен рекорд пробегът за 12 месеца на Моята Дачия, 34000 км. И толкоз, без да сме я извеждали в чужбина. Като основно предимство отчитам фактът, че се кара предимно с по-евтино гориво, LPG. Ако тенденцията с годишен пробег се запази, на третата година ще приключа с "гаранцията".
              Лек ден и се пазете!

              Коментар


              • Гледам в Пловдив, предпочитат предни зимни със задни летни...
                Молодци, качили Альоша!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • Asen Kushlev
                  Asen Kushlev коментира
                  Редактиране на коментар
                  То в Пловдив може и без зимни да минеш.

              • Забелязал съм, че си следиш стриктно разхода. Би ли споделил разлика между бензин и газ?
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • _ninja_
                  _ninja_ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е с течна фаза. "Точният" среден разход на газ е 6.45 литра. Третата ми Dacia, Logan MCV 90 коньова версия бензин/газ, харчеше средно 6.72 литра. Също не беше с течна фаза, но пък на бензин вървеше по-свежо, отколкото на газ. Даже се препоръчваше ако от място трябва да се преодолее рязка денивелация, да се превключва на бензин. Не беше оптимизирана за работа на газ. При TCe 100 е обратно, 170 Nm и 100 к.с., но при работа на двигателя на газ. С бензин е 160 Nm и 90 к.с.

              • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Забелязал съм, че си следиш стриктно разхода. Би ли споделил разлика между бензин и газ?
                Средно 6.3 л бензин, средно 6.3 л газ. Това, с всички условности. И второ, не издевателствам над автомобила, щото е слабичък.

                Коментар


                • Иван Жоров
                  Иван Жоров коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря! С течна фаза ли беше? При мен винаги разхода на газ е малко по-висок ако вървежа е еднакъв, 5 до 15%.

              • 70 календарни дни чакам нюню част по гаранция. Е`ал съм ти "гаранцията", к`вот дойде - това. Минавам на кварталния майстор вече.

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Миналата година взех последния наличен датчик за положението на волана в света, за моя модел. Ако пак се скапе, на който и майстор да ида, най-много да шунтира системата.

              • Не знам как устиска толкова време.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • Не е Първоаприлска!
                  От днес съм с 2 сензора за налягане и температура на газовата рейка. Един лично мой и един сменен по гаранция. Да видим колко ще изкара оторизирания..., въпреки, че имам един резерва.
                  Хубав ден и се пазете!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X