Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ето го "Black Angel", тъпкан с екстри и удобства, поръчани от мен:
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Честито и хиляди безаварийни километри с новата Дачия!
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • Честито колега, със здраве да си я караш.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • Ето малко допълнителна информация за добавените по мое желание неща:
          Прикачени файлове

          Коментар


          • sv2006
            sv2006 коментира
            Редактиране на коментар
            Честито и от мен
            Мисля че със цвета обаче си уцелил греда, черното в тази прашна и мръсна София се поддържа много трудно. Отделно всяка дребна драскотинка и камъче се забелязва отдалеч. Сивото за мен е цвета който носи най много на бой, драскотинки, камъчета и прах почти не се забелязват.

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            То сивото, колкото и да го миеш ... все си е сиво

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм фен на дачия, но прави впечатление че екстрите са на реални цени.За разлика от някои премиум марки, които на базова цена излизат голи като пушка и AUX-a струва 899лв без ДДС

        • Честито !
          Това като на филмите ли става ? Купуваш нова , след 3 години я връщаш и вземаш по-новата и продължаваш да си изплащаш вноските , или схемата е друга ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Честито !
            Това като на филмите ли става ? Купуваш нова , след 3 години я връщаш и вземаш по-новата и продължаваш да си изплащаш вноските , или схемата е друга ?
            Предната заработи за следващата. Отгоре дадох едни 1000 лева, капаро. Застраховка не включвам тук.

            Коментар


            • Още няколко снимки:
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Krelion
                Krelion коментира
                Редактиране на коментар
                Не се ядосвай.Каквото такова.Купил си я вече.

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Румънците са се научили да правят биметални спирачни барабани или така ми се струва?

            • 11 години все съм ядосан.....

              Коментар


              • Наближавам 2000 километра пробег от 12.03, когато получих Моята Дачия, като се опитах да не издевателствам над автомобила и двигателя в частност. Лежерно и без рЕзки ускорения. В следващите дни това ще се промени и максималните 3000 оборота до сега при ускоряване или скорост, ще са мит. Разбира се, това доведе и до среден разход далеч под каталожният. По каталог извън града пише, че харчи 6.9 средно, в града 7.3. Аз имам и извън, и в града всеки Божи ден, а средният ми разход на LPG е от 6.71 литра на база въведените от мен честни данни тук: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1229767.html

                Но това ще се промени, поне с литър, .... два нагоре, когато понастъпя бегачката!

                Иначе, бордовият компютър с показания на LPG, дава по-голям разход с до 2 литра разлика. На бензин няма да го проверявам, не ме интересува.
                Климатизацията не се изключва, независимо от сезона. Автоматичният режим нещо не го схващам, но ще прочета тия дни.
                Като сменихме времето най-после сутрин успях да видя как светят лед фаровете на къси и съм доволен.
                Инициализирането в двете огледала за наличие на превозно средство в "сляпата зона", много удобна глезотия. Не, че съм привърженик на рЕзки маневри без мигач.
                Седалките са страхотни и много удобни.
                Парктрониците работят безупречно, като задните са подпомогнати от доста качествена камера, която все още не мога да свикна да гледам. Но, всичко с времето си.
                Автоматичните чистачки и фарове са добри, с адекватни реакции.
                Стоп/Старт "системата"....., не е по-отзивчива от на предната ми Dacia, но си я използвам.
                Спирачна система. Нищо общо с досегашните ми Dacia. С една дума - перце. Трябва да се внимава и свикне.
                Обезшумяване. Перфектно.
                Пътно поведение и Купе. Оприличавам го с Пасат Б7, като последният е доста по-класен.
                Маневреност. Много по-добра. Нищо общо с досегашните ми Dacia.
                Разположение на копчета, врътки и медия. На една ръка разстояние и с добра видимост.
                Колани. Липсва регулиране във височина. Не ми е проблем.
                Палене с бутон. Екстра е, но с една идея след последната затворена врата, две...три секунди. Не ми е проблем.

                Ми, това се сещам. След време още ще пиша, независимо от оценката ми, която е чисто субективна.

                Лека вечер и се Пазете!

                Коментар


                • Кажи честно.И пружините на капака на багажника ли ти харесват?И гофрето на кабелите?
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                    .....
                    Обезшумяване. Перфектно.
                    ......
                    Ей тука вече ме изгуби. Не знам какви са ти критериите за обезшумяване, но на всички Дачии на които съм се качвал е много далеч от перфектно, да не кажа че повечето дрънчат на варел и шума след 120км/ч е много голям.

                    Коментар


                    • ​​​​​Нищо им няма на пружините на багажника, екстра са си.

                      Понеже съм наясно с шумовете при и след 120 км/ч не само при предишните ми Три Dacia, но и при много други марки автомобили, и айде да не съпоставяме последната модификация с предните на Dacia. Наистина положението е добро, а за мен - перфектно. Покарайте първо и след това споделете. Аз ще споделям, защото я карам и най-добре зная.

                      Коментар


                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Преди години проведох един тест драйФ с Дачия и от сравнението с дъртият ми ескорт , незнайно на колко реални км и на незнайно колко собственика преди да се прилуни в БГ, се зарекох че дачия ще гледам само на снимка . Сега 4 години по-късно , все още не съм си променил мнението .

                    • За 4 години бая са подобрени нещата. Гледай снимки, ще публикувам.

                      Иначе, така си отварям багажника:

                      https://youtu.be/uLjCOONklKo

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        alexalex69: Всички, дето си купуваме нови дачии, сме крайно-нуждаещи се!

                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нали за това има различни класи автомобили , сега да си говорим че дачията е дори среден клас автомобил е утопия ......

                      • sv2006
                        sv2006 коментира
                        Редактиране на коментар
                        С тая пружина е голям смях, вържи я с един сезал че да не изфърчи на някъде
                        Иначе хората така си отварят багажника от 20 години......
                        https://youtu.be/rm2JpObosF0

                    • Човек, драйФащ по време на тест-драйФ, не може да ми е критерий за компетентност. Това, че псува, майната му. Караме напред, заради интелигентната аудитория.

                      Коментар


                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нямам никакво желание да те отказвам да си караш Дачията , ама не съм съгласен да се изказвате все едно сте си купили последен модел Мерцедес......

                    • Утре ще ви запозная със сервизната програма, предвидена за Моята Дачия ... ., нещо средно между за Форд Ескорт и Мерцедес, ама леко нагоре.
                      Доста са съкратили периодиката за обслужване, сравнено със стандартите на Renault, за същият двигател, извън България. Е, някои позиции от обслужването със смяна на търкалца и ремъчки, са ги оставили за над 100 000 км...... . Няма угодия.

                      Коментар


                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Няма никакво място за коментар на техническото обслужване , коментирам нивото на комфорт на ползване . Самият аз съм твърдял и все още твърдя ,че предпочитам да мога да си карам нова дачия в ДЕ от колкото старо порше в БГ .........

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X