Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес отново ще ми актуализират софтуерът за инжекциона. По дяволите, колата е на 37000 км пробег.....! Добре помня януари тази година, след софтуерна актуализация на инжекциона на 28000 км, как ми гръмна сензора за газта. Чудя се, какво следва? Ще пиша...

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      В един друг форум му викат "газовата беля". След две коли с такова, минах на дизел за да не се изкушавам повече.

    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Ако под това се разбира нови настройки - нормално е. Зора е докато се достигнат оптимални настройки - след това забравяш за подобни проблеми. Моя ГИ сега е на под 2000км. и ще го водя за 3-ти път на настройки, че не ме кефи, а съм перфекционист.

  • Чичо Манчо твоят го е мислил или твоят майстор или ти.Оня са го мислили инженерите във фабриката.Е какво са мислили и тествали тия тиквеници тогава...
    Риторичен въпрос...
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
      Днес отново ще ми актуализират софтуерът за инжекциона. По дяволите, колата е на 37000 км пробег.....! Добре помня януари тази година, след софтуерна актуализация на инжекциона на 28000 км, как ми гръмна сензора за газта. Чудя се, какво следва? Ще пиша...
      Ако колата ти е нов модел, е нормално да си 'тестер' на софтуера. Още повече е двугоривна.

      Коментар


      • Не знам защо, но медийният дисплей чете моя iPhone 12 Pro Max като iPad... и не може да тръгне CarPlay с Waze смартфон интегрираната навигация. Питах в сервиза дали се ъпдейтва медийният дисплей, казаха - Не!
        Търся решения...
        С Андроид Ауто нямам проблеми.
        Последно редактирано от _ninja_; 18-04-22, 07:47.

        Коментар


        • Включих глобално "Siri"на iPhone, а не само в приложението и работата заспа Благодаря на отзовалите се.

          Коментар


          • Баси, наближавам половината пробег от гаранцията на Моята Дачия! А съм я ползвал само 14 месеца, 41 000 пробег. А, да, преден десен калников мигач не изветря конденза и съм записАл час оторизиран, до повикване, неопределено. Не се оплаквам! Една актуална снимка:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FEB8E25B-7D50-46FD-B0FA-0A1952C81D77.jpeg
Прегледи:651
Размер:1,015.3 КБ
ID:6860621

            Коментар


            • Измисли ли как да си подпираш ръката на вратата без да ти е неприятно от ръба на кората?
              Не се заяждам питам сериозно,че си им е проблем това.
              Иначе евала,че я караш толкова много и ти харесва.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Измисли ли как да си подпираш ръката на вратата без да ти е неприятно от ръба на кората?
                Не се заяждам питам сериозно,че си им е проблем това.
                Иначе евала,че я караш толкова много и ти харесва.
                Обикновено не държа ръката си на ръба, а като на втората снимка и не, не ми пречи ръба. Вдигнах лакътя на ръба и не ми е удобно, въпрос на навик. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9CD0F066-558D-4352-B3CD-DE5A7368B95E.jpeg
Прегледи:580
Размер:1.52 МБ
ID:6860940 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:96B32EB5-9BB7-4606-A1C0-AB401DC671A9.jpeg
Прегледи:555
Размер:1.67 МБ
ID:6860941

                Коментар


                • Може и да си е до размер това,а и до навик.Аз съм 190см и крайниците са дълги та ми е удобно на първата снимка,а не на втората.
                  Ама не в Дачията де.Та така....
                  Успех и много безаварийни...
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • "Бегачката" ще я разходим за 6 дена в Гърция, а гледам, че и гаСчица предлагат. Тръгване на 27.06, връщането е на 02.07. Район на пребиваване, Метеора и околностите. Прочетох два пътеписа тук, като актуалният е от 2018 г. Полезни ми бяха.
                    Не, не са ме викали оторизирано за смяна на калников мигач.

                    Коментар


                    • Колко ти стъпват сервизните обслужвания и на какъв интервал се правят и какво обслужват?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Колко ти стъпват сервизните обслужвания и на какъв интервал се правят и какво обслужват?
                        520 лв. 30000 км. Въздушен и маслен филтър. Филтър купе. Газови филтри, течна и газова фаза. Свещи. Масло. Технически преглед и паспорт за моментното състояние.
                        В момента съм на 44000 пробег.

                        Коментар


                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не съм привърженик на оле мале направих 5-6 хил. км, трябва да сменям. Но около 10-15 хил. км е разумно да се сменят масло и филтри.

                        • Asen Kushlev
                          Asen Kushlev коментира
                          Редактиране на коментар
                          За коли до 2000 г. да, толкова си им дава производителя, с някои изключения. Брат италианец жули яко и ако долее все е кяр. После идва тука на 500 х.км. с три смени на масло и се почва голямото втеляване. Че на километража и великата сервизна книжка се мъдрят 120 х.км. и чинно сменяни масла точно на 10 х.км. Как пък един път не го сменили на 11 х. бре. Но това е дълга и безкрайна тема.

                        • kbot
                          kbot коментира
                          Редактиране на коментар
                          Разумно е:
                          - за нова кола, каквото е написал производителя;
                          - за стара кола е все тая. И да се сгруха, причината едва ли ще е маслото (е все пак трябва да е масло и да има достатъчно).

                      • Смяна само на масло и маслен филтър е по желание на всеки и не е скъпо. Да, хубаво е на половин пробег от 15000 км да се прави. Аз го направих веднъж и след като вече не установявам видимо загуба на масло на пръчката, ще си изкарам пълният пробег от 30000 км. Да става каквото ще. Между другото, побързайте с взимането на нова Dacia, защото има проблеми със завода в Румъния. Лек ден.

                        Коментар


                        • Смяната на по-малък интервал от заводски посочения е лудост. Малко гъзарийка, малко пресилена грижа за колата, малко незнаене, малко робуване на фейс-мейс писаници...
                          Правете каквото е казал производителя, сменяйте с каквото масло пише, с каквито там филтри търябват и това е.

                          Колите вече се превърнаха в обикновени машини които са направени за да ни обслужват и улесняват.
                          Мина тя когато покупката на кола беше бахти събитивето, и веднъж сдобил се с кола-започва да и се трепери като за бебе.

                          Бахти ламарината, ще и ставам роб...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • cecoa1
                            cecoa1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Тая вяра в производителя, някак не я очаквах от теб...
                            Удължените интервали на смяна на масло, са доказано вредни... Поне ако искаш да караш тази кола без особени проблеми, за няколко пъти по-голям пробег от гаранционния. Ако ти е само за гаранцията, много коли ще я изкарат и без нито една смяна.

                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Темата за маслата и по-точно на какъв пробег е едно от нещата, което е дъвкано, дъвкано толкова много по форуми и къде ли не, та няма смисъл да задълбаваме. Всеки си шета на акъла дето се казва... и всеки си гледа колата както сметне за добре. 🙂

                          • kbot
                            kbot коментира
                            Редактиране на коментар
                            Скъсените интервали на смяна на масло са също "доказано вредни" - нещо за киселинност, ама трябва да се чете ...

                        • Чакайте малко,че аз не разбрах - на това му дават смяна на масло на 30 000 километра?
                          И свещи на 30 000 километра?

                          Не,че нещо ма добри свещи карат поне 100 / по избор,може и мили а не километри / ,а масло след анализ до около 15 пряко сили
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • BENZBOSS
                            BENZBOSS коментира
                            Редактиране на коментар
                            А горивен филтър,това го няма заводско на брата на резервната Хонда,не че не го продават,НЯМА ТАКОВА В КОЛАТА ИНСТАЛИРАНО

                            Свещи тук сменят на 120 000 МИЛИ след като излезе от Магазина,не е като да пестят,просто си работят,аз сменям на по 60 000 МИЛИ,че съм много умен ма тия от Дачия сменят на няма и 20 000,там съвсем имат идея защо ма аз не я схващам.
                            Е сега нося свещи от тук за една кола там,а да видим дали ще изгние с тях,какво 30 хиляди на масло и защо 30 000 до свещи,някой пак не му се смята май

                          • kbot
                            kbot коментира
                            Редактиране на коментар
                            @cnc82:Нова кола, чист резервоар и Ромпетрол. Няма причина да се задръсти. Все още.
                            Всичко е според зависи.

                          • kalin09
                            kalin09 коментира
                            Редактиране на коментар
                            А горивен филтър,това го няма заводско на брата на резервната Хонда,не че не го продават,НЯМА ТАКОВА В КОЛАТА ИНСТАЛИРАНО
                            глупости

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X