Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

    Осми ден в Италия и разходът на газ ми идва около 6.5 - 7.5 литра и малко отгоре, Но, който не е бил тук, той не знае защо е така. Високата средна скорост на придвижване е причината. Направих и едно 60 литрово зареждане с А100 в Бъгария, но си стои непокътнато за сега, но пък, тежи. Ще се изолзва, когато се връщаме след седмица, за да засека и бензиновият разход в лудата италианска надпревара. Следващо включване със засег на газ от Монако, следващата седмица.

    Повече информация от картинката и линка, след като я "чукнете":





    Коментар


    • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

      Както и предположих, твърдо над 7 литра разход на газ, но пък придвижване в диапазонът 110 - 130+ км/ч. Климатикът не се спира, лято е в Италия.

      На 10 000 км ще видя общият среден разход и ще е някакъв ориентир за хора, които си правят някакви сметки. Лично Аз не правя..... .

      Докато търсех по път бензиностанция, която да предлага и газ, карах и на бензин, но няма как да хвана разходът.

      По отношение качеството на газта, същото като у нас. Само цената дето е европейска, от 0.577 извън и до 0.751 евроцента за литър по платените магистрали.

      Никъде(освен в Словения) по път до тук не се е налагало да зареждам сам, а си има служител. В Словения сам заредих и нямаше драми, както си мислех.

      Коментар


      • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

        Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
        Както и предположих, твърдо над 7 литра разход на газ, но пък придвижване в диапазонът 110 - 130+ км/ч. Климатикът не се спира, лято е в Италия.

        На 10 000 км ще видя общият среден разход и ще е някакъв ориентир за хора, които си правят някакви сметки. Лично Аз не правя..... .

        Докато търсех по път бензиностанция, която да предлага и газ, карах и на бензин, но няма как да хвана разходът.

        По отношение качеството на газта, същото като у нас. Само цената дето е европейска, от 0.577 извън и до 0.751 евроцента за литър по платените магистрали.

        Никъде(освен в Словения) по път до тук не се е налагало да зареждам сам, а си има служител. В Словения сам заредих и нямаше драми, както си мислех.
        Имаш опит и с дизел. Колко би горял при сродно каране? Предвид, че е сравнително слаб бензина ми се вижда дори нисък разхода. Имах кола 63к.с. която градско гореше 6,5 а извънградско под 8 не падаше.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

          Здравейте! Завърнахме се след 5 000 километра извън България, но на газ! Е, подкарвах и на бензин чат-пат, че си карах пълен резервоар от България и трябваше да се използва като евтино гориво, като за Италия(под 1.6 евро за обикновен бензин не видях никъде). Простата сметка показва, че за времето, когато съм карал на газ е заредено 10 пъти, а средният разход е 7.109 литра на 100 км. Както писах в преден пост, причината за повишението, сравнено с карането ми в България е високата средна скорост на придвижване. Но...., нямаш шанс по магистралите в Италия - или със 120 - 130+, или с тировете 100 - 110.

          Малко за Logan MCV, TCe 0.9, 90 кончета с фабрична газова:
          Пътуването мина нормално и без драми. Придвижвахме се без проблем по всякакъв вид пътища в Италия, от магистрали, до алтернативните безплатни пътища.
          Последните бяха няколко вида:
          - в равнинните части от населено място в населено място с безброй кръгови за примерно едни 200 км да изминеш за около 4 часа. Изнервящо за мен в началото, но като им схванах дяволиите на италианчетата, после нямаше проблем, освен дългото придвижване.
          - в планинските райони беше най-голямото предизвикателство, освен че се придвижваш сравнително бавно по безбройните "фиби" с отрицателен ъгъл на атака на поредното завиване, образно казано, но и страхотно тесните пътни участъци в тези райони. Тук също се справях без проблеми.

          Като цяло, добър избор на конфигурация за пътуване на дълго, защото нито за миг не ме заболя нещо или да ми е било неудобно.

          Проблеми:
          - оказа се, че комбито ми е голямо като дължина, сравнено с предните ми две дизелови Дачия. Ще трябва да привикна;
          - в определени моменти, много рязко изпреварване с понижаваща предавка или при тръгване рязко от място, като че ли ми липсва въртящ момент(само 140 нютона);
          - да, липсва ми дизеловият двигател...…

          Сега да отговоря и на Иван Жоров:
          Предните ми два дизелови двигателя, колкото и да бяха икономични, в диапазон на придвижване 130+ км/ч, щяха да дават среден разход около 7 литра. Цената на това гориво в Италия е 1.4 - 1.5 евро, докато на газта - 0.6 - 0.7 евро за литър. Та, не съм недоволен от разходът на газ, само ми е повече, сравнено с България.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

            След 15 000 изминати реших да се позагледам в гумите. От визуалният преглед от мен не установявам неравномерни износвания или кривини и балони. До сега само веднъж ми се показа индикацията на таблото за различно налягане в гумите, но се оказа фалшива тревога, защото не бях ресетнал, след помпане на гуми. За сега полетът е нормален и със среден разход на LPG под 7.00 литра на 100 км. Според въведените от мен данни в Spritmonitor - 6.97 литра, като държа 13-то място. Иначе "тролеят" се чувства добре под асмата и в очакване на гроздоберът!

            Коментар


            • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

              Подминах тия дни 17 000 км(за 7 месеца) и чакам с интерес първото техническо обслужване на турбинираната газка на 20 000 км и цената му, за да сравня с предишни мои автомобили Dacia 1.5 dCi. Разходът на LPG не е нито висок, нито нисък - средно до тук е 6.96 литра. Доволен съм.

              Коментар


              • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                За едната бройка да се навия да си купя Дачия.С такава любов говориш за нея.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                  Това мога да си позволя чисто ново Пламен С., това взимам трети път. Остава и да го мразя.....

                  На 19 169 км пробег минах Първото ТО. Маслен филтър - 13.58
                  лева;
                  Въздушен филтър - 22.78 лева;
                  Газов филтър - 52.15 лева;
                  Купе филтър - 20.34 лева;
                  Дифтунг - 0.25 лева;
                  Масло - 4.1 литра 5×40 Elf - 54.86 лева;
                  Гаранционно обслужване 1.3 часа, за 65.00 лева;
                  Смяна Въздушен филтър за 0.1 часа, за 5.00 лева;
                  Смяна Купе филтър за 0.1 часа, за 5.00 лева;
                  Смяна Газов филтър за 0.3 часа, за 16.50 лева;
                  Консумативи сервиз - 2 лева(найлон волан и седалка).
                  Всички цени са без ДДС.
                  Крайна цена 308.95 лева.
                  Не е евтино! Доближава се с малка разлика до цените на обслужване при дизеловата ми Стъпка.

                  Коментар


                  • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                    Пробвах един Дъстър Евро 5б, дизел, 4х4, за да видя в моите ръце как ще се представи от София, до Белово.
                    Удовлетворен съм от средният разход, който показа в двете посоки - 5.7 литра. Ето снимки, след пристигането в Белово:

                    Коментар


                    • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                      Дачията може и на доста по високо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170701_160500.jpg
Прегледи:1
Размер:470.2 КБ
ID:5800884
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                        Това е на 2560 м .
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                          Абе за можене може,ама таз Тойота отзад?
                          Ааааа...сега разбрах,Дачията върви там където и Тойотата.
                          ПП:Снимката я имаше,на Белмекен или Калин?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                            Пропуснах да спомена, че пробата е само асфалтова и не съм излизал извън пътя, но и това ще стане, дай Боже и снежец да има.

                            Коментар


                            • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                              Точно за Осем месеца на LPG!

                              Изпратено от моят SM-J330FN с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                                31.40 лева за подмяна на летният със зимен комплект гуми с джанти + хотел за гуми до пролетта.

                                Изпратено от моят SM-J330FN с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X