Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Вчера с баща ми, спретнахме една ръчна сонда с проучвателна цел.
    Не сме я пробвали, щото заваля и разкаля.
    Но със свредела който ползвахме, сме изкопали камари дупки за циментови колове.

    Диаметъра е около 120, а на върховете са заварени пластини от манганова стомана.
    Реже и корени с малко усърдие.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00933.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5610144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00931.jpg
Прегледи:2
Размер:213.9 КБ
ID:5610143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00936.jpg
Прегледи:2
Размер:228.4 КБ
ID:5610146
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      А какво ще задържа материала вътре, за да може да го вадите на повърхността?

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Ще пробваме така, докато се вади.
        После, евентуално ще му мислим някаква клапа.
        Нямам ясна идея още как да я направя, но ще го мисля.
        Надолу е варовик, но няма скала.

        Може да му сипвам по малко водица като начало.
        Малко, разбира се.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Ползвам два сондажа, правени с подобно съоражение, та от опит ти казвам, че клапата е задължителна и много е голяма врътката, докато я нагласиш правилно. При мен бяха пластове от пясък и глина, та са надявах глината да залепва по тръбата и да я вадя нагоре, но като стигна до водата и стана боза, тц.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            И при мен са такива пластовете, та много бих се зарадвал на напътствия за клапата.
            Не точно пясък, но пясъчник, примесен с варовик и глина.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Вариант с кофа за пясъци ; глина и нещо като боза също с клапи. .С тази борна с едри зъби мисля че не е добър вариант дори и във варовик--не го подценявай.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(001).jpg
Прегледи:1
Размер:233.7 КБ
ID:5610182

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Късичка сте я оставили тръбата с баща ти, за да стане по моя начин... защото сложиш ли клапа, материалът трябва да излиза през прозорец нагоре.
                Абе и аз бях направил зъби страхотия в началото, но после се видя, че трябват чифт волове за да я въртят, а аз съм само един
                Клапата е елипсовидна, извита по вътрешния диаметър на тръбата. Застава на ъгъл около 45 гр. от вертикалната ос, при по-голям заклинва затворена, при по-малък формата става сложна. Въпреки това има малко упорче, на което опира, преди да заклини. Пантата е извита арматурка Ф6, минаваща през дупка в клапата.


                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Не сме я оставили къса тръбата.
                  Така си беше.
                  Благодаря за идеите!
                  Славчо, не го подценявам.
                  Ще видим как ще се държи докато слизаме.
                  Баща ми мисли, че ще стане без клапа.
                  Аз не мисля.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Местността около с.Осеново е с по-дълбоки води - между 20 и 30 метра. Проблема там е че има много "плаващи" камъни и трудно се копае кладенец.
                    Дебита на водата на дълбочина от 30 метра е добър и при вас вариант за кладенец е съсщо добър.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от esprite Преглед на мнение
                      Местността около с.Осеново е с по-дълбоки води - между 20 и 30 метра. Проблема там е че има много "плаващи" камъни и трудно се копае кладенец.
                      Дебита на водата на дълбочина от 30 метра е добър и при вас вариант за кладенец е съсщо добър.
                      За жалост на цитираните от теб дълбочини не се появяват необходимите ни дебити. Има някои съседи, които са си копали до 20-30 метра за лични нужди, но през летните месеци и по-сухи периоди водата им "пада". Иначе при по сериозен дъжд се пълнят мазите! Абе просто района е доста интересен и разнообразен.
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте колеги, искам да си направя сондаж до към момента съм стигнал 4 м. свредела с който въртя е за колци, в момента почти минах слоят от глина и започна да излиза нещо като пясък, но срещнах и камъни, дайте съвет как да направя нещо от сорта на ударник да раздребня камъка и да го извадя по лесно. Мисля за напред да направя тринога и със една тръба с ф 160-170 мм да я пускам надолу и да видя дали ще продължа надолу. Мисля да опитам до около 10-15 м. макс. поне съседските кладенци са на това ниво.... трябва ми водица да си поливам райграса и два корена домати и краставици да има домашна салата за ракията. Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Здравейте, не знам да ли някой може да помогне в моят случай, но ще съм благодарна на всякакъв съвет. Случи се следното. Искаме сондаж за вода. След няколко гледачи с багети и един хидрогеолог (всички показващи различни места и дълбочина на водата) попаднах на най-лъжливата фирма. Поне аз така мисля. Дойде шефа им. Доведе си нов гадател. Багетиста каза тук е местото и никаде другаде. Хората започнаха да пробиват и така дълбаха 2 дни глина. Стигнаха до 27 метър. Според сондьора вода се появила на 8 и 20 метър, но колко не можело да се каже, защото с глината се замазвало и трябвало да се продуха за да се види дебита. Решихме на следващата сутрин да продухваме. На другият ден тъкмо бях решила да видя до къде са стигнали с продухването шефа им се обажда и ми обяснява, че отдолу се появил сух пясък и водата пропадала в сондажа. Или с една дума водата от 8 и 20 метър дето я има ще изтече в дупката. Нямало смисъл да продължават, събраха си нещата и си тръгнаха. Отидох на следващият ден (демек днес) да видя аджеба къде изстича тая вода. Дупката беше пълна до горе с вода. От топенето на снега ямата която бяха изкопали се беше напълнила и от нея водата отиваше в дупката. Обаждам се на шефа на фирмата а той ми обяснява, че глината(бентонита) която са сложили сигурно е направила тапа и е запушила пясъка или пък изстича по бавно от колкото се пълни от снега. Но все пак ще докара пак сондата да проверят и компресор да продухат за да видят има ли дебит и какъв е. Само дето ми се видя доста странно как така ще продухва без тръби. Обясни, че нищо и няма на дупката. Аз четох, че първо се слагат тръби и след това се продухва сондажа, за да не се свекат стените. Не разбирам какво точно се случва освен, че са ме взели за шаран. И ако някой може да помага ще съм му благодарна. Сондажа е в София.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            здравейте
                            преди 5 дни ми направиха сондаж за вода дълбок 71 метра. ( в банкя - софия ) водата излезе на 59 метра
                            много съм доволен от сондьорите. млади и много съвестни момчета са . те намериха къде е водата
                            ето им телефона - 0887 990 994 - иво . поне го попитай за съвет или го викни да ти намери къде е водата. няма да ти навреди едно експертно мнение.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Момчета, дойде и моят ред да копая ... дайте контакти на читава фирма за района на София.
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • От: Re: Кладенци и сондажи

                                Ами ако си копал в Тополи или Казашко
                                Да не би да говориш за Доброглед

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X