Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Привет на всички, дойде време да правя сондаж (до година). Моля за мнение по няколко основни въпроса, а те са следните:

    1. Някой работил ли е с Димитър Стоев - геофизик, отзиви, забележки?
    2. Догодина ми предстои ми сондаж в скала. Според геофизчния доклад трябва да има вода на 40-45 метра и на 60-65 метра.
    3. Какви тръби трябва да си купя? Казаха ми, че румънските били най-добри?
    4. Препоръка за добри сондьори, може и от форума, стига да им се работи качествено и коректно. Район Калотина - под кулата.
    5. Добре ли е сондажа да е в границите на бъдеща къща, или е по-добре да е извън нея? Мисля си, че ако се падне в къщата ще е по-добре?

    Предваритно благодаря на всички ви.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      В къщи кладенеца е от 1950 година,копан е на ръка,на високо съм и до водата има 8метра ,мерено преди седмица ,защото мислех че е останала малко вода ,да ама не .Пуснах въже с тежест и изненада 8 метра до водата и 11 метра вода,как е копал стареца /светла му памет /това чудо не знам,аз съм слизал един път до водата да демонтирам една стара Вида 3 и си беше гадост ,за копане не знам....направо е зверско,а съм се занимавал с какви ли не тежки и гадни дейности.Сега го подържам камо като чистота на водата с комбинирани таблетки за басейни,водата е перфектна ,но е с над нормалното РН ,което за кладенец си е нормално,но е ледена и е на сълза.Към Колегата Мега ,като съвет .Мисля че е добре сондата да е в петното на къща ,защото ставаш независим като монтаж около нея на резервоари,хидрофор ,дори с дълбочинно бибо ,ако се наложи и пресостат,това са подробности .Плюса е че можеш да ползваш целогодишно без защита от ниски температури.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        По т.4: Хидроресурс (Благоевград), на мен те ми свършиха работа в края на май. Точни са много. Дойдоха точно когато бяха казали. За два дни свършиха работата и си заминаха. Без промени в условията и допълнителни финансови изненади. Преди тях - 11 месеца мъка ...
        Мир, наше познание и практика имеют системную природу. Мы мыслим. Необходимо согласование системности и мышления. Mышление обеспечивается образованием. Следовательно и оно должно быть системным!

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Здравейте,
          бих искал да поискам мнение, относно сондаж който ми направиха неотдавна в двора.
          Сондажа е на 36 метра, като на 24 излезе слаба вода, на 30тия доста по-силна и по съвет на сондьора, копахме до 36 м. за да има воден резервоар.
          Сондоьрите си донесоха тръбите, които бяха уж "специални" за сондаж, но на мен си ми приличат на нормални ВиК тръби (оранжевите). Тръбите са с Ф110, а почвата е глина и скала.
          Това което ме притеснява е, че не сложиха никакъв филц, и изобщо нищо. Нарязаха няколко тръби с флекса, на ивици (за да влиза водата, предполагам) набиха ги в сондажа, натикахме някакви найлони между тръбата и дупката, за да не влиза почва, камъчета и т.н. и си тръгнаха.
          Направих шахта 1.20 на 1.20 и сега купувам помпа, пресостат и разшитителен съд, но преди да се сложи всичко, ми се иска да получа мнение от хора които са в час.
          Предварително благодаря, за което.
          Трябва ли да се слага филц, и има ли още нещо което пропускам?
          Сондажа следва да захранва къщата, както и да поливам малък двор (около 100ина кавадрата). По съвет на сондаджиите, трябва ми помпа с дебит 2 кубика и дълбочина на водния стълб 40 метра, а според човека който ще прави системата, ми трябва помпа с дълбочина на водния стълб поне 60 метра, поради някакво нялагане което се иска за поливната система...

          Всякакви доброжелателни мнения, са добре дошли

          Поздрави,

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            За да се говори за налягане на поливната система е добре да се уточни и каква е поливната система. Ако поливната система е маркуч + Параграфа който го мести по лехите то допълнително налягане не е нужно.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Най-добре е дълбочинна помпа /вид бибо/ и резервоар с нивомер,който да спира помпата когато се се напълни дадено ниво на резервоара.Допълнително втора помпа хидрофор за къщата и поливната.Система с две помпи,защото при тая дълбочина ,това е по-удачния вариант за дълга експлоатация на помпите,ако е една ще се товари с двойно натоварване.Лошо е че за домакински нужди сондажните води са кофти работа заради варовика,който от своя страна скапва всички домакински уреди.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Абе, май не е за тук ама..
                Преди 10 години, бащата би сонда на вилата. 40м + 1м подарък от сондьора, и възможност за по-голяма дълбочина вече нямаше.
                На 35-36 метър излезна вода. Всичко супер, ама след зимата стана някакво разместване на земни пластове и сондажът се запуши на около двадесетия метър. И ха познайте - вече нямаш сонда, а имаш вкопани в земята 5 бонбона.

                Решението на безводието в Царичина дойде 10 години по-късно:
                Контейнер, вкопан в земята. Покрив с площ около и над 40м2, улуци свързани към контейнерът, шахта, хидрофор, нагревател Делимано. И обща цена - колкото изгнило Паджеро на старо.

                Преди 3 седмици се изля проливен дъжд за половин час и напълни около 800 литра в резервоара.

                Ето и няколко снимки:
                Избор на контейнер
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015378_1889278474419840_1646792345_o.jpg
Прегледи:1
Размер:289.1 КБ
ID:5767505

                Поставения контейнер в изкопаната от багер яма. Засипахме го с филц.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015384_1889278467753174_644547939_o.jpg
Прегледи:1
Размер:609.7 КБ
ID:5767506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015528_1889278471086507_794264984_o.jpg
Прегледи:1
Размер:648.2 КБ
ID:5767508

                Окабеляване, свързване и закопаване на тръби и кабели.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015519_1889278434419844_2140417631_o.jpg
Прегледи:1
Размер:300.4 КБ
ID:5767507Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22047223_1889278431086511_338745982_o.jpg
Прегледи:1
Размер:353.7 КБ
ID:5767511

                Два багажника с тухли за хидрофорната шахта
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22047354_1889278401086514_620136887_o.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5767512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015195_1889278397753181_1536470604_o.jpg
Прегледи:1
Размер:195.9 КБ
ID:5767503

                хидроизолация, тухли, изляхме и бетон за помпата, вътрешна изолация
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015232_1889278381086516_1047611933_o.jpg
Прегледи:1
Размер:548.4 КБ
ID:5767504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015647_1889278344419853_345959531_o.jpg
Прегледи:1
Размер:359.8 КБ
ID:5767509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22015660_1889278351086519_1763953111_o.jpg
Прегледи:1
Размер:413.0 КБ
ID:5767510Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22068886_1889278377753183_1870512712_o.jpg
Прегледи:1
Размер:418.7 КБ
ID:5767513

                Да, падна адски много работа, но дори и за секунда не съжалихме, че едната част на дворът стана БАГДАД, заради копането. Особено след като вече са заровени толкова много пари в една безмислена сонда. Този източник на вода не е зависим от водните запаси под земята.

                Поздрави,

                Ники
                Николай Савов
                Опел Фронтера А КБ, 2.0
                +359885 07 00 92

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  За около 2 600 лева с ДДС можеш да си купиш потопяема помпа ( бибо) с честотно работеща в хидрофорен режим - поддържа определено зададено налягане в системата в зависимост от дебита . Помпата е с дебит 3 кубически метра на час при воден стълб 69 метра . Можеш да променяш зададеното налягане през 0,5 атмосфери , а съответно и дебита .Комплекта е фабрично сглобен и върви заедно с 40 метра кабел за помпата . Помпата е с мощност 1,65 киловата . Може да се сглоби и по- евтин вариант - отделно помпа , честотно за управление , хидрофорен съд и кабел . Поръчвал съм и двата варианта . Ако е нужна повече информация мога да дам координати на фирмите които ги продават (сглобяват) .

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Тая стена, вдясно на снимката - ако е само от тухли, все някога ще поддаде. И изолацията (гумената) ми се струва сложена наобратно ...
                    Последно редактирано от kbot; 25-09-17, 15:47.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                      Абе, май не е за тук ама..
                      Преди 10 години, бащата би сонда на вилата. 40м + 1м подарък от сондьора, и възможност за по-голяма дълбочина вече нямаше.
                      На 35-36 метър излезна вода. Всичко супер, ама след зимата стана някакво разместване на земни пластове и сондажът се запуши на около двадесетия метър. И ха познайте - вече нямаш сонда, а имаш вкопани в земята 5 бонбона.

                      Решението на безводието в Царичина дойде 10 години по-късно:
                      Контейнер, вкопан в земята. Покрив с площ около и над 40м2, улуци свързани към контейнерът, шахта, хидрофор, нагревател Делимано. И обща цена - колкото изгнило Паджеро на старо.

                      Преди 3 седмици се изля проливен дъжд за половин час и напълни около 800 литра в резервоара.
                      ....
                      Поздрави,

                      Ники
                      То всичкото чудесно ама предполага редовни дъждове.
                      Щот на мене в североизточна България ще ми трябват да имам пълни 100-на кубика края на Юни за да имам до края на Септември по кубик на ден.
                      Е толкова ми дава и 8 метров кладенец в края на Септември
                      Освен всичко това така събраната вода предполага добра филтрация поне с пясъчен филтър за да е годна за домашни нужди.
                      Последно редактирано от Ясен; 25-09-17, 18:08.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        То всичкото чудесно ама предполага редовни дъждове.
                        Щот на мене в североизточна България ще ми трябват да имам пълни 100-на кубика края на Юни за да имам до края на Септември по кубик на ден.
                        Е толкова ми дава и 8 метров кладенец в края на Септември [emoji4]
                        Освен всичко това така събраната вода предполага добра филтрация поне с пясъчен филтър за да е годна за домашни нужди.
                        Кубик на ден е сериозно потребление. Това го направихме на вилата, където се ходи през лятото за няколко дни.
                        Комшиите, които живеят до нас са с 20 кубиков резервоар и споделиха, че за изминалата до момента година не са имали недостиг на вода.
                        Относно филтърът-има един в началото на смукателния маркуч, той е с възвратен клапан. Сложил съм и един много ситен преди самата помпа. Пясък и тем подобни неща не може да засмуче, тъй като те са на дъното на резервоара, а смукателя е на около 30см. от него. Отделно съм сложил и комарна мрежа на входовете на улуците, както и едни големи пластмаси, които целят да не се задръсти “цедката” с падналите листа.

                        Във водата няма как да се развиват нисши гъби, водорасли и плесен, тъй като е под земята и не я пече слънцето.

                        Поздрави,
                        Ники
                        Николай Савов
                        Опел Фронтера А КБ, 2.0
                        +359885 07 00 92

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                          ... + 1м подарък от сондьора...
                          Върни му го този метър на сондьора и му кажи, че му трябва още един и ще му стигнат.
                          Ако този идиот си беше свършил работата както трябва, нямаше да минеш през тази археология и да загубиш маса пари.

                          Коментар


                          • Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Върни му го този метър на сондьора и му кажи, че му трябва още един и ще му стигнат.
                            Ако този идиот си беше свършил работата както трябва, нямаше да минеш през тази археология и да загубиш маса пари.
                            Пито, платено. [emoji4] Отдавна е в миналото. Вече се радваме на водата.

                            Поздрави
                            Ники
                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Върни му го този метър на сондьора и му кажи, че му трябва още един и ще му стигнат.
                              Ако този идиот си беше свършил работата както трябва, нямаше да минеш през тази археология и да загубиш маса пари.
                              Къде смяташ, че е допусната грешка при изработването на сондажа?

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
                                Къде смяташ, че е допусната грешка при изработването на сондажа?
                                Предполагам при затръбяването.
                                Николай Савов
                                Опел Фронтера А КБ, 2.0
                                +359885 07 00 92

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X