Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Е аз не мога ли да ползвам свредло за сеене на дръвчета и само да му удължавам дръжката?

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Идеята на тръбата е, че пръстта се набива вътре, после я вадиш и изтръскваш. Всякакви вид "свредло с удължител" оставят пръстта долу освен ако витките са до горе. В сондирането го наричаме "шнеково сондиране". Само че то иска повече мощност/сила защото се разрушава цялата площ а не на пръстен отделно триенето по цялата дължина. Иначе може всичко, опитвате и каквото стане. Той българинът с това е известен, първо изяжда боя, после солта и накрая си плаща.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        В тръбата аз сложих и клапан, който не позволява на пръстта да изпада, докато я вадиш нагоре. Няма празни курсове

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Значи да чакам да изсъхне. При мен е кал и надолу става глинесто, не е хич сухо. А пък съм пробил само 1,5 м. има вода на дъното, ама може да е от дъжда. Дали за 30 часа не трябва да се махне водата?

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
            Значи да чакам да изсъхне. При мен е кал и надолу става глинесто, не е хич сухо. А пък съм пробил само 1,5 м. има вода на дъното, ама може да е от дъжда. Дали за 30 часа не трябва да се махне водата?
            Защо да изсъхва, за да не изпада ли? Колегата го каза ясно, слага се долу над длетото обратен клапан /например пластина на ос/ и няма да изпада.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              клапан не ми трябва.
              Да не правя нещо грешно? Аз си направих зъби на тръбата и ги извих леко настрани и леко завъртяни като перки. Като въртя, тръбата сама се забива в земята и избутва пръстта от външната си страна. 2-3 от перчиците съм ги завъртял навътре да разрохкват пръста в тръбата. Стана добра дупка около 100 мм с плътно загладени стени.
              Обаче тая пръст в тръбата няма вадене. Като се набие с едно желязо я махам обаче е много трудно.
              След това отрязох 2 прозорчета на тръбата на около 20 см над режещата част. Чистенето стана по-лесно, ама пак е голям зор. Някаква глина е туй май.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                А как се прави сондаж "на ръка"? В моя случай почвата е речни наноси, твърда глина, мергел.
                Би трябвало в твоя случай редът на "скалите" отгоре надолу да е - почва, глина, чакъл и мергел. Като стигнеш до мергела - няма смисъл да продължаваш. В мергела вода няма. Следващата вода под мергела е на средно 400 м дълбочина.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Ако чакъла (или камъните както им казваш) са на около 2 м. (и в тях има вода), просто си изкопай кладенец.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Тази тръба или борна както я казваме някои колеги аз я чистя с почукване по нея и сработеният материал излиза като ядка в някои от случаите.При работа със шнек е трудно ваденето защото материала няма какво да го отдели от стените.Аз с машината виждам зор когато го забия повече така че подавай по малко.Няма да ти е лесно но щом има воля и желание ще пожънеш успех.Дерзай.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Аз вместо да пиша да бях взел лопатата и досега щях да съм на петия метър сигурно, ама ми хареса идеята и за туй.
                      Славчо туй с почукването за суха и ронлива почва сигурно върши работа, ама за кал или глина не се получава. 3 дена да блъскам, онуй вътре няма да помръдне докато не го изстържа.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
                        Аз вместо да пиша да бях взел лопатата и досега щях да съм на петия метър сигурно, ама ми хареса идеята и за туй.
                        Славчо туй с почукването за суха и ронлива почва сигурно върши работа, ама за кал или глина не се получава. 3 дена да блъскам, онуй вътре няма да помръдне докато не го изстържа.
                        Аз пък ползвам водоструйка.Става доста по-лесно от стъргане,блъслане и т.н.Единствения проблем е че и аз ставам целия в пръски и кал!!!
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Даваш интересна идея - преходник отгоре и помпа, ще изхвърчи като тапа от шампанско Единствената грижа е да го насочиш правилно, примерно към прането на съседа

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            С борната е изключено да работиш в кал и най вече ако си във вода---преминаваш на принципа с кофа;клапи за задържане и пр.Нямам проблем с чистене дори и в мергел и в скала ..на различни диаметри;ф200;ф270;ф400.Лесно няма.При борната чалъма е да можеш да скъсаш ядката- трябва да я заклиниш някък си а за работа в кал то се изплъзва--доказано.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Помоооооощ бликна вода на третия метър и в момента ми залива двора, как да я спра ?? ще се наводним
                              Последно редактирано от valchog; 20-05-14, 20:54.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                "Където е текло, пак ще тече."
                                Като спрат дъждовете и спадне нивото на повърхностните води ще спре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X