Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Пишете мястото, обикновено заради транспортните разходи фирмите избягват да работят надалеч.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
      Пишете мястото, обикновено заради транспортните разходи фирмите избягват да работят надалеч.
      Вилна зона,преди гара Елин Пелин и Нови Хан, на 15 км. от ж.к. Младост в София.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Търся изпълнител (или съвет) за решаване на тривиален за тази тема, но нетривиален за мен проблем
        Място: Плана планина, близо до с. Железница, 1100 - 1200 м.н.в.
        Съшествуващ кладенец с дълбочина 5-6 м и d=1m, кладенеца е пълен до горе, независимо от потреблението от края на зимата до началото на лятото, после започва постепенно да спада и в зависимост от дъждовете в периода юли-август го изпразваме до дъно и до януари-февруари вода се събира бавно, а се изразходва бързо.
        Плана планина е изцяло гранитна, т.е. този кладенец според мен е нещо като казан пълнещ се от подпочвените води докато ги има... за това ми говори и факта, че съм експериментирал когато е празен да го напълня от външен водоизточник и той си задържа водата няколко седмици, докато я изчерпим отново.

        Вариантите са два:
        1. Сонда - НМедостатъци: не знам на каква дълбочина ще изкара вода, не знам дали изобщо ще изкара вода, не знам какъв дебит ще има и не знам какъв е експлоатационния и живот. И от сондажа с кофа вода не мога да извадя, ако се наложи. В района има няколко сондажа и работят.... Предимства: Ще имам два независими автономни източника на вода.

        2. Нов кладенец - ако екстраполирам наблюдателните данни от няколко години, един кладенец с дълбочина над 10-15 м и диаметър 2 м трябва да задоволи напълно нуждите ни. Как се копае такова нещо? Реалистично ли е да се изкопае машинно в скала дупка с размер окло 3 м и дълбочина над 10 м? От там нататък ми изглежда лесно - кран, бетонни пръстени и 10 кубика дренажен камък за запълване...

        3. Взимам цистерна 20 м3, пълня я напролет и я ползвам наесен..... много евтин и привлекателен вариант, но недостатъците са безброй....
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Според мене майката природа може да се справи с този диаметър и дълбочина.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
            Според мене майката природа може да се справи с този диаметър и дълбочина.
            Абе аз съм виждал резултата от Нейни чада, които с ръчен труд са се спрявяли с подобен диаметър и дълбочина, но не е това темата. Дай малко повече рамисъл по двата варианта, или по верния от тях...
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Maia KT Преглед на мнение
              Здравейте,
              Вторият ми въпрос е дали и какво може да се направи със съществуващ вече кладенец. Дълбочината му е 14,5м,с пръстени Ф 800 вътрешен диаметър.До колкото разбрахме ( викахме човек да го чисти),основата е върху пясък и водата извира отдолу.Проблема е,че не задържа вода.В момента за 24 часа изкарваме 15-20 литра.Четейки тази тема,стигам до извода,че трябва да се продължи надолу,до твърд глинест слой. Мислех си и за един тъп вариант- нещо като промиване на кладенеца ( вкарване на чиста вода и изкарване с помпа.От чисто любопитство пробвахме с мъжа ми- с една помпа вкарвахме чиста вода,а с другата изкарвахме вода с много пясък,но ни свърши наличната вода ( около 400-500 литра). Извинявам се за дългият пост,благодаря за отделеното време и се надявам да получа съвети и предложения.
              Да си побутна малко питането. Вода не вадим повече като литри,но наскоро мерихме дупката и се оказа,че е с 30-40 см. по-дълбока.Понеже сега вода имаме (в бидони -около 2 кубика ), има ли смисъл от тая процедура ? Някой може ли да ме посъветва за някакъв друг,по-ефективен начин? Благодаря за вниманието.

              Коментар


              • От: До: Кладенци и сондажи

                Въпрос към специалистите сондьори:
                Има ли законова регулация на колко метра от границите на имота може да е разположен сондаж/кладенец?
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Maia KT Преглед на мнение
                  Да си побутна малко питането. Вода не вадим повече като литри,но наскоро мерихме дупката и се оказа,че е с 30-40 см. по-дълбока.Понеже сега вода имаме (в бидони -около 2 кубика ), има ли смисъл от тая процедура ? Някой може ли да ме посъветва за някакъв друг,по-ефективен начин? Благодаря за вниманието.
                  Няма смисъл от тази процедура!Да не навлизам в подробности с тази манипулация подкопавате най -долния пръстен ,което ще доведе до разместване на пръстените и в последствие свличане. Пясъчните хоризонти се преминават или с обсадна колона-тръба или с бентонитова паста.Съвета ми е да копаете-сондирате машинно (съображение за сигурност),дали сондаж или кладенец решете според опциите и възможностите.Аз съм за сондаж !Може да преобразувате кладенеца в сондаж ,което е вариант.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Търся изпълнител (или съвет) за решаване на тривиален за тази тема, но нетривиален за мен проблем
                    Място: Плана планина, близо до с. Железница, 1100 - 1200 м.н.в.
                    Съшествуващ кладенец с дълбочина 5-6 м и d=1m, кладенеца е пълен до горе, независимо от потреблението от края на зимата до началото на лятото, после започва постепенно да спада и в зависимост от дъждовете в периода юли-август го изпразваме до дъно и до януари-февруари вода се събира бавно, а се изразходва бързо.
                    Плана планина е изцяло гранитна, т.е. този кладенец според мен е нещо като казан пълнещ се от подпочвените води докато ги има... за това ми говори и факта, че съм експериментирал когато е празен да го напълня от външен водоизточник и той си задържа водата няколко седмици, докато я изчерпим отново.

                    Вариантите са два:
                    1. Сонда - НМедостатъци: не знам на каква дълбочина ще изкара вода, не знам дали изобщо ще изкара вода, не знам какъв дебит ще има и не знам какъв е експлоатационния и живот. И от сондажа с кофа вода не мога да извадя, ако се наложи. В района има няколко сондажа и работят.... Предимства: Ще имам два независими автономни източника на вода.

                    2. Нов кладенец - ако екстраполирам наблюдателните данни от няколко години, един кладенец с дълбочина над 10-15 м и диаметър 2 м трябва да задоволи напълно нуждите ни. Как се копае такова нещо? Реалистично ли е да се изкопае машинно в скала дупка с размер окло 3 м и дълбочина над 10 м? От там нататък ми изглежда лесно - кран, бетонни пръстени и 10 кубика дренажен камък за запълване...

                    3. Взимам цистерна 20 м3, пълня я напролет и я ползвам наесен..... много евтин и привлекателен вариант, но недостатъците са безброй....
                    Моя съвет е сондаж! Сондажа обезсмисля кладенеца .Проблема с : (Къде е водата? На колко метра е ? )винаги седи. В гранитна скала как се копае кладенец ? Приключение ще е. Не знам каква категория е скалата не съм сондирал там ,но във вулканична скала кладен с параметритрите , които си описал по-горе по- скоро ми клони към нереалистично.Не невъзможно по-скоро нереалистично .Пак е въпрос на конкретно място конкретен масив на скалата .

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      Моя съвет е сондаж! Сондажа обезсмисля кладенеца .Проблема с : (Къде е водата? На колко метра е ? )винаги седи. В гранитна скала как се копае кладенец ? Приключение ще е. Не знам каква категория е скалата не съм сондирал там ,но във вулканична скала кладен с параметритрите , които си описал по-горе по- скоро ми клони към нереалистично.Не невъзможно по-скоро нереалистично .Пак е въпрос на конкретно място конкретен масив на скалата .
                      Благодаря за съвета. Все повече везните натежават в посока сондаж, най вече поради това, че е единственото изпълнимо... Ако имате интерес за изпълнение може да ми пишете на л.с. за да се свържа с Вас.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Благодаря за съвета. Все повече везните натежават в посока сондаж, най вече поради това, че е единственото изпълнимо... Ако имате интерес за изпълнение може да ми пишете на л.с. за да се свържа с Вас.
                        Благодаря за предложението ,но ще откажа .Много ми е далече ,поел съм доста ангажименти ,но съм на разположение за съвет.

                        Коментар


                        • От: До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Въпрос към специалистите сондьори:
                          Има ли законова регулация на колко метра от границите на имота може да е разположен сондаж/кладенец?
                          Ако не се лъжа по закон на 3 метра от границата на имота или съгласуване с комшията
                          878161634

                          Коментар


                          • От: До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                            Ако не се лъжа по закон на 3 метра от границата на имота или съгласуване с комшията
                            Свърши тя почнахме да копаем на 3 метра.
                            Благодаря за отговора.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Свърши тя почнахме да копаем на 3 метра.
                              Благодаря за отговора.
                              Колега дай малко повече инфо за твоя сондаж. Как се справиха, колко метра каква сума? Ако може и един тел. на лични?
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Колега дай малко повече инфо за твоя сондаж. Как се справиха, колко метра каква сума? Ако може и един тел. на лични?
                                В момента сме на 5.5 метра и помпата не спира и нивото не пада.
                                Помпата хвърля 2.4 м3 на час премерено с туба
                                Цената е 200лв/м ръчно със зидарията.
                                Кладенчаря е Ремзи.
                                Повече на лични.
                                Пробния сондаж 40лв/м с едно пикапче нисан.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X