Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Започнах и аз сондаж да правя. Намирам се на около 10м над нивото на река и на около 300м от реката. Сондирам с тръба, като я пускам и вадя пръст с нея по малко. За един ден изкопах 3м. Предполагам че до около 15 м трябва да излезе. По-дълбоко не ми се копае. Ако излезе с тази сонда, ще мисля да правя нещо като свредел и да вадя пръста с него. В двора няма как да влезе техника за да сондира, за това всичко ръчно.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Започнах и аз сондаж да правя. Намирам се на около 10м над нивото на река и на около 300м от реката. Сондирам с тръба, като я пускам и вадя пръст с нея по малко. За един ден изкопах 3м. Предполагам че до около 15 м трябва да излезе. По-дълбоко не ми се копае. Ако излезе с тази сонда, ще мисля да правя нещо като свредел и да вадя пръста с него. В двора няма как да влезе техника за да сондира, за това всичко ръчно.
      При мен техниката за сондиране беше най обикновен дърт пикап Нисан със сонда - толкова ли е недостъпно при теб?
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        Ако излезе с тази сонда, ще мисля да правя нещо като свредел и да вадя пръста с него. В двора няма как да влезе техника за да сондира, за това всичко ръчно.
        Със свредела не става, свлича се. Продължи с тръбата, но й сложи клапан отдолу, за да не изпада материала, още повече като се разкаля.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Няма как да влезе, защото на всякъде е администрация, а двора ми е зад тях. Там където се влиза с кола, няма място за сондаж. Вече съм на 5 метра.
          Мисля си за нещо като кофа, с два ножа като свредел. И няколко завъртания и да вадя пръста. Знам че ще е много бавно.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Я споделете трябва ли да се декларира сондажа/кладенеца и да се плаща данък?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Я споделете трябва ли да се декларира сондажа/кладенеца и да се плаща данък?
              Да в Басейнова дирекция ...слага се и водомер. Плаща се веднъж годишно.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Я споделете трябва ли да се декларира сондажа/кладенеца и да се плаща данък?
                Отиваш в басейнова дирекция със копие от н.акт и актуална скица на имота. Заявяваш че си изкопал кладенец. / първо ще декларираш че искаш да копаеш/.
                Отиваш след седмица и декларираш че си го изкопал. Трябва да представиш фактура от фирмата, която го е изкопла или трима свидетели ,ако си го копал сам. След месец имаш удостоверение. Никви водомери,никви проверки,никви данъци,освен ако имота ти не е на фирма.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Отиваш в басейнова дирекция със копие от н.акт и актуална скица на имота. Заявяваш че си изкопал кладенец. / първо ще декларираш че искаш да копаеш/.
                  Отиваш след седмица и декларираш че си го изкопал. Трябва да представиш фактура от фирмата, която го е изкопла или трима свидетели ,ако си го копал сам. След месец имаш удостоверение. Никви водомери,никви проверки,никви данъци,освен ако имота ти не е на фирма.
                  Има ли санкции ако не се декларира?
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Срещу главния клон на БНБ. Жп гара. За Варна. Ти юридически си Аксаково, но не знам дали има там клон .
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Има ли санкции ако не се декларира?
                      Декларирането е безплатно. След време със сигурност ще измислят нещо. Нищо не губиш освен разходките.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Не се декларира ако е до определена дълбочина и до определен дебит. Ако се ползват повърхностни води демек. Четете условията, защо да се завираш зорлем между шамарите?

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          На практика и натеория ако имаш недеклариран кладенец трябва да го засипеш и да писнеш наново процедурата че искаш да си правиш.
                          Условието е че е за лично ползване.
                          Пишеш 15-20 метра.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Не се декларира ако е до определена дълбочина и до определен дебит. Ако се ползват повърхностни води демек. Четете условията, защо да се завираш зорлем между шамарите?
                            Е кви шамари по-точно? Пишеш си че за собствени нужди, накрая като декларираш с какво е оборудван пишеш "необорудван". Не пишеш какъв ти е дебита или колко кВт. помпа си сложил.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Въпрос към майсторите кладенчари.
                              Имам кладенец 6 метра с дебит 10м3/ден в този сезон, водния стълб е около 1 метър.
                              Ако лятото дебита намалее мога ли да копая още при положение че търсачите на вода намериха на 7.5-9 метра а ние спряхме на 6 защото намерихме.
                              Ако копаем, не намерим вода и стигнем песъклив слой можем ли да бетонираме дъното за да не изгубим тази вода?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Я споделете трябва ли да се декларира сондажа/кладенеца и да се плаща данък?
                                Чл. 44.
                                (4) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) Изграждането на кладенец за индивидуално безплатно водовземане на подземни води става, без да е необходимо разрешително, но след като собственикът уведоми директора на съответната басейнова дирекция.
                                (5) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) Собственикът или ползвателят на имота, където е изграден кладенец при условията на ал. 4, е длъжен в тримесечен срок от изграждането му да го обяви в съответната басейнова дирекция за нанасянето му в регистъра по чл. 118г, ал. 3, т. 5

                                Това от "Закон за водите" относно декларирането. За заплащане - безплатно за физически лица до 10 куб. м. на денонощие:

                                Чл. 43.
                                (2) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2010 г., доп. - ДВ, бр. 35 от 2011 г., в сила от 03.05.2011 г.) Физическите лица - собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места и селищните образувания, имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб.м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води, както и в случаите на ползване на индивидуални системи за отопление и/или охлаждане с обща инсталирана мощност до 50 kW, използващи като първичен енергиен източник енергията на сухите зони в земните недра и на подземните води с температура до 20 °С, с изключение на минералните води.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X