Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Имам едно место в него има стар сондаж.Почвата е твърда по точно варовик но сондажа е стар и без обсадни тръби дали за в бъдеще ще може да се използва около 35 м.е дълбок

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от gabone Преглед на мнение
      Колега, ако си с вибрационна помпа, може още 2 години да вадиш мътилка!
      Аз се усетих на първата и сложих центробежна.

      Моля бихте ли дали по подробна информация за видовете помпи и какви са ви спечатленията от тях.
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
        Имам едно место в него има стар сондаж.Почвата е твърда по точно варовик но сондажа е стар и без обсадни тръби дали за в бъдеще ще може да се използва около 35 м.е дълбок
        Във сондажа имали водно ниво?
        Какъв диаметър е?
        Ако има вода,стените на сондажа не са обрушени и най вече отвора да е достатъчен поне за Ф-110мм. Може и да се получи.
        Прикачени файлове
        878161634

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
          Във сондажа имали водно ниво?
          Какъв диаметър е?
          Ако има вода,стените на сондажа не са обрушени и най вече отвора да е достатъчен поне за Ф-110мм. Може и да се получи.
          Има вода некъде знам ли 6,7метра. А диаметъра така на око е над Ф 110.И още едно въпросче какво бибо ще трябва за да вади вода.Струва ми се дълбочко.

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
            Има вода некъде знам ли 6,7метра. А диаметъра така на око е над Ф 110.И още едно въпросче какво бибо ще трябва за да вади вода.Струва ми се дълбочко.
            Бибото вади до 20м. нормално.
            За по дълбоко е необходимо ротацйона потопяема помпа.
            Прикачени файлове
            878161634

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
              Бибото вади до 20м. нормално.
              За по дълбоко е необходимо ротацйона потопяема помпа.
              Какъв е дебита на тези помпи и благодаря за експертните отговори.

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Grundfos Water Utilities – Submersible water intake pumps
                скъпо но надеждно

                има и по евтини вариянти но на по ниско ниво на качество
                878161634

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                  Предстои ми да направя избор и изкам да разбера кои са плюсовете и минусите на двете

                  Като разпитвам едни ми казват че кладенеца е по-добре защото имаш повече запас от вода, но изкопването му било по-трудно понеже ако се стигнел камък или пясък машината неможела да продължи да копае. Докато сондата минавала и се постигала по голяма дълбочина , откадето и повече вода.

                  Като цена горе долу равни , може би кладенеца е малко по скъп ама ...
                  Ако някой има опит или се занимава с подобни неща ще му бъда благодарен да сподели
                  Всичко това е така. Кладенеца е по-добър вариант.

                  МОД. Колега пишете на кирилица.
                  Последно редактирано от Венци- малкия; 16-04-09, 11:31.

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    "Кладенеца" за жалост обира само горни води в това число попадат септичните.
                    Прикачени файлове
                    878161634

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      при сондажите могат да се изулират горните хоризонти
                      878161634

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        В момента цените на сондажните цладенци е паднала с -30%.
                        Фактори:
                        -цена на горивото
                        -цена на матерялите
                        -цена на сондажния инструмент(-20%)
                        Предвижда се този спад да трае 1.5/2 години.
                        Единсвено 06,07,08 месец има вероятност спада да е -20/25%
                        Прикачени файлове
                        878161634

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                          В момента цените на сондажните цладенци е паднала с -30%.
                          Фактори:
                          -цена на горивото
                          -цена на матерялите
                          -цена на сондажния инструмент(-20%)
                          Предвижда се този спад да трае 1.5/2 години.
                          Единсвено 06,07,08 месец има вероятност спада да е -20/25%
                          Това е чудесно. Какви са цените на метър в момента?
                          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Темата е изключително интересна и за мен.

                            Имам следния казус: имам кладенец в местност Боровец-север във Варна (много песъклива почва), който е правен наскоро, но левашки: дошъл някакъв човек и бил сонда ф60, излязла вода на 18 метра, и дълбали още 3 надолу. После сондьора си заминал (не мисля че са правили продухване), и човекът който тогава е поръчал сондажа го е довършил сам: купил ПВЦ тръба ф40, пуснал я в дупката, насипал отстрани чакъл, и си запълнил отстрани дупката. В резултат сондажа работил половин година, после по някое време помпата взела да хвърля мътилка и спряла, никой не се погрижил, и в момента помпата е погребана под мътилката, не може да се извади, и очевидно сондажа е неизползваем. Дотук имам следните варианти предложени:
                            - промиване с вода под налягане и последващо продухване (500 лв)
                            - прекопаване на ръка (около 2000 лв)

                            Първото изобщо не ми дава гаранция че няма да се случи същото след някой и друг месец, а второто изобщо не знам дали е възможно и разумно при тази дълбочина. Иска ми се да го пробвам да му извадя поне част от тинята и помпата сам, но не ми идва на акъла какво да спусна там долу че да вади дори и малко по малко тинята или дори само да я разбие, предполагам че с няколко кофи вода и малко бой с желязо ще излезе помпата. Дайте акъл :-) Например съединени много дълги арматурни железа (4х5 метра) с лопатка накрая ?

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              колеги,имам въпрос при нас водата е на около 4-5м. ,не в целия район разбира се
                              та възможно ли е да се направи сондаж примерно на 40м. за да се ползва и за питейни нужди и изобщо? до колкото знам водата е на водоносни хоризонти и ако примерно се подмине не е гаранция че ще има вода.може ли някак да се определят тези хоризонти?
                              П.П който познае на колко метра е нефта в моя двор и дойде да направи сондаж ,получава процент от кладенеца ,офертата е добра май..

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Колеги споделете цена за метър
                                за Стара планина между София и Своге става въпрос
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X