Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Кладенци и сондажи

    Здравейте, налага ни се да направим сондаж в село на 10 км (Хан Крум, Тройца, Осмар) от гр.Шумен и се нуждая от читави сондьори. Ще се ползва за поливане на градина. Моля, ако някой е ползвал такива услуги в района на Шумен да сподели мнение и контакти. Благодаря предварително.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Здравейте,
      Имам кладенец в дворно място в района на Ихтиман. Кладенеца е 6м дълбок, водата се качва почти до нивото на почвата. За съжаление водата е много варовита и най-вероятно с много бактерии. Другото неприятен е факт, е че водата от водопровода също е не е хубава за пиене. Замислил съм се за някакъв сондаж, който да ми осигури питейна вода с добро качество. Предполагам, че другият водоносен пласт може да е доста дълбока. В целия район подпочвените води са доста високи и с лоши питейни каества. Моля да споделите ако имате опит с подобни решения на проблеми.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Питайте хидрогеолози, в МГУ има цяла катедра по тези въпроси. Може и местната дирекция на Министерство на околната среда. За съжаление шансовете не са добри, в Добруджа например всичко е замърсено на дълбочина до 200м от прекомерно използване на пестициди и от фекалните води /липса на пречиствателни станции/. Но все пак всичко зависи от геологията на района и конкретното място. Най-сигурният начин е ако наоколо има наблизо вече прокаран такъв сондаж, в останалото дори и хидрогеолозите ще ви дадат общи съображения.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Интересно ми е докъде стигнаха нещата в Осеново?

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от vasileff Преглед на мнение
            Интересно ми е докъде стигнаха нещата в Осеново?
            До колкото знам кооперацията се разтури. "Поради големия дебит крана е разбит ВЗ "Осеново" е все още без вода"
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Жалко.

              Коментар


              • Търся сондьори в Пловдивска област

                Здравейте! Търся сондьори за място в пловдивско полупланинско село близо до Пловдив. Дълбочината ще е около 30-35 метра.

                Коментар


                • От: Търся сондьори в Пловдивска област

                  Прегледай темата за Кладенци и сондажи под твоята http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11685
                  Там имаше писано за Пловдивси сондьори работещи на доста ниски цени в сравнение с други и хората бяха доволни. Започни отзад напред, да не я четеш цялата. Постовете бяха от миналата година.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Търся някой, който да направи сондаж за вода. Ако излезе вода, ще се вади с потопяема помпа. Предполагаемата дълбочина е 15-20м. Проблемът е, че до самото място не може да се стигне с МПС. Има едни 20м наклонен терен, по който сондата трябва да се качи на ръка. Наклонът не е толкова стръмен, но има изграден бетонен праг, който не позволява преминаването на МПС. Мястото е в района на Калотина (с. Беренде извор).

                    Ако има някой с подходяща сонда и проявява интерес, моля пишете тук.
                    Ако има други въпроси, ще се опитам да отговоря максимално подробно.

                    Предпочитам да се дават пари на човек от форума.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Ники, на Берендето е карстов терена, ако си долу до реката е добре, да не си горе покрай баира? Сори за спама, ма на разкошно място имаш терен.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Ники, на Берендето е карстов терена, ако си долу до реката е добре, да не си горе покрай баира? Сори за спама, ма на разкошно място имаш терен.
                        Не е до реката, но преди време са идвали да търсят вода и са казали, че в нашето място има. Затова и искаме да пробваме. Всъщност липсата на вода доста "осакатява" мястото.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          И аз търся някой за сондаж в Русе,вилните зони.За оглед и съвет.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            С баща ми решихме, че да изхвърляме пръстта кофа по кофа, некакси не става.

                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Евала,големи сте Саше!
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Благодаря, Крумчо!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X