Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Да след Владо Тричков.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Осеново. На 15 км. от Варна. Плитки /до 8-10 метра/ кладенци почти няма. Тук там на по 20-25. Решихме да се обединим със съседи и да поемем разходите за нещо по сериозно.
      Моля за предложения. Или поне за мнения на база опит.
      Благодаря предварително на професионалистите в бранша.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Осеново. На 15 км. от Варна.
        Най-сериозни в този район са бившето ГПП-Варна. Преди те сондираха изключително за нефт, проучвателното сондиране беше поето от ГПП-Ямбол. Сега обаче с кризата са минали на хидрогеоложко сондиране но сериозното, във Валанжа на дълбочини 1000-1200м. Все пак както ги гледам имат и сонди от типа УРБ за дълбочини до 100м така че можеш да опиташ. Най-малкото ако не поемат сондажа ще те насочат към някоя сериозна фирма в района. Това е адресът им.

        Разбира се идеалният вариант е водоснабдяване от Валанжа където водите са неизчерпаеми. Но там поради дълбочината цените са СОЛЕНИ и си заслужава само за крупни потребители, например населено място или фирма. Ако имате оправен кмет можете и да кандидатствате за някой европейски проект но и там си иска огромно тичане пък и професионалисти да подготвят проекта.
        Последно редактирано от Фред; 31-03-14, 15:10.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Благодаря за отговора. Ще се свържа веднага с тях.
          Иначе идеята за проект е трудно осъществима. Просто сме си..... никакви.
          Местността е вилна зона, но постоянно живеещите са с адресна регистрация във Варна. Документално живущи просто няма. На събрания за вода се събираме по 200 човека ама никой не иска да се регистрира. Всички веднъж излезли от село и не искат и дума да става да ги пишат отново селяни. Пряко заинтересованите са над 500. Реално за толкова нуждаещи се би се рентирал и сондаж от 1000 метра. Но.....
          Ще пробваме със съседите варианта до 100 и.... каквото стане. Ясно ни е, че това не е гарантирано начинание и риска си е изцяло наш. Посочената от теб фирма поне е с опит и реноме та ако се получи нещо поне ще знаят как да си довършат работата. Имат доста изпълнени обекти от този тип и никъде не излизат отрицателни мнения. А и някои от инвеститорите ги познавам и ще поразпитам.
          Здраве и късмет от мен!
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от hlapetoss Преглед на мнение
            Здравейте, нов съм във форума.Предстои да ми правят сондаж човека дупчи с вода и ми казва като стигнем водата правим още няколко метра за дебит и готово. Добре де как ще разбере, че е стигнал водата при положение, че ползва вода. Наоколо кладенците са 8-10 метра. Не,че не му вярвам на човека ама всичко е пари, може да каже,че водата е на 22 метра примерно. Помогнете с мнение как мога да разбера дали не подхлъзва за дълбочината. Ах тези пари....
            - Помогнете с мнение как мога да разбера дали не подхлъзва за дълбочината. Ах тези пари....
            Помагам с мнение, защо не направиш сондажа си с въздушна сонда, защото при нея когато влезеш в самия водоносен пласт ако изобщо има такъв или воден дамар в който се движи водата сондата на въздух веднага хвърля кална вода и по това ще разбереш на колко метра дълбочина ти е самата вода.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Мълча си...

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Сп,и му водата от сондата и да ти извади вода само с помпата

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от hlapetoss Преглед на мнение
                  Здравейте, нов съм във форума.Предстои да ми правят сондаж човека дупчи с вода и ми казва като стигнем водата правим още няколко метра за дебит и готово. Добре де как ще разбере, че е стигнал водата при положение, че ползва вода. Наоколо кладенците са 8-10 метра. Не,че не му вярвам на човека ама всичко е пари, може да каже,че водата е на 22 метра примерно. Помогнете с мнение как мога да разбера дали не подхлъзва за дълбочината. Ах тези пари....
                  Ха ....Това е важен въпрос.
                  Трябва да си наблюдателен ,да се интересуваш какво се случва със сондажа в процеса на сондиране .Питай сондьорите не се притеснявай
                  Първо . Не се сондира с вода ,а с бентонитов разтвор или самообразуващ се разтвор ,и двата са сходни (разтворена глина). Там е разковничето.
                  Когато излезе вода при сондиране с бентонитов разтвор .Бентонитовият разтвор променя вискозитета си (разрежда се става с по малка гъстота ) това е сигурен знак че има нахлуване на вода в сондажа.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Освен това когато има приток нивото в резервоара /ямата/ на промивната течност се повишава. Личи си, като постоиш покрай сондата и погледаш какво излиза от сондажа ще забележиш разликата. След като са само 8-10 м ще стане бързо и няма да ти отнеме много време. Ако много те съмнява накарай ги да спрат за малко въртенето и нагнетяването на промивка и гледай дали излиза нещо. Но внимавай заради 2-3 икономисани метра да не останеш накрая без дебит, никой няма да дойде да ти удълбочава сондажа, само на нови сондажи се съгласяват.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                      Осеново. На 15 км. от Варна. Плитки /до 8-10 метра/ кладенци почти няма. Тук там на по 20-25. Решихме да се обединим със съседи и да поемем разходите за нещо по сериозно.
                      Моля за предложения. Или поне за мнения на база опит.
                      Благодаря предварително на професионалистите в бранша.
                      Предполагам че сме наблизо.Аз успях със собствен сили да стингна до вода на 36-37 метра.
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        Предполагам че сме наблизо.Аз успях със собствен сили да стингна до вода на 36-37 метра.
                        Поздрави!
                        Това...... определено си е успех!
                        При мен ентусиазма намаля на 13 метра. Но съм решен да опитам отново. Би ли споделил процеса?
                        Ако прецениш, че не би било полезно за темата давай на лични.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Пичове, много Ви благодаря за отговорите. Ситуацията на село се промени, знаете как е нищо не остава скрито.Съседа (наскоро пенсиониран ) не спря да мрънка, че сами можело да си изкопаем кладенци (КООПерация). Иска да си разглобя цепачката за дърва (1 киловат мотор+редуктор около 60 оборота ) той има струг и разбира от железа. Навремето е бачкал в някакви рудници и бил запознат с процеса. Вика ми правим една лека конструкция надим тръби 1 цол ( имал бол ) и въртим плитко е ще стане. Питам го ами с какво ще се дълбае - глава от ресор щял да спретне. Та сега мисля какво ще стане....

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от hlapetoss Преглед на мнение
                            Вика ми правим една лека конструкция надим тръби 1 цол ( имал бол ) и въртим плитко е ще стане. Питам го ами с какво ще се дълбае - глава от ресор щял да спретне. Та сега мисля какво ще стане....
                            Веднага ще ти кажа ! Приключение . Дано да успеете ще е интересно да направиш ,и пуснеш снимки.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Винаги ми е бил смешен ентусиазмът /и наивността/ с които такива "майстори по-всичко" се наемат да правят цели сонди /подобия/ за един сондаж само. Значи колегите с техните многотонни УРБ-та са глупаци които са си дали напразно парите, заводите които ги правят тези сонди също. Не знаят горките, че всичко можело да стане под навеса с един струг, пила и ножовка. Както и да е, дерзайте. Впрочем кажете какъв ще е диаметъра на сондажа и дълбочината за да е пълно удоволствието.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                                Винаги ми е бил смешен ентусиазмът /и наивността/ с които такива "майстори по-всичко" се наемат да правят цели сонди /подобия/ за един сондаж само. Значи колегите с техните многотонни УРБ-та са глупаци които са си дали напразно парите, заводите които ги правят тези сонди също. Не знаят горките, че всичко можело да стане под навеса с един струг, пила и ножовка. Както и да е, дерзайте. Впрочем кажете какъв ще е диаметъра на сондажа и дълбочината за да е пълно удоволствието.

                                Има една руска книжка "Иностранние буровие станки и установки" Там има раздел за малки,компактни разглобяеми и ръчно преносими сонди.При планиската артилерия така се пренасят 86 мм. минохвъргачки,трима носят по една част,останалите мините.Може да стане под навеса,с пила и ножовка,зависи каква дълбочина е таргетът и.Даже е излишно да е грамадна и тежка,ако може да не е.Но с условието че говорим за любителско сондиране,иначе вадиш едни големи пари и отиваш на класната техника,но ако имаш насрещни поръчки.Така че аз уважавам хората които опитват да се опитват.
                                И аз тръгнах на времето да правя едни големи машини/в металообработването,специфични/накупих корпуси,модули от отпадъци,викам това с това ще свържа тук това,там онова и ще тръгне въпреки и "Франкенщайн" .Обаче взех един конструктор,и той вика-недей така момче,защо ти са тия огромни неща,и малко по малко видях красотата в мислите му,един талант роден за конструктор.и миналата година осем тона желязо върнах обратно на вторични.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X