Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Кладенци и сондажи

    Мързели. Евала, кефите. Що не пусна и другото дето се вижда че я дърпате с фрезата.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Ами надолу, като стане вертикална релсата?

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Друго ми е любопитно на мен. Такива изкопи как се укрепват против срутване? Мен ще ме е страх да вляза да копая там.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Пускат се бетонни пръстени отгоре и те пропадат надолу с напредването на изкопа.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Нещо не виждам Тигъра да е пуснал такива.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Няма да пускам пръстени.
              Освен това, като се пускат пръстени, не трябва да се спира копането нито ден. Щото земята сляга и ги заклещва и довиждане. Така стана със съседа.
              Сега нямат и вадене.
              Пък и не ми се копае в няма и метър пространство. Вярно, така е много повече пръстта за изхвърляне, но е удобно и после отдолу за дренажи и прочее.
              Пръстени ще има, ако излезе вода. Ще се спускат с кран вероятно. Около най-долните два-три, зависи какво ще стане, ще се насипше чакъл и филц.
              Много е вероятно също, отдолу да има по-широка част около 3 м във височина, след това железобетонна плоча и нагоре тръби 60 или 80 см.
              Изкопа е леко под конус, като на всеки метър отстъпваме с 10 см. Така се намалява и риска от срутване. Мергел е и не се рони лесно.


              Ето още някоя снимка на влекача и изкопа:


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5728380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:2
Размер:184.1 КБ
ID:5728381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5728382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5728383
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                ...Пръстени ще има, ако излезе вода.
                давай го по-оптимистично
                Първоначално публикуван от продавача от вица за слона
                С тая негативна нагласа няма да продадеш слон...

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Еми, оптимисти сме, Особено нашия. Викам му, дай да врътнеме една ръчна сонда да видим, докато се замотая насам-натам, той почнал.
                  По-нагоре въртяхме до 13 м ръчна сонда около 120мм. Излезе малко влажна земя, ма вода не.
                  И понеже идваха поне трима четирима да се правят на екстрасенси, пък аз съм малко скептик, горе долу на приблизително едни и същи жили попадат.
                  Казах му, ако не изкараме вода...оня ще го заровя.
                  Ама нашия е мноооооооооооооого дървена глава.
                  Казва, ако не намерим, заравям и пак копая. Те на това аз му казвам оптимист. На 72 години....
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    С такава хамалогия не се захващам посмъртно.
                    Ползвайте поне каска, от камъче половин кило става беля оле-мале

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Лука, още сме на плитко, но имам каски и като слезем още метър ще влязат в употреба.
                      Иначе, само три или четири камъка сме открили досега, ако метаморфирал мергел минава за камък.
                      Редуват се сив и червеникав мергел, доста мазни сякаш са с парафин и силно уплътнени дребнозърнести песъчници.

                      ПП: Когато вагонетката се движи, никой няма долу. Независимо пълна или празна. След всяко товарене, излизаме.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Копал съм и аз.
                        Но нямахме механизация, та баща ми и брата въртяха барабан на който се навива въжето. И така кофа по кофа, 7 метра-на толкова излезе мергела, иначе водата на пшо-плитко.

                        Отначало се редувахме с брата да копаем-той един табан, аз един, после пак той, после пак аз... И така докато не слязохме до 2 метра, при което брата отсече-аз повече долу не слизам, страх ме е. Мързеше го де. И сега го мързи...
                        Та всичкото го копах сам. Тръбите които имахме бяха 800 мм, а копахме на метър и трийсе-четирсе. Щото иначе не може да въртиш струмента долу.
                        Като решихме че "това ще е"(задълбах в мергела 30-40 см, за да има обем)-извикахме един дядка-майстор по редене на камъни, и към 2 метра го иззида с камъни, с вътрешен диаметър 700 мм. Нещо подобно де, то с камъните едни милиметри, мале, мале...
                        После спускане на бетонните тръби, с помощта на тринога и владимиреца на чичо ми, запълване на дупката между изкопа и тръбите с пръст, и изхвърляне на мнооого ремаркета пръст от двора.
                        Гадно, хамалогия, ама пък е кеф, че си направил нещо толкова сериозно и важно.


                        А сега кладенеца е обвит в бурени, няма вече кой да полива двора уви...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Такава е идеята и при нас, Коле. Да се иззида суха зидария, или тук таме с по една мистрия цимент, поне метър. После отгоре тръбите и зад тях чакъл и филц. Хем да пречистват водата, хем са си и допълнителен обем.
                          Но при нас водата я казаха на десет метра, та затова почнахме отгоре на 2,40,за да може с отстъпките да стигнем към 1,40 долу.
                          За каменната зидария, ще търся плоски и широки камъни, за да се държат здраво.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            И с по-топчести става, стига да ги наредиш добре.
                            И дано да излезе вода, че с тези багети не си е вяра.
                            При мен имаше съществуващ кладенец, но тръбите бяха нещо като 20 см, та не ставаше за поливане, само дядо Гено(бившия собственик на къщата) си вадеше вода за битови нужди с една висока и тясна дървена кофа, с подвижно дъно.

                            Та на дъното на тръбите виждах небето, и не се притеснявах, че труда ми може да е напразен.
                            Докато при теб, докато не видиш водата е жива мъка за психиката...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Браво адаш , голяма техника сте сътворили със стария . Поздрави го .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Благодаря, адаш! Системата работи.
                                На 6,3 м сме.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X