Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    По вида на карантията,нещо руско смляно и оцапано с негрол.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
      Някой може ли да познае от какво са "частите" на снимката
      От урал
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Дали е вьтрешният лагер на главината на моста?
        А ся де
        Мартин Димитров
        УАЗ

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Всички сте дали верни отговори, но все пак ще поясня. Това са остатъци от 2 ролкови лагера, пиньон, корона, а бе остатъци от средния диференциал на Урала. Нищо вътре не е останало здраво - буквално хаха. Голяяяма салата е хаха. Не съм мн убеден, че трябва да питам, но ще е проблем, след като разпилях вече всичко, да не сменя и 3-те диференциала със същите, но от бензинов Урал... ПРЕДАВАТЕЛНОТО ИМ ЧИСЛО Е 7.49 А моите са със 7.32. Някъде и руските сайтове четох (доколкото успях да разбера), че не е проблем за раздатката, даже и тя може да се замени с такава от бензинов. Ако не Ви се струва глупав въпроса ще ми е интересно да чуя някое друго мнение, че съм сам в мъката си и започнах да си обмислям вариантите на глас и то само в мое присъствие, та поне да имам теми за размисъл. Иначе утре вечер ще постна 2-3 снимки на остатъците от средното желЕзо
          Последно редактирано от hosetooo; 07-04-15, 22:11.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Е кво се случи та го смля?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Е кво се случи та го смля?
              Ми карах си по баира на горе и след като превключих от 1-ва на втора и след това на 3-та бавна за по баира на долу и спря. Лоша картинка. Трябваше да сваля полуоските и 2-та кардана, за да се прибера - кошмаррр...

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Как си успял, да счупиш диференциал на Урал, не знам. Не знам как го караш тоя камион, не знам къде и по какъв начин се експлотира, но това нещо ме шашна тотално. За времето в което имах такъв камион, не съм пипал нищо по трансмисията, хем му бяха източили маслата по диференциали и раздатка, та го покарах известно време така, без да знам, че няма нищо вътре. Проблеми с тези агрегати не съм имал никога, като цяло Урала страда само от спирачки, е ето, че има и по-големи шаренийки. Поздравления за постижението, това си е чисто официална работа, да помелеш диференциал на Урал.

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Аз добре си го карам. Всичките проблеми са ми наследство. За жалост се хванах на хорото и трябва да го играя. А за диференциалите какво ви е мнението? Дали ще е проблем да е с бензинови (49 зъба) :/

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Както казват в руските форуми - Я в шоке!!!

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                      Дали ще е проблем да е с бензинови (49 зъба) :/
                      Проблем, проблем, колко да е. Освен, че ще търси по ниска предавка на баир, друго нема какво да става

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Това е проблем... а защо си мислех, че с повече зъби диференциала ще е по-бавен

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Точно така е. Диференциалите за бензинов двигател са по-„бавни", понеже дизеловият двигател е по-бавнооборотен. Но пък може да сложиш по-големи гуми
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Взех 2-та задни диференциала, утре отивам за предния. Бах мааму! Тези новите са баш нови Светят. Това ме радва Искам да попитам нещо, което днес забелязах на моя камион т.е. на средния мост дет изкарах диференциала. При мен липсват лагери и семеринга, които държат полуоската в нейния край, точно до шлиците, където влизат в диференциала. Сега като се замисля... струва ми се, че това е доста голям проблем. Щом руснака е решил, че точно там трябва да има лагер и семеринга, то значи, че там трябва да ги има и вероятно диференциала ми е заминал в следствие на липсата им. Търсих из "салатата" на дъното, но нямаше никакви следи от тях, пък и 2-та да изчезнат безследно... не ми се вярва. Чудя се какъв е бил майстора дет ги е правил преди :/ Ето и малко снимки на остатъците от онуй железо и малко от новите придобивки
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1944.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5653068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1945.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5653069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1946.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5653070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1947.jpg
Прегледи:1
Размер:171.2 КБ
ID:5653071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1948.jpg
Прегледи:1
Размер:241.5 КБ
ID:5653072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1949.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5653073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1950.jpg
Прегледи:1
Размер:263.9 КБ
ID:5653074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1951.jpg
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:5653075

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                              Аз добре си го карам. Всичките проблеми са ми наследство. За жалост се хванах на хорото и трябва да го играя. А за диференциалите какво ви е мнението? Дали ще е проблем да е с бензинови (49 зъба) :/
                              Сьс бензиновите/49/ по баирите си силен но на равно неможеш да постигнеш голяма скорост/като сьс 47/.Но на теб ти требва за гората а не за асвалта.

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                                Сьс бензиновите/49/ по баирите си силен но на равно неможеш да постигнеш голяма скорост/като сьс 47/.Но на теб ти требва за гората а не за асвалта.
                                Скорост не ми трябва. Сега като се замисля средната скорост за разстоянието на подвоза (6,5 км) ми е 5-6 км/ч, а баира е... а бе на 2-ра бавна не мога и да си помисля да го изкача. Доста е голям. Опитах да направя снимка, но на нея не се вижда за какво иде реч освен ако не си в кабината, но пък съм сигурен, че има и по-лоши места

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X