Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    разликата ще я усетиш щом го подкараш.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
      разликата ще я усетиш щом го подкараш.
      На дали ще е скоро. За сега ще карам белия, че още не е виждал гора хаха, пък ако излезе работа ще впрегна и този А иначе проверявайте си клемите, че да не се стига до тук. Все още работи, но колко още ще изкара нз
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1956.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5654306

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Някой дали случайно знае по колко литра масло събират диференциалите, раздатъчната кутия, скоростната кутия и двигателя на Уралчето, че след 3-4 дни мисля да сменям всичко.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Налива се до отвора за наливане докато прелее. Около 15л маслко на всяко.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Аз знам до къде се налива, просто исках да знам по колко събира всяко, че да знам колко да купя. Все пак 10 15 литра излишно диференциално масло, са си пари, а там, когато всичко си е Ок, не е необходимо доливане всеки ден.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Ами вземи си 30л масло. Смени на кутията, след това на единия диференциал и ако остане наливаш и на третия и си купуваш още, според това колко е събрал предния. Аз до сега не бях сменял масла на кутия и диференциал. Колегата ми напусна, а е записал на кутията 10л а за диференциала 30. Оказа се че кутията ми събра 15л масло, а диференциала 20. Тези масла не се сменят често, но никога не се налага. Предполагам че при тебе, ако всичко е наред няма да се наложи.

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Аха, така и направих. взех 30 л. Източих маслата от раздатката и единия диференциал и с учудване забелязах, че буквално маслата светеха На пропката за източване на маслото на раздатъчната кутия имаше някоя и друга стружчица, но самото масло беше червено, сякаш сега е купувано :X И в крайна сметка само долях, но пуснах от всички места да изтече по 100-200 мл. масло, за да може да изпаднат по-едрите стружки (ако е имало такива), тъй като не бях го местил от 9-10 месеца и ми се струва, че всичко което е по-тежко от маслото ще се е утаило на дъното. Същото беше когато купихме Зил-а от военните. Неговото масло изглеждаше по същия начин - като чисто ново. След като позагрях малко двигателя, пуснах и неговото масло, вчера преточих течността на спирачките докато не протече бистра течност, утре му качвам каросерията и ще ходя да му покажа как изглежда гората

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  И аз на камионите като им точа маслата са бистри, но сменям. Така го дават да се сменя, даже аз гледам да не достига максималния пробег. След като си купил масло трябваше да си го смениш.

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    маслата на тези камиони не се сменяват,докато не се пресечат/да се омешат сьс вода/.камиона за целия си живот неможе да мине 1000 000км.а толкова може да кара маслото. като сложиш това което си купил сега от магазина може и да не направиш третия курс.

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                      маслата на тези камиони не се сменяват,докато не се пресечат/да се омешат сьс вода/.камиона за целия си живот неможе да мине 1000 000км.а толкова може да кара маслото. като сложиш това което си купил сега от магазина може и да не направиш третия курс.
                      Напълно съм сигласен с това мнение. Колкото и да не ми се иска да го кажа, но едвали ще има по-добро от това, дето е налел руснака в кутия, раздатка и диференциали.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        маслата на тези камиони не се сменяват,докато не се пресечат/да се омешат сьс вода/.камиона за целия си живот неможе да мине 1000 000км.а толкова може да кара маслото. като сложиш това което си купил сега от магазина може и да не направиш третия курс.
                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Напълно съм сигласен с това мнение. Колкото и да не ми се иска да го кажа, но едвали ще има по-добро от това, дето е налел руснака в кутия, раздатка и диференциали.
                        И аз съм съгласен. Точно затова не ги смених всичките. Разликата с новото масло се усеща дори, когато капнеш малко на пръстите си и разтъркаш. За да отстраня поне това, което е останало на дъното пуснах по 100-200 мл. от всякъде. Все някоя стружка е заминала или поне се надявам. А за 3-я курс... дано да изкара повече от 3 курса, че поне маслата да си изплати Айде лек ден от мен, че отивам да правя резервоара

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Здравейте ,

                          Днес рових в едно от моите мазета и намерих резервоар за бензин(предполагам че е от ЗИЛ)--------- ЧИСТО НОВ - (не монтиран) - Сделано в СССР . Мазето е с парно и резервоара гарантирано е по здрав от един MADE in USSR. Ако някой има интерес ще направя снимки и ще измисля някаква цена. Пишете тук или на лични.С поздрав Борето може и на GSM 0888788178
                          Последно редактирано от boreto2; 17-05-15, 19:11. Причина: Вече забравям

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            https://www.youtube.com/watch?v=XrW7...ature=youtu.be По-голямата част от работата, която свърших по камиона я направих на видео, защото не ми се качваха цял куп снимки, а и щеше да отнеме доста време
                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Човече, направиш ли от това камион ще те предложа за награда!
                            Ей го на! Готово е камиончето Доста труд се искаше, но стана доволно

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Ще има проблеми с намирането на части за този камион и особено от към електрическата част и арматурното табло. Другото може и къстъм да се прави.
                            Единствения проблем ми беше една глупава кривка (тръба) за водната помпа, иначе всичко може да се направи Дори и таблото! А ми искаха 200 лв. за една ламаринка хахаха

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Официално те предлагам за награда!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Аз също давам моя глас! Станало е добре, но как е от към спирачки, тоя дерт, дето е спал много дълго време?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X