Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    https://www.facebook.com/video.php?v...403508&fref=nf
    Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
      на камаза движещият мост е задния.когато включиш рьчката/натаблото/ се включва един клапан,които зацепва средният мост зада помага.блокаж при руски камион нема.
      ИМА ИМА
      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        вече неам нерви.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Като изключим съвремените версии и дакарската. Камаза е едно смешно Г@@но, което едвам, едвам дърпа. Сега се прибирам, бях да дърпам един закъсал. Е руския блокаж на камаз е следното - имаше едно чифте на задният мост и едно на средния да върти, като въртеха от страна, където им е най-леко. Та това е кмазовият блокаж, то това чудо изобщо не е блокаж - изравнява въртящия момент на двата моста, колко странно и да звучи, тоя дерт е с един задвижващ мост. Сиреча е много интересен, мислиш, че имаш нещо, което реално е интрегирано, а нема никакъв ефект. Като изключим, баталите с един двигателен мост, по-голем боклук от тая скраб нема. Нито мотора му е мотор, нито пък предавките му са предавки като хората. Та един смешен Зил на газ го свива от всякъде.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Колега доста си в грешка според мен в това си изказване.Пак според мен и доста колеги занимаващи се с дърводобив именно камаза е най рентабилния камион за дърводобив в България. И едно време имаше зилове и газки но в стопанствата се работеше почти само с Камаз, това е доказан камион ако е толкова зле колкото разправяш отдавна да е отпаднал от употреба ама като гледам още си движи масово.А на междинния диф и блокаж замисълът им е съвсем различен, блокажа служи просто да изравни въртящия момент който се подава на двата моста,а дифа да растоварва трансмисията от излишни натоварвания при завои маневри и тн. особенно на асвалт, не мога да разбера кое е збърканто в тази система напротив много хитро е измислена.
            А триоските се използват все повече защото няма в БГ поддръжка и строителство на пътища, важното е да се добие по някакъв начин дървесината пък гората и пътищата не са важни.


            Последно редактирано от Emil_Pz; 11-02-15, 11:39.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Колега, нищо лично ако си Камазо-манияк, не съм искал да те засегна или да обидя, теб или който и да било. Дефирнирай, аз до сега Камаз, който да извоза дърва от обект, до по-благоприятно условия и пътища не съм въждал. За подвоз от една дочка до друга, става, но за извозване не. Двете неща са доста различни, има колеги, дето зе занимават с извозване на дърва, по специално Дъб, да кажат че, колко Камаза им върши работа за обектите, дето влизат. Камаз не блокира колелетата, просто е жалък опит да блокира двата диференциала, като изравнява въртящия момент, че даже не е и фул-тайм, като Урал или пък кашкавалената лада. Баща ми е карал Камаз едно време в мината в село Елешница, по негови думи с 9 тона основа за уран, си е било направо приключение. Що годе от Девня то Белово е било добре, но от Белово през прхода Юндула е било ужас, хем за камион, хем за водач. За ремонти, които е правил да не ти казвам, който го кара знае. На масовия камион е поради това, че се намира на средна цена и що годе може да носи нещо от рода на 7-8тона. Лично съм виждал самосвал с 4 кофи и да не може да потегли от изкопа, разделен на две Камаз, мотори гръмнали поне 100тина и още камара пробелми, а да и най честите бяха диференциали, където и да погледнеш диференциали. Около строежите в Банско се нахвърлиха хората с Камази, добре че бяха те, та тукашните пунктове за скраб се издигнаха и се наложа. Режеха се по 10 на седмица. Поздрави

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                Колега, нищо лично ако си Камазо-манияк, не съм искал да те засегна или да обидя, теб или който и да било. Дефирнирай, аз до сега Камаз, който да извоза дърва от обект, до по-благоприятно условия и пътища не съм въждал. За подвоз от една дочка до друга, става, но за извозване не. Двете неща са доста различни, има колеги, дето зе занимават с извозване на дърва, по специално Дъб, да кажат че, колко Камаза им върши работа за обектите, дето влизат. Камаз не блокира колелетата, просто е жалък опит да блокира двата диференциала, като изравнява въртящия момент, че даже не е и фул-тайм, като Урал или пък кашкавалената лада. Баща ми е карал Камаз едно време в мината в село Елешница, по негови думи с 9 тона основа за уран, си е било направо приключение. Що годе от Девня то Белово е било добре, но от Белово през прхода Юндула е било ужас, хем за камион, хем за водач. За ремонти, които е правил да не ти казвам, който го кара знае. На масовия камион е поради това, че се намира на средна цена и що годе може да носи нещо от рода на 7-8тона. Лично съм виждал самосвал с 4 кофи и да не може да потегли от изкопа, разделен на две Камаз, мотори гръмнали поне 100тина и още камара пробелми, а да и най честите бяха диференциали, където и да погледнеш диференциали. Около строежите в Банско се нахвърлиха хората с Камази, добре че бяха те, та тукашните пунктове за скраб се издигнаха и се наложа. Режеха се по 10 на седмица. Поздрави
                Приятел извинявам се предварително, но ти Камаз наживо виждал ли си? Това защото (понеже ти е близо и можеш да провериш) лично аз имам доста километри на Камаз и асвалта за Белица сме го карали от асвалтна база Дупница през Предела както се досещаш, и винаги сме товарили по минимум 12-13 тона. И между-другото 8г. работех в база за скраб на Норд и там действително сме рязали обаче части от Камаз(леген) но цял никога (неказвам че някаде не е рязан) а Зилове и Газки много.
                0898532785-КИКО

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  вече неам нерви.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  Написал съм че има руски камион с блокаж,не че камаза е с блокаж
                  Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                    Сега се прибирам, бях да дърпам един закъсал. Нито мотора му е мотор, нито пък предавките му са предавки като хората. Та един смешен Зил на газ го свива от всякъде.
                    Колега с какъв товар беше закъсалия камаз и с каква "машина" Го дърпахте?

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Колега с какъв товар беше закъсалия камаз и с каква "машина" Го дърпахте?
                      Т-40 малък калъф, счупи скоростите, иначе го мъчеше на лебедка. Камаз 6х4 с западен кран, хайде сега хорските легенди, там дето Камаза се заби като пирон (нали уш, чифте държи повече да не пропада). Моя умрел Зил с 12ки гуми видиники си танцуваше като балерина. Празен, неможах да му направя нищо, но след, като сложиха част от дървата на моя гръб, го дръпнах като ряпа. Камаза, да не кажа голяма дума, но возеше около 14-15кубика, черен бор. Колко и да е умрел Зила е в пъто по-добър за горски терени и горска експлотация от Камаз. Немам нито 1 километър на Камаз, дано ме предпази бог и да немам. Както се носи една легенда за великата съветска машина: Камаз, вдига 120 и хари 20, само че 120 градуса на водата и хари 20 литра масло . Нищо лично, но всичко друго и по-добро от тоя морал остарел дерт, дето само се заблуждаваме, че имаме камион. Камион, който с 12кубика, глъхне и умири, дето един скапан от каране джуган на газ излезна с същия товар. Говорим за доста сериозен извоз. Не знам какво му е толко хубавото на камион, който едвам пърпори, ушким дизел, ушким V8, по баир, дето един джуган, толко разнебитен и раздрънкан от работа, че собственика, беше направил една дървена чивия, за да му държи бавните. Сиреч страшната мутра и дрънкащите калници си излезна, пък сериозния V8 звяр, умря точно на метри, преди да покори, душманинът му . Поне едно има с тоя камион, емоций и то доста и разообразни.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Т-40 малък калъф, счупи скоростите, иначе го мъчеше на лебедка. Камаз 6х4 с западен кран, хайде сега хорските легенди, там дето Камаза се заби като пирон (нали уш, чифте държи повече да не пропада). Моя умрел Зил с 12ки гуми видиники си танцуваше като балерина. Празен, неможах да му направя нищо, но след, като сложиха част от дървата на моя гръб, го дръпнах като ряпа. Камаза, да не кажа голяма дума, но возеше около 14-15кубика, черен бор. Колко и да е умрел Зила е в пъто по-добър за горски терени и горска експлотация от Камаз. Немам нито 1 километър на Камаз, дано ме предпази бог и да немам. Както се носи една легенда за великата съветска машина: Камаз, вдига 120 и хари 20, само че 120 градуса на водата и хари 20 литра масло . Нищо лично, но всичко друго и по-добро от тоя морал остарел дерт, дето само се заблуждаваме, че имаме камион. Камион, който с 12кубика, глъхне и умири, дето един скапан от каране джуган на газ излезна с същия товар. Говорим за доста сериозен извоз. Не знам какво му е толко хубавото на камион, който едвам пърпори, ушким дизел, ушким V8, по баир, дето един джуган, толко разнебитен и раздрънкан от работа, че собственика, беше направил една дървена чивия, за да му държи бавните. Сиреч страшната мутра и дрънкащите калници си излезна, пък сериозния V8 звяр, умря точно на метри, преди да покори, душманинът му . Поне едно има с тоя камион, емоций и то доста и разообразни.
                        Ааааа ясна е работата абе Зило си е Зил.
                        0898532785-КИКО

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
                          Ааааа ясна е работата абе Зило си е Зил.
                          Не защитавам Зил, нито пък заставам зад Зил, той също е кашкавал с скоростна кутия, голяма колкото щайга за компот и с един страшен вървеж, само гърменето е в тоя камион. Съветският камион, който може да свърши нещо като хората е Урал.

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Не знам в нашето горско изкараха по 30 години камазите само по горите и още се движат повечето.А това, че нямаме пътища в горите не значи, че трябва с танкове да започнем да извозваме.

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                              Не знам в нашето горско изкараха по 30 години камазите само по горите и още се движат повечето.А това, че нямаме пътища в горите не значи, че трябва с танкове да започнем да извозваме.
                              Колега, управлението, което е били на времето, няма нищо общо с частният сектор сега. На времето е имало подръжка на горските пътища, сега направо е ужас. В нашия балкан има тактически военен път, който да свързва военното поделение на град Банско с военното поделение на град Гоце Делчев, по времето на военните пътя беше в уникално състояние и можеше да се движиш по него с лек автомобил. По настоящем има дупки и вади, който може да се скриеш в тях. Няма база за сръвнение едно време и сега, просто няма. Лаком народ, гледа само да лапа, а пусто не му се дава поне малко и то за него си.

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                При нас е същото положение, горското и фирмаджиите не могат да се разберат кой да оправи пътишата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X