Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Само за справка, нова раздатка е към 9 000лв. Има информация тук-там, уш блоковата ос и прървичния вал били различни, по усилени, заради дизелирания мотор и скорости, но до колко е вярно не знам. Около Самоков има един пич продава части за 4320, но и там не са от най евтините. Моята кутия, не мисля да я продавам, все някога ще влезне в употреба за някой мотор. Давам ти един малък съвет. Онези зилове с камазовите мотори, носят същата кутия. Преди време имаше в Паталеница или Паталаница, един такъв разглобен, питай там, може и да пазят нещо от тоя дръкел.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Мхм, може да проверя, но на дали ще е скоро. Може би на пролет по някое време, ако е останало нещо де. А за раздатъчната кутия... мисля да не я ремонтирам, а направо да я сменя с друга от бензинов. Какво ще кажете?

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
        А за раздатъчната кутия... мисля да не я ремонтирам, а направо да я сменя с друга от бензинов. Какво ще кажете?
        Немаш друга опция, освен от бензин.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          диференциалите са различни.на бензинов са 49 зьба на дизел 47.раздатката е сьщата. скоростите са различни.можеш да му сложиш камазови/без бьрз и бавен блок/ е,какво направи та ги строши тия неща.?

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
            диференциалите са различни.на бензинов са 49 зьба на дизел 47.раздатката е сьщата. скоростите са различни.можеш да му сложиш камазови/без бьрз и бавен блок/ е,какво направи та ги строши тия неща.?
            И аз това се чудя, вече трети ден, как е успял да счупи точно тези два агрегата.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Ами те още не са заминали, но мисля да се застраховам. Ако сдадат багажа сега, зимата... аз искам да съм подготвен и да мога да реагирам по-бързо. А иначе проблемите със скоростите и раздатката са ми наследство от предишните собственици. Не знам какво са правили. Проблемите на скоростната кутия са шумове при по-висока скорост (50 км/ч или повече) и то само на 4-та и 5-та предавка. А раздатката... тя също шуми, но само на бавните, като шума не е много силен, но не е и нормален. А т.к. днес возих едни хубави трупи (Бук) на едно "хубаво" място и товара ми остана на една страна, естествено с мостове без блокажи... камиона спря което е нормално разбира се, а руснака - не знам по каква логика е сложил такава хубава лебедка на Урала ОТЗАД! Трябва да е бил много пиян т.е. на дали е бил пиян (вероятно е имал причина), но на мен това не ми помага, та се чудех дали не е възможно да се сложи блокаж на 2-та задни диференциала, от Камаз или пък да се сложи Зил-ова лебедка отпред, но не виждам вариант за механичното й задвижване. Остава да се направи с хидро помпа (дали е удачен вариант). Та в крайна сметка, какво ще кажете за блокаж на задните мостове от Камаз или лебедка отпред? И което е по-удачно според вас - някакво предложение как да стане

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                само не се сещам каде са блокажите на камазовия мост??????????

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  само не се сещам каде са блокажите на камазовия мост??????????
                  http://www.35135.ru/files/plakat_kamaz_a3_24.jpg

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                    Това е междуосов или блокира предния и задния мост да се въртят заедно ! И това е същото като блокажа на междуосовия дефиренциал на нивата !
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Това е междуосов или блокира предния и задния мост да се въртят заедно ! И това е същото като блокажа на междуосовия дефиренциал на нивата !
                      Колегата е прав, системата 4х4 при Камаз е по-жалка отколкото при Уаз-ка или нива. Дърпаш тоя боклук и имаш две въртящи гуми, по една на мост. Иначе по темата, лудите водкаджий, предлагат самоблокиращи касети за Урал, разгледай там по сайтовете.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Това е блокаж на диференциала, не междуосев. Междуосевия е раздатката.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                          Това е блокаж на диференциала, не междуосев. Междуосевия е раздатката.
                          Колега, тая глупост я има на средния диф, като ушким блокираш даденото недоразумение, изравняваш въртящия момент на двата моста. Нали се сещаш, че задвижването на задния мост, се предава от предния(в конкретния случай средния мост). Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            на камаза движещият мост е задния.когато включиш рьчката/натаблото/ се включва един клапан,които зацепва средният мост зада помага.блокаж при руски камион нема.

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                              на камаза движещият мост е задния.когато включиш рьчката/натаблото/ се включва един клапан,които зацепва средният мост зада помага.блокаж при руски камион нема.
                              Колега според схемата от линка в пост 266 и двата задни моста работят постоянно, просто "между" тях има диференциал който им подава различен въртящ момент в зависимост от сцепление, завои и тн.. От ръчката на таблото се задейства блокаж на този диф, в следствие започва да се подава равен въртящ момент на двата моста. Принципа на действие е същия като при Лада нива.




                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                ако си виждал отворени диференциали ще ти стане ясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X