Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    недеи да влизаш вьв филми.сипваи нафта и го пали.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Здравейте Времето не е подходящо за каквато и да е дейност по камиона, но вече не издържам да го гледам така. Мисля си ако се качат температурите около 7-8 градуса да пробвам да го препаля. Последно време обаче си търся кран и случайно ми попадна един ATLAS 100.1 (утре /07.02.2014/ ще ходя на оглед) Бихте ли ми казали на кратко най-важните места, които трябва да гледам по крана, подходящ ли е за Урал-а и като цяло как се справят тези кранове, как мислите? Ако някой има преки наблюдения, ще бъде още по-добре разбира се
      П.П.
      Благодаря Ви и ви пожелавам в тези студени дни повече червено винце и домашно мезенце, па и ракийката си е супер за тоя студ

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Преди да гледаш крана трябва да имаш книжка за кранист.Второ кран без "ревизионна книга" не ти трябва ако ще да е чисто нов. Първия акт без книжка или книга е 1200лв. без право на обжалване.С поздрав Борето

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          , а има ли някакъв вариант, ако тази книга липсва, да се получи друга Колега ако е възможно да ме насочиш някъде където бих могъл да прочета малко повече, защото претърсих 30-40 страници в интернет и няма никаква информация за правилата, които позволяват и указват законната употреба на крановете, а също така и как се случва регистрацията и какво е необходимо за регистрацията на един кран? С какви документи върви закупения кран и ако някои от тях или всички липсват могат ли да се получат други и как става това?

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Добър вечер! Документално не съм запознат как стоят нещата. Има кран Атлас монтиран на Камаз, честно да ти кажа не е много надежден и добър, останъл съм с впечатление, че работи бавно, е по-добър е от Явор, но не и от друг. Аз лично бих заложил на Пенц.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Добър вечер! Документално не съм запознат как стоят нещата. Има кран Атлас монтиран на Камаз, честно да ти кажа не е много надежден и добър, останъл съм с впечатление, че работи бавно, е по-добър е от Явор, но не и от друг. Аз лично бих заложил на Пенц.
              Колега на мен не ми е необходим кой знае колко бърз кран. По-важно е да е надежден. А тези кранове Penz - леле майко... аз под 5-6000 евро не успях да видя Атлас си мисля, че за мен ще е подходящ като за начало. А по-натам... ако имам достатъчно работа ще си взема друг Не че сега не бих си взел някой готин кран, но в момента финансовите ми възможности не го позволяват

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Тези са по-страшни и от ДАИ - http://www.damtn.government.bg/ .Като купуваш кран той трябва да има ревизионна книга(заверена,незаверена)Ако има преглед с констатации (повреди) които трябва да се отстранят повредите трябва да се отстранят от лицензиран сервиз(фактура) включително смяна на маркуч.За да се явиш на годишен преглед трябва да имаш договор с лицензиран сервиз.Сервиза всеки месец прави преглед срещу 50лв. и издава протоколи.Без протоколи няма преглед пред инспекцията.Прегледа пред инспекцията също се плаща.По принцип като имаш кран при преглед пред кат представяш ревизионната книга с преглед пред инспекцията и записват протокола,дата и т.н. Опис на всички въжета,сапани със сертификат от производителя.При нас изловиха всички дърварки,тухларки, грайфери за метал, мотокари(без мотокарист) абе всички повдигателни съоръжения се СЛЕДЯТ .С поздрав Борето . Ако кранчето е старо трябва да се изкара сертификат за съответствие с европейските норми от завода производител(пари , пари, пари)

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Разбирам колега... явно това с крановете е много сериозно. А има ли начин кран да бъде регистриран/озаконен без книгата (т.е. може ли да бъде издадена друга при липса на старата) или каквито и да е други документи освен фактура и/или договор за покупко-продажба?

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Здравейте, ето я новата придобивка за Уралчето Надявам се да върши работа:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0968.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5563189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0969.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5563190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0970.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5563191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0971.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5563192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0972.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5563193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0983.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5563194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0986.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5563195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0988.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5563196

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Хубав е крана. От полуремарке е и предполагам има дълга стрела и съответно по-голяма подемност на близко разстояние. Сега ще трябва подходяща щипка само, че тази ми прилича на щипка за скрап. За товарене на трупи ще е неудобна. С това кранче, ще се спестят доста надници за товарачи.
                      Тези с оксижена като ги видя и ми е голяма мъка на сърцето. Грехота е да се хвърля за скрап шасито.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Хубави и мощни са крановете от скрапарски камион, но са много неудоби. Трупчийския си е с педали от който се управлява грайфера, при скрапарския всичките операции са с ръчки и трябва да си индийския бог шива, да се оправиш. Честита придобивка.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          колега,тоя кран знаеш ли колко тежи?яавора е 1080кг. сьс щипка и ротатор 1300- 1350.и урала го усеща като товар.а това железо ми се вижда големо.

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Хубав е крана. От полуремарке е и предполагам има дълга стрела и съответно по-голяма подемност на близко разстояние. Сега ще трябва подходяща щипка само, че тази ми прилича на щипка за скрап. За товарене на трупи ще е неудобна. С това кранче, ще се спестят доста надници за товарачи.
                            Тези с оксижена като ги видя и ми е голяма мъка на сърцето. Грехота е да се хвърля за скрап шасито.
                            Питаш ли ме мен... 30 мин. ми се къса сърцето докато гледах как унищожават полуремаркето, нооо пък ми беше много радостно, че вече е мой А стрелата е 8.7 м. при най-късо положение повдига 2.4 т. А надниците... аз нямах нищо против да си плащам за товарачи, но вече не се намират! Вече са прекалено мързеливи и с много високо самочувствие въпреки, че взимаха по 50 лв. на ден ... но пък на мен 150 лв. няма да са ми излишни
                            Хубави и мощни са крановете от скрапарски камион, но са много неудоби. Трупчийския си е с педали от който се управлява грайфера, при скрапарския всичките операции са с ръчки и трябва да си индийския бог шива, да се оправиш. Честита придобивка.
                            При нас няма такива кранове с педали... нз на какво се дължи тази липса на такива, но ако не го харесам, ще му избия парите и отива на някой скрапарски камион, но този път в гондолата, а не до нея
                            колега,тоя кран знаеш ли колко тежи?яавора е 1080кг. сьс щипка и ротатор 1300- 1350.и урала го усеща като товар.а това железо ми се вижда големо.
                            Масата му е 2560 кг. с грайфера за скраб. За тежест нз как ще му дойде, но аз и няма да го товаря кой знае колко много - дърва главно, за трупи незнам, а и да има няма да е често

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              да честито.но,включи си лоста за бавните и можеш да го отрежеш.тия кила на урала са му доста.и друго,предния мост вече почти няма да стьпва на земята.

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                                да честито.но,включи си лоста за бавните и можеш да го отрежеш.тия кила на урала са му доста.и друго,предния мост вече почти няма да стьпва на земята.
                                Аз си мисля по средата да го закачам точно поради тези съображения

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X