Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Стана ми ясно...

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Колега zil131, ръчен блокаж руски камион има и доколкото съм запознат е от военните изпълнения на МАЗ - 6317. Рядкост е, но прилагам и снимка. Извинявам се за спама на колегата hosetoo, просто исках да помогна, надявам се да съм бил полезен. Поздрави. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МАЗ 6317 Блокаж.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5637017
      Последно редактирано от М.СкендероВ; 24-01-15, 18:56.

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
        Колега според схемата от линка в пост 266 и двата задни моста работят постоянно, просто "между" тях има диференциал който им подава различен въртящ момент в зависимост от сцепление, завои и тн.. От ръчката на таблото се задейства блокаж на този диф, в следствие започва да се подава равен въртящ момент на двата моста. Принципа на действие е същия като при Лада нива.



        100% вярно и много точно обяснено.
        0898532785-КИКО

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
          ако си виждал отворени диференциали ще ти стане ясно.
          Емка колегата от горния пост (над твоя) е прав Камаза има междинен диф. Имам много километри на Камаз в Пътни строежи.
          0898532785-КИКО

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            кика,това не е блокаж.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Блокажа си е блокаж независимо на кой диф е.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plakat_kamaz_a3_24.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5637302

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                добре,какво блокира това нещо показано на чертежа????

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Блокира междуОСЕВИЯ диференциал.Камаза няма междуКОЛЕСНИ блокажи.

                  Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                  Колега според схемата от линка в пост 266 и двата задни моста работят постоянно, просто "между" тях има диференциал който им подава различен въртящ момент в зависимост от сцепление, завои и тн.. От ръчката на таблото се задейства блокаж на този диф, в следствие започва да се подава равен въртящ момент на двата моста. Принципа на действие е същия като при Лада нива


                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    аз какво сьм написал погоре.вьв темата се говори за /блокаж колесен/ а не за разни др.неща.

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                      аз какво сьм написал погоре.вьв темата се говори за /блокаж колесен/ а не за разни др.неща.
                      Баш написа, че на КамАЗ-а задвижващ му е най-задния мост, па с това на картинката се включвал и средния по необходимост.("на камаза движещият мост е задния.когато включиш рьчката/натаблото/ се включва един клапан,които зацепва средният мост зада помага.блокаж при руски камион нема.")
                      Иди вдигни на някой Камаз колело от средния мост(на трупче или крик) и като тръгне пак пиши тука. Ако нЕмаш КамАЗ, може и нЕкое търкало на Лада Нива, схемата е същата.
                      Аз понеже съм карал такъв камион, мога да кажа, че баш тоя блокаж при баш тоя камион не помага много, но все пак като работи има случаи когато да е полезен(даже и само за да се прибереш със скъсана полуоска ,счупен диференциал или без заден кардан).
                      Отделно, по нЕкое време след "перестройката" почват да слагат на същите мостове и междуколесни блокажи(така че стават общо три блокажа), лично съм виждал такива камиони. А съвсем вече отделно, в още по-ново време слагат и мостове с редуктори, че даже и произвеждани в Шумен.

                      И да не съм офтопик - на бензиновия Урал скоростната кутия се води ЯМЗ 204У. Това е кутията на старите Мазове и Кразове с двутактовия двигател още. Доколко е същата при тези с Камазовия мотор, не знам но има такава вероятност.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Урал-ите с КамАЗ двигател (4320 и модификациите му) са с двудисков съединител (КамАЗ 14) и петстепенна предавателна кутия (КамАЗ 141). Моделите със двигател ЯМЗ (236 и 238 са с двудисков съединител (ЯМЗ 236К / ЯМЗ 181) и петстепенна предавателна кутия ЯМЗ 236У. Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          всичко което сьм написал дотук е вярно сьс оригинала.кои какво иска да пише и разправя че е чел,видял или чул.аз казвам това което е на практика.

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            ЯМЗ 181 - Колега посочения съединител е еднодисков. Добавка към казаното.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Правилно колега uazik, извинявам се за допуснатата грешка.

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                баш тоя блокаж при баш тоя камион не помага много, но все пак като работи има случаи когато да е полезен(даже и само за да се прибереш със скъсана полуоска ,счупен диференциал или без заден кардан).
                                .
                                Вярно, точно такава е ситуацията,но колко много "шофьорски" афоризми се коментират и в повечето "ситуации",не се търси научно-техническия аспект,а "спорта".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X