Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    тая тема нещо не се движи!

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Аз лично си чакам (ако въобще дойде) кривката за водната помпа и времето да се оправи, за да го боядисам, да му пробвам крана и да му кача карусерията т.е. всичко зависи от времето... а крана мисля вариант за автономен едно или двужилиндров малогабаритен дизелов двигател, но това ще е последно

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        и аз сьм намислил сьщото но като му доиде времето.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Ако го гласиш с отделен двигател крана заради икономия на гориво ми се струва че няма да има икономия. Ако е за да куплираш по-голяма помпа за да има бързодействие си е вариант. Старите багери имаха специално разработено приспособление за монтиране към ВОМ с 2 големи помпи. Спомням си че беларусите им при сериозно натоварване на багерната уредба глъхнеха, а са 65к.с двигател. Ако не се лъжа се ползват две помпи НШ50.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Целта ми не е икономия, а по-лесно откачане на крана от камиона при нужда. А за помпите... там ми е много мътно. До сега не съм си имал работа с кранове или каквато и да е друга хидравлика А ако помпата е по-мощна нямали да избие някъде по крана. Лошото е, че и информация не намирам никъде за тези неща, но все ще стане предполагам т.е. надявам се

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Помпата не е по мощност, а по дебит. Примерно НШ32 има 32 кубически см за минута. Това са 3,2л/мин. НШ50 е 5л/мин. Този дебит се поддържа относително постоянен без значение от налягането. Налягането се регулира от преливен клапан. Примерно настроен на 10атм когато ги направи отваря клапана, когато се разтовари се затваря. Преливното масло се изпуска в казана за масло. На същия принцип е и клапана за въздух на бутилките с разликата че се изпуска в атосферата.
              Един цилиндър за да се разпъне е необходимо да се напълни с масло. Примерно бутало 50мм и ход 500мм са необходими около 10л масло за да се разпъне до край. При отваряне на крана към съответния цилиндър налягането спада до това, което прилага товара върху цилиндъра. Ако товара прилага по-голям натиск и съответно в буталото налягането стане по-голямо от това на преливния клапан, всичкото масло излиза през разтоварващия клапан и цилиндъра не се разпъва.
              Така това масло необходимо за разпъване на цилиндъра идва от от помпата. Примерно НШ50 ще го осигури за 2 мин. При багерите има няколко цилиндъра, които могат да се включат едновременно и за да става по-бързо е необходим и по-голям дебит. Не ти пречи да ползваш помпа НШ10, но вместо за 2 мин, ще разпънеш цилиндъра за 10 мин.
              Другото което е че ако направиш голям дебит с голяма помпа, при работа на празен ход си работи постоянно разтоварващия клапан. Там от восоко налягане минава в ниско през малко сечение. Маслото се загрява. При повишаване на температурата маслото става с по-малък вискозитет (по-рядко) Помпата пропуска масло през зъбните колела и от там не може да вдигне максималното наляган. На старите багери ако не се лъжа имаха 2 резервоара за масло общо за около 200л. Така маслото в резервоара не е по-студено. Ако искаш да ти е по-малко маслото, е добре да предвидиш охладител.

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Ще го правиш като ремарке да е мобилен кран или да стои на шасито на камиона, но така ще изгубиш много място и няма да имаш товарен отсек. Много интересно звучи, кран със собстен двигател.

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Само една грешка съм направил в сметките на обема на цилиндъра. Написал съм че е 10л, а всъчщност е 1л маслото за 50мм бутало и 500мм ход. С помпа НШ 50, ще се разпъва за 12 секунди, с помпа НШ10 за една минута.
                  С малка и с голяма помпа може да се задвижи крана, въпроса е каква скорост търсиш.

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    имам помпа от гондола,ако имаш интерес казваи.цената е тьнка.

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Само една грешка съм направил в сметките на обема на цилиндъра. Написал съм че е 10л, а всъчщност е 1л маслото за 50мм бутало и 500мм ход. С помпа НШ 50, ще се разпъва за 12 секунди, с помпа НШ10 за една минута.
                      С малка и с голяма помпа може да се задвижи крана, въпроса е каква скорост търсиш.
                      Пак си във грешка,на помпите е отбелязано колко литра във минута могат да изтласкат,примерно НШ-50,"прехвърля" 50 литра за една минута,което,ще рече,че дребният цилиндър ф-50 ще щракне докрай за 1,2 секунди,и ще се чуства по-здравослоно със по-дребна помпа,НШ-6, или НШ-10.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Пак си във грешка,на помпите е отбелязано колко литра във минута могат да изтласкат,примерно НШ-50,"прехвърля" 50 литра за една минута,което,ще рече,че дребният цилиндър ф-50 ще щракне докрай за 1,2 секунди,и ще се чуства по-здравослоно със по-дребна помпа,НШ-6, или НШ-10.
                        Поразрових се из няколко учебника и атласа за да му дам достоверна информация на колегата на лично съобщение, понеже ме запита. Помпа НШ50 означава че е с работен обем 50кувически см, което е 0,05л. 50л/м без налягане ще ги изтласка при 1000оборота на вала, обаче при работа под налягане от 210атм ги дават при 1100-1200 об/мин. Дават я да работи и при 2200 оборота на 210атм - изтласква 100л/мин. Има и съотвотстваща мощност, при 50л/мин на 210атм е 17,5 киловата, а при 100л/мин е 35 киловата.
                        Та примерас въпросния цилиндър го дадох за да се добие представа. В крана на колегата не виждам толкова малки цилиндри, следователно му трябва голям дебит. А където не му трябва голям дебит, примерно за ротатора и щипката си слага един дросел и по този начин ограничава маслото. Дадох пример с НШ50, защото старите багери работеха с 2 такива помпи поставени на ВОМ-а. Цилиндрите са почети при крана на колегата са даже по-големи и ако търси бързодействие, ще му се наложи да слага втора помпа.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          На ТК-80 със багерна уредба,помпите са две НШ-100.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            какво стана сьс тоя камион,нема никакво движение по темата???????

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Запалих го колега, просто лаптопа ми се развали, а от телефона трудно се поства. Запали след 4-5 завъртания на двигателя и реве много прилично Сега го подготвям за боя. Силно се надявам до 7-8 дни да е готов за регистрация. Ще снимам целия процес и ще кача снимки и видео от първото запалване до завършек

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                чакам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X