Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
    А наслояванията - нафтицата действа безотказно, заедно с домакинска телчица за миене на съдове. Търкам, забърсвам нафтата с парцал, обезмаслител, вода и след като засъхне и боя, но се чудя дали отдолу да пръсна шасито и с грунд преди черната. Ще го измисля. Само че ми се струва, че там където мацах с нафтата, боята започна да пада много по-лесно От една страна е хубаво, защото ще знам, че няма да се олющи 1 месец след като боядисам, но знам ли... Иии пак Ви моля, дайте 2-3 снимки на стойката за динамото, че да се опитам да си направя и аз, защото надали ще намеря оригинални :/
    Аз при доста дебело наслояване оставям за няколко часа да се накисне хубаво с нафтата. Действа безотказно. От стар майстор знам че лекарството е точно причинителя на болката. Както при отровата от нея се прави противоотрова. Ръждив болт се мокри с вода. В случая наслоения прах с масло се маха с нафта, има подобни свойства. Вътрешно по двигател, скоростни кутии и други промивам също с нафта, но ако има лагери неизвадени ползвам бензин. Поне старата нафта има доста сяра в нея и е вредна за лагерите. След миене с нафта промивам обилно с вора. Ако не искам да влиза вода някъде, миенето со правя пак с бензин. Причината да ползвам нафта е че бензина бързо се изпарява, но има същите качества, даже и по-добри от нафтата.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Привет Свърших още малко работа по шасито. Боята вече я няма, остана да почистя средния мост и малко от задния. Махам я до метал, защото пада много лесно. Калници, подкалници, маска и радиатор - свалени. Липсва ми едно парченце (кривка) от водната помпа, намерих стойка и обтегач за динамото, но не пасват... имам няколко уплатнения за водната да взема и правилната стойка (вече ми писна от нея ), една хубава промивка на радиатора, че има насъбрал се малко боклук и ще се опитам да го запаля
      Ето и някоя друга снимка за свършеното (между другото - струва ми се, че свърших доста работа до сега, а като погледна камиона... сякаш не съм го докосвал ) :
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0919.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5556330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0920.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5556331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0922.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5556332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0923.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5556333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0925.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5556334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0932.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5556335Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0933.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5556336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0934.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5556337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0935.jpg
Прегледи:1
Размер:217.4 КБ
ID:5556338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0937.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5556339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0938.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5556340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0940.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5556341

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        За запалването може да го направиш без алтернатора, ако е просто да му чуеш гласчето.Наливаш му вода в блока и едно препалване може да се направи. Така съм въртял няколко двигателя елед ремонт, но до около 30-секунди. А с алтернатор (понеже служи за обтягане на ремъка и за водната помпа) без да имам радиатор съм въртял двигатели по 3-4мин. Слагам си датчик за температурата и стигне ли до 80 градуса и не го мъча повече.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Ако искаш да си нямаш ядове със акумулаторите(единия презарежда а другият е гладен),сложи кадърен генератор със вграден регулатор на 12в и шалтер от ифа.При покой шалтера свързва двата акумулатора успоредно и си се зареждат съвсем нормално,при стартиране ги свързва последователно за 24в необходими на стартера.Пробвах първият вариянт на Т-150 със мазов двигател,резултатът беше палене по избор(заради незареденият акумулатор),смених генератора сложих шалтер и от 2002г съм забравил за проблема.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Не ми е ясно защо да се получава такова нещо като презареден акумулатор и незареден. По принцип ако са с еднакъв капацитет трябва да се зареждат без никакви ядове. Ако се ползват два различни акумулатора като капацитет, тогава има големи ядове. Баща ми на шкодата първата година имаше такъв проблем, щото като я взема и беше с два различни акумулатора. Не знаеше що така се случва да не се зарежда и сменя много неща. Купи два еднакви акумулатора и нямаше никакви проблеми. А старите по отделно на газки работиха без проблеми.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              За запалването може да го направиш без алтернатора, ако е просто да му чуеш гласчето.Наливаш му вода в блока и едно препалване може да се направи. Така съм въртял няколко двигателя елед ремонт, но до около 30-секунди. А с алтернатор (понеже служи за обтягане на ремъка и за водната помпа) без да имам радиатор съм въртял двигатели по 3-4мин. Слагам си датчик за температурата и стигне ли до 80 градуса и не го мъча повече.
              Принципно ми е ясно какъв трябва да му е гласа, но искам всичко да е наред преди да го запаля. Искам да кажа, че си мисля, че това ще ми отнеме най-малко работа (дано да е така де ). Сега като гледам колко време и усилия ми отне да махна оригиналната боя, май тя ще ми е най-трудна... освен може би спирачките, но в най-лошият случай ще сменя или гумички на цилиндърчетата или самите цилиндърчета. Мисля, че и няколко мембрани има в 2-та апарата, в които се осъществява натиска на спирачната течност, но спирачките ще ги преглеждам последни май. А като гледам прогнозите за времето... май няма да мога да правя кой знае какво скоро време освен да снабдя прибурите за таблото, фарове, мигачи, О-пръстени за водната помпа, липсващата кривка за водната, апарат и стъкло за левият прозорец и стойка за динамото - сега като гледам още какво трябва да купувам - ми то си е цял склад бе да му се невиди
              Ако искаш да си нямаш ядове със акумулаторите(единия презарежда а другият е гладен),сложи кадърен генератор със вграден регулатор на 12в и шалтер от ифа.При покой шалтера свързва двата акумулатора успоредно и си се зареждат съвсем нормално,при стартиране ги свързва последователно за 24в необходими на стартера.Пробвах първият вариянт на Т-150 със мазов двигател,резултатът беше палене по избор(заради незареденият акумулатор),смених генератора сложих шалтер и от 2002г съм забравил за проблема.

              Не ми е ясно защо да се получава такова нещо като презареден акумулатор и незареден. По принцип ако са с еднакъв капацитет трябва да се зареждат без никакви ядове. Ако се ползват два различни акумулатора като капацитет, тогава има големи ядове. Баща ми на шкодата първата година имаше такъв проблем, щото като я взема и беше с два различни акумулатора. Не знаеше що така се случва да не се зарежда и сменя много неща. Купи два еднакви акумулатора и нямаше никакви проблеми. А старите по отделно на газки работиха без проблеми.

              Акумулаторите са 2 по 185 Аh. Чисто нови на Monbat. Маз-а няма проблеми с тях, а Урал-а ще го видим малко по-натам как ще му дойдат

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                Принципно ми е ясно какъв трябва да му е гласа, но искам всичко да е наред преди да го запаля.Акумулаторите са 2 по 185 Аh. Чисто нови на Monbat. Маз-а няма проблеми с тях, а Урал-а ще го видим малко по-натам как ще му дойдат
                При мен бяха два по 135А на искра,единият ври на 16,5-16,7в,другият,гладен 11,2-11,5в,разменях им местата,същата работа,сложих шалтер и мирясаха на 13,2-13,5в.Дано да нямаш проблеми.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  При мен бяха два по 135А на искра,единият ври на 16,5-16,7в,другият,гладен 11,2-11,5в,разменях им местата,същата работа,сложих шалтер и мирясаха на 13,2-13,5в.Дано да нямаш проблеми.
                  Връзката между акумулаторите е също проблем. Най-вероятно от там се е получило. Вързани на 24Волта се зареждат без проблем. Ако имаше проблеми то и един 12 волтов акумулатор щеше да дава различно напрежение във всяка кледка. Един акумулатор е от 6 клетки по 2,1 волта. Така се получава напрежение при нормално зареден акумулатор 12,6 волта. Проблемите идват при връзване на два различни акумулатора по капацитет. Другото което е че може капацитета на някой акумулатор да е намалял. От там идват проблеми също.
                  Като се вържат успоредно двата на 12 волта се решават тези проблеми до известна степен. Но за мене правилното решение е нови акумулатори. Друг е въпроса че не ни се дават парички за тях.

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    ...Но за мене правилното решение е нови акумулатори. Друг е въпроса че не ни се дават парички за тях...
                    Ееех колега, на мен ли го казваш - 2 акумулатора=702 лв. + 2 календара и 2 химикалки (много изкярих с тях ), отделно пари за гориво на колата, но те не са чак толко важни

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Не е проблема в цената на акумулатора или на каквото и да е било. Проблема е че даваме парите с надеждата да се изплатят, но туковиж се изплатят и друго се отваря. Накрая ни остава хамалогията.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Колега, вземи му налей цилиндрите с газ( Газие за осветление), че иначе ще фърлиш мотора

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Колега, вземи му налей цилиндрите с газ( Газие за осветление), че иначе ще фърлиш мотора
                          Колега, има ли смисъл след като вече е стоял 10 години без да се пали? Много лошо ми даде тема за размисъл - аджеба след толко време, дали всичко ще е ОК вътре в мотора и мога ли да проверя какво е положението вътре без да разпарчетосвам мотора :/

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                            Колега, има ли смисъл след като вече е стоял 10 години без да се пали? Много лошо ми даде тема за размисъл - аджеба след толко време, дали всичко ще е ОК вътре в мотора и мога ли да проверя какво е положението вътре без да разпарчетосвам мотора :/
                            - газта определено няма да навреди. А иначе вече има едни такива дето ги завират по разните отверстия на хората , ама и в двигателя може да надникне. Само че незнам къде може да откриеш човек с такъв инстрУмент ..


                            Едит - преди 2-3 години бях свидетел как Краз стоял >20г. в един ДАП заминаваше за вторични... Само дето бе наврян в един ъгъл и една фадрома го дърпаше до крана - кютука му с кютуците на 3-тия метър припали , чакай .. шока дойде когато отвориха капака и установиха че едната глава липсва .. Тъй че имаш голям шанс да си имаш здрав мотор, само влагата да не се е наместила някъде вътре ...


                            Успех !

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Това с газта е добра идея . Има вероятност от седенето да са запекли сегментите . Единственото място от което можеш да налееш газ е като свалиш дюзите . След толкова време седене се готви че де що има семеринг ще протече .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Това с газта е добра идея . Има вероятност от седенето да са запекли сегментите . Единственото място от което можеш да налееш газ е като свалиш дюзите . След толкова време седене се готви че де що има семеринг ще протече .
                                +1 и 100% ревизия на ГНП и дюзи - всичко е спекло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X