Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    правилен избор.но каруцерията колко ще е дьлга?

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
      правилен избор.но каруцерията колко ще е дьлга?
      3,25 или рискува, пак да върне предницата и да няма ефективност на предният мост. Всичкия товар ще пада на най-задния мост и от там и проблемите, гумите ще се озносват с невероятна скорост, моста ще поддаде и ще направи всичко на партал. Поздрави.

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Колегата има и зил131. Крана най-вероятно ще се ползва за товарене на други камиони. Стрелата е доста дълга и ми се струва че на камион за товарене на самия камион не е най-подходящата. Иначе може да се измисли малък камион на който да се монтира и да се ползва само като кран, а зила и урала да са само за превоз на дърва, без кран. Това сигурно е и по-добрия вариант понеже този камион ще стои само в гората с крана и може да не е регистриран, да не се минават прегледи.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          правилен избор.но каруцерията колко ще е дьлга?
          3,25 или рискува, пак да върне предницата и да няма ефективност на предният мост. Всичкия товар ще пада на най-задния мост и от там и проблемите, гумите ще се озносват с невероятна скорост, моста ще поддаде и ще направи всичко на партал. Поздрави.
          Аз мисля карусерията да я направя около 4.5 м. освен крана, а той ще ми заеме около 90 см. или 1м. т.е. карусерията от МАЗ-а да сложа, че е доста здрава. А в постостовете и снимките които е качил колегата Jr.
          Да се разпиша и аз в темата. Никога не съм карал камион , но съветските военни машини винаги са ме радвали особено много. През почивните дни попаднах на този звяр и му щтракнах няколко фотографии, които реших да споделя с вас. Не че съм някакъв разбирач, но все си мислех, че Урал 375 е бензинка а дизели слагат на 4320, но се оказа, че този бил оригинален дизел или така поне твърдеше шофьорът му.
          ми се струва, че карусерията не е по-къса от 5 - 5,2 м. - тъй като шасито на моя е 4.2 м., предполагам и този не е по-къс и крана около 90 см. - 1 м. и цялата система явно сработва.
          Колеги, струва ми се, че Урал-а на колегата batevasko8898 е поне 6 м. или греша? Предполагам собственика може да каже точните размери. Струва ми се че за него това не е проблем или е?. :
          [ATTACH=CONFIG]580376[/ATTACH]
          Колегата има и зил131. Крана най-вероятно ще се ползва за товарене на други камиони. Стрелата е доста дълга и ми се струва че на камион за товарене на самия камион не е най-подходящата. Иначе може да се измисли малък камион на който да се монтира и да се ползва само като кран, а зила и урала да са само за превоз на дърва, без кран. Това сигурно е и по-добрия вариант понеже този камион ще стои само в гората с крана и може да не е регистриран, да не се минават прегледи.
          Това е добра идея, но още не съм "пораснал" достатъчно за отделен камион с кран. Иначе за идеята си мисля, че една виетнамка би била добър избор за крана, тъй като е сравнително икономична (до преди 2 години имах една) и има мнооого добра проходимост. Може би някой ден и това ще стане
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-16, 07:20.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uralkran.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5563640ето го моя.4.50 каруцерия,крана е между кабината и каруцерията.забележи, крана е явор 1080 кг.и предните гуми /натоварен/не стьпват добре на земята.твоя кран е 2500кг. направи сметка .тука при нас на всички урали крановете са им отзад/само моя е така/ на 40км/h немат каране,немогат да хванат пьтя,камоли да завият.затова ти казвам предварително,мисли три пьти един пьт го прави,защото ще влезнеш у голем филм.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Прав е колегата Зил 131, както споменах задния диференциал ще ти стане консуматив. Имах Зил 157 и му сложих много дълга каруцерия, там работата беше същатата, целя товар падаше на задният мост. От зор започна да се развиват гайките и моста се раздели на две ( там работата е като при Уазка, една такава калпава и моста се цепи на две)

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                е на тоя камион ако строши диференцияла,става много голем филм.нема ги,ако се намери/случаино/е торба сьс пари.

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  е на тоя камион ако строши диференцияла,става много голем филм.нема ги,ако се намери/случаино/е торба сьс пари.
                  Аз съм виждъл, точно поради по-горе изброените обстоятелства.

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                    ето го моя.4.50 каруцерия,крана е между кабината и каруцерията.забележи, крана е явор 1080 кг.и предните гуми /натоварен/не стьпват добре на земята.твоя кран е 2500кг. направи сметка .тука при нас на всички урали крановете са им отзад/само моя е така/ на 40км/h немат каране,немогат да хванат пьтя,камоли да завият.затова ти казвам предварително,мисли три пьти един пьт го прави,защото ще влезнеш у голем филм.
                    Колега, това което искам да направя е точно като твоето . Разликата е крана - 2.5 т. Мисля си, че щом моят кран е по-тежък то той ще тежи повече на предницата и предния мост няма да виси като коледна украса. А карусерията е 4.75 м. (и нищо не ми пречи да й тегля ъглошлайфа ако не ми хареса резултата и да я скъся) и предполагам допълнителната тежест на крана към предницата, ще компенсира 25-те см. в повече на карусерията, а разликата в масата м/у моя и твоя кран е 2.5 пъти. От цялата комбинация, която съм замислил си мисля, че ще има 2 негатива - 1. камиона няма да фърчи по ХасФалта 2. евентуално може би ще харчи много малко повече. Какво мислите вие?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-16, 07:21.

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Има възможност, даже мисля, че и така ще стане. Цялата тая тежест ще окаже влияние върху шенкелите на предният мост и ще почнат едни саморазвивания на болтове и предницата ще почна да подскача и няма да можеш да държиш волана.

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        ако го направиш като моя,ще е подобре.но крана ти е тежьк.ще харчи,няма да има сила,ще товариш по малко.виждал сьм и скьсани шасита от тежките кранове.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                          ако го направиш като моя,ще е подобре.но крана ти е тежьк.ще харчи,няма да има сила,ще товариш по малко.виждал сьм и скьсани шасита от тежките кранове.
                          В Гърмен (Гоце Делчев), бракуваха два поради тази причина.

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Аз вече нямам кой знае какъв избор и ще навържа крана и карусерията върху камиона и ако е толко зле ще му потърся някое малко кранче. Вече не останаха пари за други придобивки, а и от вчера започнах да разглобявам Маз-а, че времето е много пролетно та да го мятаме на Зил-а. Малко съм разочарован за крана, но поне няма да очаквам да е нещо особено...

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              прав си,тивече си у филма и врьщане назад няма.даваи смело и нема да се плашиш.

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Преди десетина години сменихме яворчето на една Шкода Европа с шест тонен Палфингер . Крана дойде тежък и резултата не закъсня започна да пука рамата въпреки че никога не е вдигал товар на един стабилизатор . Заварявахме я няколко пъти накрая я сменихме с усилена но на човека му писна и си купи едно Ивеко с кран и продаде европата .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X