Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    С проблема с наслоената кал смесена с масло съм се сблъсквал много пъти. Ползвам нафта за почистването, но иска доста упоритост. С четка се маже с нафта, оставя се малко да се накисне и се търка с четка. Пак с нафта и пак се търка. Първо обаче където може изстъргвам грубо. Ако остане съвсем малко на тънък слой, само мажа с нафта и търкам с четката докато не падне. Обикновенно с няколко намазвания се измива. След измиването с нафта обилно се промива с вода и ако ще се боядисва се мие с обезмаслител. Ако ще се боядисва по-нататък във времето оставям го така. Преди да боядисвам мия с обезмаслителя.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Колега, защо не звъннеш в с. Злокучене пазарджишо там режат урали редовно повечето от който нови,имат всякакви части.

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
        Колега, защо не звъннеш в с. Злокучене пазарджишо там режат урали редовно повечето от който нови,имат всякакви части.
        Няма да намери 4320 на части в България, това е невъзможно. бензинови има много, казах ти ще береш ядове с ттаблото и кабеляците

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Колега, защо не звъннеш в с. Злокучене пазарджишо там режат урали редовно повечето от който нови,имат всякакви части.
          Няма да намери 4320 на части в България, това е невъзможно. бензинови има много, казах ти ще береш ядове с ттаблото и кабеляците
          В това село Злокучене ходих да купувам един Зил 131 миналата година, но нещо не го харесах. Имаше един друг по-хубав и онзи не ми го продаде - каза, че не бил боядисан още и някакви такива оправдания, а като го питах дали ще го продава ми каза "да, ама да го боядисам" - лош спомен ми остана от там А кабеляците ще ги измисля, малко по малко ще ги вържа аз За сега най-сериозният ми проблем е наслоеното масло с калта... предполагам по-натам спирачки и още някоя дреболия, но разбира се за всички ще ви уведомявам редовно

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
            ...каза, че в Бг е невъзможно да се намерят чисто нови, но пък той си внасял стоката от Украйна и Русия...
            Карбон изобщо ли не работят вече?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Карбон изобщо ли не работят вече?
              А какво е Карбон?

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Спокойно може да си нареди уреди от Камаз . С маслото по важно е да хванеш от къде се е натрупало по рамата и да отстраниш теча .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                  А какво е Карбон?
                  Карбон е една фирма (плевенска). Навремето, един от двата вносителя на УАЗ, отделно - всякакви части за разни руски машини. Собственикът и е участник във форума, „никът“ му е uazik. В този раздел (Тежки машини, камиони...) има доста писано от него.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                    предполагам по-натам спирачки
                    Считай, че този "висел" урал толко години спирачната система е капо. Свиркай, да ти кажа как да оправи нещата. Имам тука едни апарати останали, може да се заиграеш още преди да си почнал и да ги ремонтираш. Поздрави

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Спокойно може да си нареди уреди от Камаз . С маслото по важно е да хванеш от къде се е натрупало по рамата и да отстраниш теча .
                      За уредите не се притеснявам колега, просто татко иска да е оригинален, а що се отнася до мен... мисля, че едно саморъчно направено табло от полирана рифелова ламарина също би изглеждало добре А теч на масло от камиона няма абсолютно никъде - маслото по шасито е от сондата, която беше на гърба му
                      Карбон е една фирма (плевенска). Навремето, един от двата вносителя на УАЗ, отделно - всякакви части за разни руски машини. Собственикът и е участник във форума, „никът“ му е uazik. В този раздел (Тежки машини, камиони...) има доста писано от него.
                      Благодаря за информацията, задължително ще се допитам до него
                      Считай, че този "висел" урал толко години спирачната система е капо. Свиркай, да ти кажа как да оправи нещата. Имам тука едни апарати останали, може да се заиграеш още преди да си почнал и да ги ремонтираш. Поздрави
                      Утре или вдругиден ще сваля гумите, за да видя колко е трагично положението и там - вече проверих казанчетата за спирачната течност... за жалост са напълно сухи

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                        За уредите не се притеснявам колега, просто татко иска да е оригинален, а що се отнася до мен... мисля, че едно саморъчно направено табло от полирана рифелова ламарина също би изглеждало добре А теч на масло от камиона няма абсолютно никъде - маслото по шасито е от сондата, която беше на гърба му

                        Благодаря за информацията, задължително ще се допитам до него

                        Утре или вдругиден ще сваля гумите, за да видя колко е трагично положението и там - вече проверих казанчетата за спирачната течност... за жалост са напълно сухи
                        Може да питаш за части и при Савов (снабдява с части Уралите в Марица изток) 0888248480
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Ръцете горе за Полярный Урал... ♪♪♪♪♪ http://www.youtube.com/watch?v=4mtZcppTVgo

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Заполярный Урал - задполярен Урал. Частта на Урал (планината) на север от полярния кръг.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Заполярный Урал - задполярен Урал. Частта на Урал (планината) на север от полярния кръг.
                              Малко ми е неловко за незнанието ми
                              Вече започнах да свалям туй онуй от камиона (утре или вдругиден ще кача малко снимки). Искам да помоля някой, който има 4320, ако е възможно да направи 2-3 снимки на динамото или по-точно стойката на динамото, защото моята е задигната заедно с него. Иначе вече и динамо имам, а утре очаквам и нови ремъци Надявам се до 2-3 дни да го бръмна, че вече нямам търпение да му чуя гласчето
                              С проблема с наслоената кал смесена с масло съм се сблъсквал много пъти. Ползвам нафта за почистването, но иска доста упоритост. С четка се маже с нафта, оставя се малко да се накисне и се търка с четка. Пак с нафта и пак се търка. Първо обаче където може изстъргвам грубо. Ако остане съвсем малко на тънък слой, само мажа с нафта и търкам с четката докато не падне. Обикновенно с няколко намазвания се измива. След измиването с нафта обилно се промива с вода и ако ще се боядисва се мие с обезмаслител. Ако ще се боядисва по-нататък във времето оставям го така. Преди да боядисвам мия с обезмаслителя.
                              А наслояванията - нафтицата действа безотказно, заедно с домакинска телчица за миене на съдове. Търкам, забърсвам нафтата с парцал, обезмаслител, вода и след като засъхне и боя, но се чудя дали отдолу да пръсна шасито и с грунд преди черната. Ще го измисля. Само че ми се струва, че там където мацах с нафтата, боята започна да пада много по-лесно От една страна е хубаво, защото ще знам, че няма да се олющи 1 месец след като боядисам, но знам ли... Иии пак Ви моля, дайте 2-3 снимки на стойката за динамото, че да се опитам да си направя и аз, защото надали ще намеря оригинални :/

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Двигателя ти е камазов следователно и стойката трябва да е същата . Днеска ако остане време ще вдигна кабината на нашия Камаз и ще я снимам . Щом боята се лющи от нафтата значи няма основа . Чисти до метал обезмасляване грунд и после боя . Това е най удобно да го направиш сега докато отгоре не си качил каросерията .
                                Последно редактирано от sek.1; 21-01-14, 06:29.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X