Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...
    Последно редактирано от Вальо; 22-05-20, 15:32.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • Не знам дали си ровил из тези архиви на форума

      Залези над гръцките острови (6)- СКИРОС и ЕВИЯ

      Залези над гръцките острови (7) - СЕВЕРНОЕГЕЙСКИ ОСТРОВИ

      Магията на гръцките острови ( - ЦИКЛАДИ I

      Магията на гръцките острови (9) - Острови в морето Мирто, Критско и Либийско морета

      И т.н. Другите епизоди ги има из архивите.

      Коментар


      • Брат четеш темата,пусни една снимка на някоя от последните риби
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Брат четеш темата,пусни една снимка на някоя от последните риби
          Недей, че чак тогава ще ухапя някой от завист....

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Колко си висок........да знам ще стърчи ли,че видях една и май ще стърчи?

            Тръгна от Флорида за Сиатъл през Панама,сега е преди канала,има още 9000 километра да се мота брата,от тях поне 7000 са риболовни и аз си чакам рибата,че вчера направих на скарата един от последните пакети които ми остави и да ти кажа много вино пие това.

            Лодка има,мотор има,пикап има,ремаркето идва,палатка има,в Гърция отива........а ти Недей......Няма недей,късно е либе за китка,ше ги правим рибар и това си е.

            Зарибявай и ти,няма само ние да сме болни я

        • Сменяме транцеви колела. Това е най- широкия възможен размер за тези джанти и оси. Не вярвам да има сериозна разлика, но съм длъжен да опитам, преди да ги изхвърля. Изобщо, транцевите колела вършат работа при рампа (твърда настилка), почти не вършат работа при морски пясък (предполагам, все още не съм опитал) и по- скоро пречат при язовирска кал (когато лодката вече е извън водата, се търкалят, но пък там вече е ненужно). Още една точка в полза на колесара.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F1C053D8-30B9-4702-B87B-F9348EAB5324.jpeg
Прегледи:526
Размер:452.4 КБ
ID:6605763
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Хм... това не го бях помислил: на язовира, където грунта извън водата е твърд (спечена глина или затревена почва) окопаване едва ли ще има. На плажа с мекия пясък, обаче ще се наиграя: без колесар съм се окопавал юнашки, с колесар май ще е още по- весело...

            Я дай акъл: ако реша да дръпна с пикапа, лодката направо на транцевите колела с едно примерно 20 метрово въже ще мине ли номера или ще откъсне захващането за нея. И още- къде да я закача с въжето: само на страничните или да ползвам и предното метално ухо?

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Това за дърпане на лодката с пикапа на 20 м май не го разбрах. Значи ли, че трябва да имаш 20 м твърд път, перпендикулярен на водата? Това не е често срещано, особено по язовири и по р.Дунав, напр. Не е ли по-добре да ползваш малка и евтина лебедка?

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам кое ще скъса,не искам да те лъжа,зависи от много неща.

            Аз примерно си правя система с карабини за теглене и ползвам всичко налично полодката, е разчитам на едно ухо примерно ми вьжето почва от транеца,минава през странични халки ако има и се събира с носовото,от там към пикапа или тегача.

            Идеята за лебедка никак не е лоша,остави техниката да се мъчи,не ти,виж по рибарските плажове как вадят Саферките рибарите и прецени дали ти се навира в пикапа вместо да го ползваш за котва и да теглиш с него.

            Лебедка,МаксТракс и въжета с блокове плюс лопата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО според мен,да не става да окопаеш лодката,после пикапа и после жена ти тебе

        • Пясъкът иска едно нещо - ниско налягане в гумите.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • https://www.forestry-suppliers.com/p...=67118&redir=Y

            вземи си едно такова,3 тона тегли,има модели с 15 метра въже - това ако си с комби като моето което на задника има броня която се кърти ако реша да му ползвам ушите за теглене пък на муцуната за да сложа лебедка трябва да разкарам сума и пластмаси.

            https://gtfoverland.com/collections/...-leveling-tool

            И такова си намери,събира се в колата,става за нивелиране,не ми пречат тежки камиони върху него,моите са 130 кинта,двойно на пьтечките ма да има,аз лесно закъсвам и само аз копая после.

            Сьщия проблем с пясъка имах и аз преди месец и нещо - 2 моторчета в багажника и един мотор на теглича,другия багаж бакшиш,на меко гуми спадам и с многото газ минава........ОБАЧЕ това с част от инвентара,сега дебнем ремарке от порядька на 4-5 метра,ще го влачи на бръмбър ма ше пада копане и там та минавам и аз на ръчни лебедки или изхвърлям резервната гума и монтирам една там........в паника съм и аз,смело в борбата с пясъка
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Аз мисля, че това, което имаш е пре достатъчно. Никакъв проблем няма да имаш с пускането и с колелата. Все пак не прекосяваш плажна ивица като на Слънчака. Направи едно море, направи един сезон и то ще си покаже. Да се затрупаш с хиляди системи, лебедки, ще ти заприлича колата все едно са я снимали в Лудия Макс. Първо покарай, пробвай и ще разбереш какво ти е необходимо. Трябва да се започне от А и Б, това е чарът.

              Коментар


              • Хм... ударих на камък.
                Гумите, които взех по никакъв начин не успявам да сложа на джантите от транцевите колела. Бордът е много твърд и каквото и да опитах( гумите в гореща вода, веро да се хлъзгат и пр.) не става...
                Някой има ли идея къде могат ми ги монтират- предполагам, ако ида в обикновена гумаджийница ще ми се смеят много.
                Чудя се дали пък тези гуми не са за разглобяеми джанти???

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12F5010E-76F1-4814-B691-476E5D8441DB.jpeg
Прегледи:492
Размер:416.4 КБ
ID:6606069
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  О, чувал съм я и още как. :-) Тук даже я настъпих с двата крака. Въпроса е как да намалим щетите...

                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Опитай да ги върнеш.

                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да ги върна, ама старите, като ги свалях дадоха фира. Ще трябва да се справям със ситуацията...

              • Ами правиш ги и твоите разглобяеми с ножовката, като предварително пробиваш 3-4 отвора за болтовете.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Опасявах се, че някой ще предложи тази идея :-) . Щеше ми се да си спестя тази операция по побългаряване на китайската наУчно- техническа мисъл, ама май няма друг начин...

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Винаги има повече от един начин за да се направи нещо. Въпросът е да се открие преди да стане белята.

              • Смело отивай в гумаджйницата никой няма да ти се смее , имаме една транспортна количка с подобни гуми и си ходим при нужда . Като ви чета какво пишете тука догодина си с твърда или РИБ лодка с колесар гоподин Стоилов .

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  О, да: лодката със сигурност ще се превръща в РИБ, а може и в алуминка...

              • Прескачай смело някои стъпки и скачай директно на алумин
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар




                • 2 месеца учене, 20 минути срам- цял живот КАПИТАН. От днес вече официално мога да си карам джапанката !
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • Венци- малкия
                    Венци- малкия коментира
                    Редактиране на коментар
                    Айдее Капитане.. жив и здрав

                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря, Венци! От тея вехи, бакани и топови фигури, да не ти обяснявам какво сънувах последните седмици... Всъщност, изпита не е никак елементарен- без да си седнеш на задника и да почетеш здраво не става. Всъщност, сигурно става, ама не е моето...

                • Браво, честито!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря!

                • Честито и от мен! Като затръгваш за плаване, пиши на лични, може да направим среща някъде!
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря! В това скапано време плавам само пред компютъра, но при първа възможност мисля да скокна до Гърция. До тогава ще обикалям по нашите гьолове.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Честито на капитана. Направи ли гумите на транцевите колела?

                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, сложих възможно най- широките от товарна количка и въпреки, че са двойни ме съмнява да свършат кой знае каква работа в калта, понеже затъвайки рамото на колелото играе ролята на котва...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X