Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    При първата покупка, каквото и да вземе човек, все е грешно. Трябва да покара една година и да види за целите и желанията кое е правилно. Ако се хвърли на скъпо, после боли повече.

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А ако се хвърли на евтино на 100% го плаща 2 пъти

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Разликата между "евтиното" Меркюри, което идва на около 5200 и скъпата Ямаха, идваща на около 5700 е по- скоро скромна, за да говорим за "евтин" модел.

  • #92
    Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
    ......
    Ето тази лодка:

    https://www.solaray-marine.bg/honwave/t40ae.html
    ....
    Миналата година мой приятел купи подобна, същият размер,само че плоскостите не са алуминиеви, а някакъв шперплат или гетинакс.
    Двигател 9.9 коня двутактов на Евинруд. Отидихме на Доспат да направим сефтето. На двамата ни отне повече от час да я сглобим и пуснем на вода.
    Вярно, беше ни за сефте...после като я изкарахме в калта и се започна едно суетене....Сам човек не може да я извади и изнесе от водата...
    Следващият път си носихме найлон, да постелим отдолу преди да я извадим....и така цели 5 пъти...
    После си купи ремърке и нае паркомясто под моста на Захарна фабрика.......сега, сега продава всичко на безценица...

    Не се вкарвай в този филм...купи си я, но вземи и ремърке още в началото......

    Трябват ти и ботуши, от онези до чатала....за да сложиш двигателя, лодката трябва да е във водата....там каква "борба" е, като прасе с тиква...

    Коментар


    • Пламен Атанасов
      Пламен Атанасов коментира
      Редактиране на коментар
      Това го изтъкнахме като основен проблем , много хора които сме ползвали . Темата има много полезни неща , при внимателен прочит всеки може да си направи изводите.Избора и научаването , ще са си негови лични . Лично аз казах мнението си на многогодишен опит с такъв клас лодки и мотори . Този вариант сме го виждали много пъти . При подобна комбинация пътищата са два . 1 - След първия излет ще се купува колесар , Вариант 2 е за по инати и упорити - следват няколко опита , в рамките на няколко месеца отива в отдел продажба . При този вариант нова се води само за този който е първия купувач , следва драстичен спад в цената.

  • #93
    Търсенето приключи.
    И лодката и двигателя са купени. Не са Honda нито пък Mercury. Двигателя също не е 20 коньов. Всъщност, купих двигател, а лодката е почти подарък към двигателя. Другата година ще се взема РИБ- че. Сега сме на обикновена надувайка. Абе, ебаси филма си спретнах... :-) Утре ще има малко снимков мат’риал. Да е жив и здрав Тедо, че ми изтърпя глупостите и ми направи оферта, на която не се отказва.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • v_0
      v_0 коментира
      Редактиране на коментар
      Честито! Ще ми липсва темата 😀 . Ако двигателят е 15 кс, значи се връщаме на страница 1 и 2 😀

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Няма да се връщаме на предишни страници, но със сигурност ще има доста следващи :-) ...Не 15 коня, не е и 20... :-) Най- вече мен си изненадах с избора от 25 коня ...

  • #94
    Честито!

    Коментар


    • #95
      Честито! Мноу правилно решение на тия гладни години. Както се казва - Първа бука за наука. След две-три навигации всичко ще ти е ясно.
      Последно редактирано от коко келеша; 30-04-20, 14:55.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #96
        Благодаря, колеги!

        За първо водоплаващо, май си спретнах голям изрод: под 4ри метрова лодка с 25 коньов мотор или 80 килограмова лодка с 57 килограмов мотор :-)

        Това е мотора:

        https://www.yamahabox.com/outboards-...d-f25gmhs.html

        Подсилената 390-тка е лодката:

        http://zanderbg.com/aluminum_floor.html
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Супер е , само малко дреболии още ти трябват - колесар , покривало за лодката , тента , и т.н.
          Единия от моторите които съм имал беше точно 25 к.с. Ямаха , само че с дистанционно управление . Много бях доволен от него , за жалост ми го откраднаха от лодката заедно с управлението . Беше почти нов , върнаха ме с една десятка назад .
          След ползване в солени води го промивай със чиста вода .

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Имай предвид:
          1. ако возиш мотора легнал, може да протече масло, а изправен - не знам как ще го натовариш... освен на транец на задната врата.
          2. за да го миеш от солена вода трябва да работи.

        • v_0
          v_0 коментира
          Редактиране на коментар
          Моторът лежи на дръжката само. Така няма опасност да изтече масло. Това, че е изтекло е най-малкия проблем. Ако не лежи на правилната старна, може през отворените клапани да напълни цилиндрите. Тогава вече отиде почивката 😆

      • #97
        Мисли за ремарке, така не препоръчвам:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Диско-2 с лодка.jpg
Прегледи:457
Размер:319.6 КБ
ID:6596812
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Защо не го препоръчваш? Изглежда готино! :-) Всъщност имам по- друга идея за транспортиране, но джапанката трябва да е при мен, за да пробвам.

      • #98
        Супер е,поне правилния мотор си взел ма пази кръста,че това тежи
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #99
          Интересна информация за митовете около надувайките. Не с всичко съм напълно съгласен, но като цяло информацията е полезна за хора, които сега се потапят в темата за надуваемите лодки:
           
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • 1000 километрова разходка с надуваема лодка из далечния север- уникално преживаване, уникална красота!
             
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Лодките на гръцката брегова охрана също са надуваеми и с извънбордови мотори -
              2 х 250 к.с.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Мисли за ремарке, така не препоръчвам:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Диско-2 с лодка.jpg
Прегледи:457
Размер:319.6 КБ
ID:6596812
                Качването на лодката върху багажника се оказа тежка работа. За улеснение, на задната му греда нанизах алуминиена тръба с лагери към гредата. После се оказа, че при скорост 90-100 км/ч лодката почва да се тресе, та й вързах носа за предната броня. Като пристигнах на гьола видях, че в багажника е текло масло от мотора. Бях предвидил тая гадост и го бях увил в брезент, който отиде на боклука. После, докато пусна лодката във водата и сложа мотора, тия с ремаркетата вече се връщаха с по 2 кашона риба... Тогава се сетих за една песничка "купи ми мамо топ, два ми купи ...".

                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • И? Какво следва - наемане на паркомясто в платен ама неохраняем на практика паркинг из Младост 4, с всички евентуални последици??? Повечето от вас, "патилите", много обичате да преекспонирате нещата, а всъщност е необходима малко повече упоритост, за да се дооборудва джипката или в случая пикапа с удобства за качване и сваляне на лодката, както и подходящата количка за разнасянето на двигателя.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Каквото и да правиш 50 кила са си 50 кила,мека лодка укрепване няма,а тавана на пикапа си е все на тая височина,по-лесно няма да става и не те ли радва от началото няма да те зарадва и към края си.
                    Всеки си знае,аз с това не бих се борил

                  • Пенчо
                    Пенчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ами ако се имаш за Крали Марко - става всякак.
                    Ако не - цакаш си каквото е необходимо.

                    Козата си сака пръч, а брадата - гребенче.

                  • trapper
                    trapper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво следва? - Пцуванье!
                    При мене - един приятел в Тесалия (Гърция) ми даде за ползване един малък колесар и паркомясто в двора си. След плуване плакна мотора с вода от чешмата. През зимата я завивам с брезент.

                • Абе, тежи си... На рекламните снимки или са сложили лепенки 25 коня на 5 коньовия мотор, или тоя юнак от представянето, дето местеше мотора като бръмбар- сламка е къмто двуметров хамалин от “Сточна гара”...
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • Пламен Атанасов
                    Пламен Атанасов коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тежък си е дори за идеални условия за поставяне . При реална обстановка си е почти мисия невъзможна за сам човек . Купи си поне помощните колела за транеца . Така ще го поставяш на оптималното според терена място , и можеш сам да я пуснеш на вода. Едни хидрофойли подобряват динамиката също .
                    https://www.youtube.com/watch?v=0KUbwjYTXb0

                    https://www.youtube.com/watch?v=6_mPnbQX52Q
                    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 02-05-20, 10:03.

                  • v_0
                    v_0 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз не знам транеца ще издържи ли това чудо. Иначе много добър двигател.

                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, транцеви колела ще сложа още тази седмица, виж за хидрофойли хич не съм сигурен, по две причини.
                    Първо: защо производителя не ги слага още при производството на двигателя или поне да прави заготовки за закачането им? Ясно е, че тоя дето дава една шапка пари за двигателя, едва ли ще се скръндза за още някой лев отгоре, особено пък ако са толкова ефективни. Всичко е афтърмаркет, но самите производители не ги предлагат.
                    Второ: това би имало ефект, когато съотношението килограми/ мощност не е оптимално и трябва някоя хитрина за да се излезе на глисаж. В моя случай с 80 килограмова лодка и 25 коня двигател, по- скоро трябва да мисля с какво да я натоваря, за да не “пили гуми по асфалта”.
                    Ето една интересна статийка за ефекта от хидрофойлите- положителен и отрицателен:

                    https://www.google.com/amp/napravisa...3fp=1839&amp=1

                • А па една самоделка кви други работи върши



                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Понеже не мога да заварявам, купих една транспортна количка, която имам идея как да я преправя за целта. Ако имаш идеи кой би могъл да ми ги изработи- с удоволствие, бих се възползвал.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X