Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като за начало премести резервоара отпред. За времето на транспорта, де.

    Сложи и един - два стека бира и нещата ще се балансират.
    Успех!

    Коментар


    • Не се плаши - https://www.youtube.com/watch?v=nt-r5ro21xM

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Човек, препотих се 10 пъти, като гледах видеото... Вчера по магистралата, гледам разни юнаци ме задминават с лодки и джетове с поне 150 км/ч, а аз карам с 90. Та, рекох да взема да опитам как е със 130км/ч. Покарах така до Ихтиман и после пак кротко до Искъра. Като се замисля каква беля е могло да стане с тоя небалансиран колесар направо ми призлява... Благодаря за видеото!

      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Когато се залюлее ремаркето инстинктивната реакция на несвикнал водач е да удари спирачките, а правилното е да удариш газта в пода за да успееш да го закрепиш. 20-30килограма е хубаво да усещаш на теглича като го закачаш, с по-малко като на клипчето, с повече дискова херния... : )

    • Сменяй калниците,слагай големи гуми и гледай да имаш натоварване на теглича от поне 35-50 кила
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Анджък де, и аз това казвам. Фланци или главини като на пикапа, три джанти железарки със същите гуми и разболтовка, и си ти. Така и повдигането ще е по-лесно, и проходимостта ще стане като на пикапа. И теглича ще се изравни. Само баланса на товара трябва да се направи.

    • За мене добре балансираният колесар, с лодка и оборудване, отпред не трябва да е по-тежък от 10-20 кг, за да може лесно да се тегли от 1 човешка сила. Това често се налага по пристаните, за да се натъмани колесара към колата.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • boreto2
        boreto2 коментира
        Редактиране на коментар
        Да, 50кг е максималното допустимото за ябълката

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Натоварен обаче води до по-стабилна композиция,а гласенето лесно еле ако имаш пневматика на тегача

    • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      За мене добре балансираният колесар, с лодка и оборудване, отпред не трябва да е по-тежък от 10-20 кг, за да може лесно да се тегли от 1 човешка сила. Това често се налага по пристаните, за да се натъмани колесара към колата.
      Така е! Караваната при транспорт я глася на 10-15.
      Че егнето почва да се меси.

      Коментар


    • По големи джанти и гуми от 14" 185х65х14 не ти трябват. Главините са с малки лагерчета!!! Търсиш джанти от Опел, W, BMW и стари дискове(които да престържеш за подложки) и си готов. Виж тези гуми сигурно са китайски и дали пише на тях - само за ремаркета и макс. скорост 80. Джантите може да са от тясните - само за ремаркета. Борето. Бахти темата къде ме върна, кои години.

      Коментар


      • ...
        Последно редактирано от trapper; 21-06-20, 21:29.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Момци, дайте идея къде мога да опъна палатка и от къде да вкарам лодката на язовир “Душанци”? Търсим къде да се возим този уикенд, така че приемам и други идеи. Не ми се пътува много, така че да не е на повече от час и половина, да речем.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
            Момци, дайте идея къде мога да опъна палатка и от къде да вкарам лодката на язовир “Душанци”? Търсим къде да се возим този уикенд, така че приемам и други идеи. Не ми се пътува много, така че да не е на повече от час и половина, да речем.
            Комшията ми надува главата за Огняново, но сведенията му за пълна безстопанственост и много красиви заливчета са от миналото лято. По принцип, той се придвижва с Опел Астра комби и двуместен каяк.

            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Огняново е добре, но по- миналата седмица беше като пред НДК... Този уикенд се очертават топли дни и ще е пълно с кемпери. Няма шанс да намерим безлюдно място, знам, но търся по- малко навалица...

          • Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
            Момци, дайте идея къде мога да опъна палатка и от къде да вкарам лодката на язовир “Душанци”? ...
            Има път от селото до левия бряг на язовира, където имаше места за палатки и е удобно за лодки. До опашката има път от Копривщица. Това инфо е от преди 10 години.

            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря!

          • Май пренасочихме търсенето към “Батак”... Дайте идея за хубаво място около язовира.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Палете към Гърция, празна е! Аз такова спокойствие не помня от 10 години. Дори на Диапорос се събираме 2-3 лодки, докато миналата година бяха стотици

              Коментар


              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Да: Чинела така ме хлъзна сутринта, че гьоловете отпаднаха :-) дали ще бия 200 и кусур до някой гьол тук или 300 до Гръчко е все тая...

            • Колеги, абе то хубаво утре ще бръмча по Гръчко, ама ко праим със застраховката? Изчетох съседната тема за задължителната застраховка в Гърция, ама дайте идея дали нещата не са се променили и да мога да сключа такава и тук? Има ли сериозна опасност да налетя на Лименариото? Намерил съм едно безлюдно местенце по средата между Аспровалта и Кавала, та не вярвам да ме проверяват, ама ако ме гепят без застраховка сигурно ще е кофти... Т.е. искам да си платя застраховката, ама тук, че не ми се поти по гръцките застрахователници...
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • По добре си остави тук въдиците, да не ти вземат лодката. Истина

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не съм рибар- само ще се возим...

              • ...
                08седемшест5едно513четири

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X