Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Без да им чета спесификациите- най-голямата. Иначе, както казва брат ми, другия сезон пак сме на тема “коя да ми е следващата”.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      и такааааа до краяааа на свеетааааааа

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен съм за качествата на голямата и тежка лодка, обаче: много важно на тоя етап ми е да мога да я изтеглям на брега/ пясъка. 170 кила лодка, 90 кила мотор и поне още 60 кила оборудване- отивам на триста и кусур кила, които няма да мога да дръпна лесно на сушата. Дай идея как може да стане това : за сега си мисля с ръчна акумулаторна лебедка и кранци под лодката, ама може да има и други хитрини.

  • Bigger is better 😁😁😁
    Аз 5.20 риб го карам и с Шкода Октавия. Когато съм с Джип-а, дори не разбира, че има нещо закачено отзад. По-голяма наистина вече ще бъде по-трудна за пускане, но винаги може да се намери место, дори на няколко мили отдалечено.

    Коментар





    • Валентин Стоилов коментира
      Днес, 09:40


      Съгласен съм за качествата на голямата и тежка лодка, обаче: много важно на тоя етап ми е да мога да я изтеглям на брега/ пясъка. 170 кила лодка, 90 кила мотор и поне още 60 кила оборудване- отивам на триста и кусур кила, които няма да мога да дръпна лесно на сушата. Дай идея как може да стане това : за сега си мисля с ръчна акумулаторна лебедка и кранци под лодката, ама може да има и други хитрини.





      Ей тва напрайш ли го, и жуотя стаа песен. Кефец майна :-)
      Последно редактирано от KingofROAD; 24-10-20, 11:48.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Абе, чак толкова комплицирано решение ми е ту мач... освен това, парите за РИБ - чето, ще идат за закупуването на 1бр. търкалце...

      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Сега гледах цени: май ще ми е по- евтино да направя пикапа да плува, от колкото лодката да се движи на гуми... :-)

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Ами даа, купи си една амфибия, и никви грижи и пей сърце :-)

        А сколько раз я тебе говорил - берите правильное авто и будет Вам счастя :-)

    • Да дам и аз мойте 5ст... При смяната на лодката въпросът е принципно искаш ли да си оставиш същия колесар и двигател или сменяш всичко...
      В първия случай, ако слезеш от 430 на 380, ще се почувстваш доста дискомфортно /демек ще ти малее/... За да останеш на 430 със същия мотор и колесар, мисля, че изборът е ясен
      Философията на ползване ще ти остане почти същата /килограмите са същите, ако не и по-ниски/

      Във втория случай не прави грешката да взимаш РИБ 450 - разликата спрямо 5-5.20 е голяма в експлоатационните качества и нищожна в цената и логистиката... Ако ти имаш проблем да пускаш с пикапа, какво да кажат гърците с техните ч***ии от по 1000-1200сс
      Избереш ли по-голяма лодка, минаваш на пускане от удобно място /рампа/ и преход до дивото място с лодката... Повярвай ми, с лодка можеш да стигнеш много по-диви места, отколкото с пикапа /сещам се за невероятни офроуд преходи до места "недостъпни"... и като стигнеш, чичо Гошо с москвича си бере дърва там /

      ПС: Как ги цапаш балоните в морето като няма кал Виж по язовирите е друго... Ама червената глина цапа всички цветове лодки
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Тедо, баш същата е посоката и на моите размисли: по- скоро няма да променям концепцията генерално, ако разбира се- не я променя генерално... :-) Като дойдат новите лодки, пиши да идвам, да избирам.



    • ей това би трябвало да покрие всички критерии :-)
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • Каквото и да караш 500кила ще ги тегли,а 2 педи и 50 кила разлика в морето си струват
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Контейнерът с новите лодки се очаква към 10 -12 ноември
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Последната оферта:

            Алуминиев Куиксилвър, 4.20м., цена малко над 6000 лева.
            Размера е малко странен: 420/169. Повечето подобни алтернативи от 4.20 дължина гонят двата метра широчина, тук- 169... Знам ли- може пък от Куиксилвър да са сметнали, че това е правилната пропорция, ама знам ли...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2020-11-13 at 10.07.54.png
Прегледи:873
Размер:232.9 КБ
ID:6669996
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              транецът подсилен ли е? гледам, че има уши горе и долу за въже за водни ски?

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Ми, уж е подсилен... Уши има само горе- това долу е оребряването/ водолинията на дъното...

          • И какво остава за кокпита? Като на мотоциклет ли се седи в тая лодка? Иначе на теория, колкото по-голямо е отношението L/B, толкова по-висока скорост може да се развие.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Старата ми лодка беше с тази широчина- на мен ми е достатъчна, но дъното понеже не е (напълно) равно сигурно ще и малко по- неудобно...

          • Защо не разгледаш и стъклопластови лодки? Напр. Megga Craft 420 Lux е със същите размери и цена, но е по-добра от надуваема лодка.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Пушка е. С 40 коня ще пердаши поне 60-70км/ч. да не е и повече. И кеф ти водни ски, банан и тн. водни играчки. Само че 150 кила, изтеглянето на плажа ще трябва да се измисли с някаква количка, и транцеви колела отзад...

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              По друг повод търсих да заменя Ямашката за нещо по- голямо с дълъг ботуш, обаче няма нищо читаво: само бангии без документи или такива с презалепени табели. Ако успея да я заменя за нещо по- голямо с дълъг ботуш, бих се замислил за подобно... всъщност аз отдавна съм хвърлил око на едни Халуминки... :-)

          • пристигна контейнерът - има разнообразие от РИБове - 360, 420, 470... Специално за ъпгрейдващи клиенти, които имат заварено положение двигател с къс ботуш, съм поръчал и 420 с къс транец...

            ПС: При 360см ширината е 180см, при 420 и 470см - 207см... Онзи Куиксилвър е правен тесен за да се ползва с 9.9 или 15кс
            Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 17-11-20, 12:38.
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Идвам да гледам! Ще ти звънна тези дни, че покрай тази криза не мога да се обърна от работа и само събота и неделя почивам.

          • утре по обяд ще направим една проба на Огняново...
            Прикачени файлове
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • v_0
              v_0 коментира
              Редактиране на коментар
              Няма ли снимки от събитието? Имаше ли интерес?
              На мен много ми се идваше, че лодка не съм виждал от Септемри, но уви не успях.

          • нямаше други хора - само двамата бяхме... Този път /като никога/ не снимах с моя тел.... Първоначално 40кмч двамата с ямахата /F25GMHS/... След корекция на наклона на мотора и позициониране на товара леко назад от средата на водолинията, скоростта достигна 45-46кмч... Нямахме възможност да измерим максималните обороти, но на 99% съм сигурен че в морска вода ще вдигне още някой километър и най-вероятно ще достига до ограничителя на оборотите...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • И така, най- накрая Ямашката се сдоби с ново муле, което да бута. :-)
              След едногодишно ровене и четене на спецификации и след 4ри месечно търсене, определено съм на мнение, че взех перфектното корито за този двигател и за моите нужди.

              Лодката е с дължина 420 см., широчина 207, балони- 52 см., алуминиев корпус и обща тежест около 120 килограма.
              Днес тестовете на Искъра с двама човека показаха скорост от 44 километра, а миналата седмица с Тедо на Огняново направихме 46. На морето ще вдигне вероятно и малко отгоре.

              Дължината на лодката перфектно пасна на колесара, като заради по- голямата широчина дори ми е по- лесно шофирането и маневрирането назад защото имам реална видимост на габаритите:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131270966_889259581882150_427131835487929533_n.jpg Прегледи:0 Размер:717.3 КБ ID:6683044

              Първото нещо, което ме привлече в тази лодка е видимо дълбокия кил със съответното задигане на носа (Highfield- а в размер 380 е с почти равен балон). При съвсем малко газ лодката излиза почти веднага на глисаж а, човека седнал на рундука е на около метър височина от водата. Със старата лодка почти всяка вълна вкарваше пръски вътре, докато тук трябва бая сериозна вълна за да мокри пътниците:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:130987218_875690053167560_4645015036773580053_n.jpg Прегледи:0 Размер:668.3 КБ ID:6683045

              Истинската изненада, обаче бе V-то на кила отзад, където повечето конкуренти от този клас завършваха почти равни или с незначителен ъгъл, докато тук нещата са различни. Заради големия ъгъл на кила и късия ботуш, братята китайци са решили да изрежат транеца, което с Тедо се чудехме дали няма да вкарва вода вътре, но не би: догонващата вълна бута лодката и не успява да влезе вътре, единствено на заден ход при вълни може да се понамокри:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131210287_1193751697687676_6703290264961002613_n.jpg Прегледи:0 Размер:355.6 КБ ID:6683046

              Място има предостатъчно, освен това твърдата конструкция на дъното дава съвсем различно усещане за стабилност и комфорт:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131152487_453826822677442_1287104405443990251_n.jpg Прегледи:0 Размер:427.2 КБ ID:6683047

              Интересна находка е позицията на двигателя: освен, че мести центъра на тежестта на долу (и стаа мноУ рейсинг, бате) :-) :-) :-) , ръчката на двигателя се пада под нивото на пейката, за разлика от ВСИЧКИ ДРУГИ транци, което е много по естествена позиция за ръката сравнено с класическото положение, при което ръчката е на нивото на хълбока. За да разберете, какво имам предвид седнете на стола и отпуснете ръката на долу: да, поне моята виси под г*за... :-)

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131030589_507485313503884_7743840213321714152_n.jpg Прегледи:0 Размер:464.4 КБ ID:6683048

              Всъщност, за двама човека е повече от достатъчно пространство: старата 390-ка сме я карали с 9 човека, тая не ми се мисли какви извращения я очакват лятото :-) :

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131256275_1010220396158507_3102228489142959439_n.jpg Прегледи:0 Размер:210.2 КБ ID:6683049

              Понеже не успях да направя снимки, че снимахме клипче на Тедо, качвам няколко снимки от клипчето, за да се види как стои по време на движение. Само задната част на балоните се опира на водата, като и дадеш газ:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:130995032_1022856635133840_7765849069475322347_n.jpg Прегледи:0 Размер:34.6 КБ ID:6683050

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131013946_675121159853348_523385359770081777_n.jpg Прегледи:0 Размер:55.1 КБ ID:6683051

              Изобщо, следата е съвсем различна от тази на лодката с надуваем кил:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:131017156_2778592562413623_4123614267538245662_n.jpg Прегледи:0 Размер:588.5 КБ ID:6683052

              За момента съм напълно удовлетворен от покупката и както каза жена ми: "Сигурно ще изкараш цяла година, преди да я смениш с по- голяма" :-) :-) :-)
              Последно редактирано от Вальо; 13-12-20, 19:12.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                @ alexdubal: все пак има още цяла година :-) Иначе, днес гледайки на Тедо новата лодка ми е ясно, че следващата може и да не е РИБ- че...

              • alexdubal
                alexdubal коментира
                Редактиране на коментар
                Здр. Тедо! Понеже знам, че четеш,дай и ние да видим новото:-) Вальо извинявай ,че през теб ама така ми е по-лесно. А иначе си прав . Това си е една цяла година :-)

              • Тедо /LJ73/
                Тедо /LJ73/ коментира
                Редактиране на коментар
                Който желае да дойде, може да се видят лодките на място при нас в София бул Климент Охридски 105Б в работно време /пон.-петък/

            • Честита нова играчка
              Имаш подарък от мен морска карта на Йонийско море Само да стигна до БГ-то.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Подстрекател си ти.

                А Честитка

              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Венци, идвай бря! Ще си търся картата като наследство, ама има и други неща дето има надълго и широко да те разпитвам.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X