Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от v_0 Преглед на мнение
    За мен е много езерна настройка. А има ли изобщо проблем със скоростта лодката? Според мен надуваема с 25 кс мотор е дори прекалено бърза, ако е с един човек. Тя дори става неуправляема. Клипа също малко ми е нереален. Моята е РИБ с 60 кс мотор и пак прави макс 30 възела. С четири възеастни и четири деца - 25
    Нали знаеш, така се почва - когато направи първата кобра с джапанката, ще се качи на РИБ. В началото на прехода, един познат, заедно с негов колега, си направиха по една черупка 2.40 с транцев нос, сглобена от 7 парчета шперплат и облепена с един слой стъклотъкан. Чертежите бяха от единственото достъпно списание на такава тематика - Катера и яхти, естествено на руски. Та тия две кукувици, се возеха на Искъра с това чудо и 8к.с. Ветерок!!!.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7d1.jpg
Прегледи:663
Размер:17.1 КБ
ID:6620094 Представи си го е това с 8 коня мотор.

    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Коко, първата кобра, беше направена още по язовирите, на морето достигнах по- големи висоти :-) ... при много силен насрещен вятър и вълна поне метър, реших да раздавам газта до края. Понеже не ми е за пръв път да карам лодката на задни гуми, не обърнах кой знае колко внимание. Акъла ми дойде, като резервоара падна във водата, а той беше завързан, макар и едно към гьотере. Като излязох от водата жена ми беше пребледняла , а на мен адреналина още не ми позволяваше да се сетя как съм щял да се наиграя...

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      И аз такава кобра имах пред вид де . Носовия сак да те удари по носа при 50- 60о отскок

      П.П. Резервоара при нас беше вързан с колани за пода а носовата чанта само поставена...
      Последно редактирано от коко келеша; 04-07-20, 20:18.

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Нееее- не си ме разбрал: всеки може да изкоруби резервоар, дето е на носа- моят изхвръкна от кърмата, както си стоеше мирно под двигателя :-) Как и Ямашката не пое след него- не знам... :-)

  • Меракът зависи от възрастта. И ние почнахме с лодка от шперплат. Казваше се "кълчи гъз", щото много се клатеше. Сега е на дъното на Ропотамо. После построихме платноходка 10 брт (в действителност беше 12). Накрая - 5 метрова, с 90 к.с., която от няколко години седи на колесара в двора, щото никой не иска да я кара ...
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • Брей колко се е развила темата, докато аз "копам" по 12 часа на ден...

      Няколко уточнения: с тези гуми наистина може да се кара и със 140км/ч, а иначе по закон у нас със 100кмч. В Гърция правилото е колкото пише на табелата -30% Т.е. ако е 90, би трябвало да караш с 60кмч... а дано, ама надали

      Относно баланса - мостът и калниците са захванати към шасито със скоби точно по тази причина - да може да се регулира. 20 до 50кг тежест на лапата за този типоразмер... пикапът изначално е с прекалено лека задница, затова аз бих го натоварил максимално на теглича.

      Калниците умишлено сме свалили надолу за да не опират в лодката, така че вариантът с големи /еле пък джипови/ гуми не е вариант... Според мен не пипай там! Ако теренът е пресечен, просто свали таблата със светлините и няма проблем.дори някъде са се влачи по рамата...

      За ваденето от плажа с колан гърците са измислили една хитрина - резервната гума е монтирана на главина и със скоби към гредата - при нужда я завърташ в работно положение и става триколка... Инаме маневреното колелце се забива в пясъка и го изкъртваш...

      За монтажната височина на мотора - спрямо снимката има възвожност да го надигнеш 2-3см, но при тази мощност и скоростта от 40+ кмч, аз мисля че няма смисъл... Рискуваш на някоя вълна да излетиш от лодката Слагай задължително стоп-кордата на ръката или на колана, когато юркаш!

      Следващата /малка/ стъпка е РИБ около 4-те метра със същия мотор и колесар, ако не минеш направо на по-голямата стъпка РИБ около 5-те метра и 50кс мотор...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Брей колко се е развила темата, докато аз "копам" по 12 часа на ден...
        ...
        Биткойнс?

        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Жалко, че след толкова пари инвестиции, сезонът върви към провал. А всъщност, може би, е по-добре- няма опашки, няма гадни македонци и нахални румънци....

          Коментар


          • Тедо /LJ73/
            Тедо /LJ73/ коментира
            Редактиране на коментар
            На Лефкада и по пътя до там, румънците бяха преобладаващи... Сърби - малко и германци, чехи, англичани, французи също по малко "за цвят"... Последните дни взеха да се появяват и българи...

          • v_0
            v_0 коментира
            Редактиране на коментар
            Прави ми впечетление, че се завърнаха гърците. Сега е пълно с гръцки лодки, дори ренталите са с гърци.

          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Аз провал на сезона не виждам- за да не съм писал толкова време, значи не е имало и един уикенд, който да не е бил на вода :-) направо се сцепих от каране. Ще пиша малко по- късно впечатления и размисли...


        • Така.
          От както взех джапанката, единствената мисъл, която ми се появява в главата е: “ да се е*@ у тъпата тиква- що по рано не си бях взел лодка...” Няма такъв кеф- отиваш с пикапа до нЕкой пущинак, пускаш някак лодката на вода и после с нея отиваш до още по- голЕм пущинак. Там, далече от ‘ората опъваш една палатка и се разпадаш от кеф... Сутрин, обаче палиш джапанката и отиваш да изпиеш някъде едно ристрето, на обед плаваш до местното капанче да изядеш тройка кифтета с гарнитура, а привечер минавайки покрай брега береш сухи дърва за вечерната скара, понеже те мързи да цепиш...

          Колесара също е ебати рахата: докато дамата реши, кое място и допада най- много за палатката, аз вече съм вкарал лодката във водата: ама валяло, пекло- все ми е тая. Освен това се оказа, че
          лодката събира и четири велосипеда, докато е върху ремаркето, та празна не и се случва да е никога...

          Колесара ми създава дребни ядове, които са елементарни за разрешаване, ама пусто не ми остава никакво време да ги реша, понеже от четвъртък вечер, до неделя вечер сме заети с плаване, а не с поправяне...

          Лебедката е тотален боклук: още на първото спускане на вода се счупи (по- скоро извади) палеца, регулиращ на къде да се навива колана. Първоначално реших, че е дефект, но като го разглобих, видях че сърбите са го правили с гъза си: има такава хлабина и луфт между детайлите, че просто няма шанс да се поправи, така че да не създава ядове. Когато на второто пускане се счупи оста на която стои въпросния възел, убежденията ми съвсем се затвърдиха. След този случай още два пъти въпросния палец се измяташе и беше поправян, така че в момента лебедката се ползва само да закача лодката при превоз. Мислех да звъня на Тедо, ама в случая контрата не е у него, а в производителя, който си е оставил ръцете. Ще купя някоя читава лебедка, ама от возене все не остава време... Ей за това става въпрос:


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9D682E9F-E5FD-4698-8B56-BC2AA60CB292.jpeg
Прегледи:541
Размер:545.8 КБ
ID:6624575


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C7B15219-9649-4972-B8E0-DB7D5AC88A92.jpeg
Прегледи:554
Размер:392.8 КБ
ID:6624576

          За момента не съм местил колелата педя назад, единствено върнах гредата напред, както беше като го взех. Навъртях бая километри по всякакви пътища, до степен, като съм без колесар, да ми е малко нетипично ... :-) Усещането е, че колата е достатъчно стабилна, почти не съм си променил навиците за шофиране, а разхода се е качил с малко над литър при обичайното ми пенсионерско шофиране - между 100 и 130 км/ч.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E61C1380-44B7-4CB4-BD62-E45AC76B6685.jpeg
Прегледи:547
Размер:639.3 КБ
ID:6624577

          Всъщност, лодката по- често е плаваща маса или плаващ дансинг :-) от колкото средство за придвижване. Синето, мине, не мине и пита кога ще ходим да хапнем по нещо на лодката :-)


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011E9B8-DAE5-48E9-88A4-CBA5F26E8EA1.jpeg
Прегледи:612
Размер:437.4 КБ
ID:6624578

          Мисля си, че ако не беше лодката и до сега нямаше да съм открил магията на българските водоеми- винаги ме е отвращавала навалицата и простащината на немалка част от посещаващите ги, но опцията да отидеш на безлюдно местенце ми откри нови перспективи...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90C3F46F-FF5E-47BA-9B97-256E7DF53BE3.jpeg
Прегледи:540
Размер:575.7 КБ
ID:6624579
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • От кой гьол е последната снимка?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Доспат. Баш по средата. На 15 метра пред палатката мятам 30 метрова котва и не стигам дъното. :-)

          • Следващият етап на развитие?




            Радвам се, че си уцелил ваксата и се забавлявате. Снимката е точно от Батак.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              До сега и се кефих на тая хвърчилка :-) Тъкмо мислех, че ще има оцапани панталонки, обаче шофера много печен- баш преди да цопне, вдигна носа и го приводни неусетно. Май от всички гьолове до сега, Батак най- ни допада... Пусто само едно хотелче предлага читаво кафе, а за обяд- предстои да го тестваме...

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Щото не сте ходили на яз.Тича

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              То и със самолет така се каца, непосредствено преди докосването на пистата, носа се вдига нагоре. Докосването става първо със задните колесници, после плавно се сваля и носа.

          • Браво-браво
            Донеси лебедката ще ти я сменя с нова...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • Е, няма такъв релакс...

              Пръпкам с минимални обороти на 20 метра от брега и народа ми подвиква: “ кълве лиииии???”, щото вижда, че зад лодката се влачи сиджимка, закачена за шприглите на тентата, пък и съм сам. Как да им обясня, че съм си забравил хладилната чанта и биричката ще стане съвсем на пикоч, ако не си я влача във водата? :-)

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:7D94B749-CA87-4D20-9784-B9CC78A91D30.jpeg Прегледи:0 Размер:278.1 КБ ID:6625157
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Ами тя, водата е доста топла-поне 22-24С и така биричка на тази температура си е пикня.

              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Да, ама на борда кипва...

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Engel 20 с леда в него,а леда от хладилника,държи бирите кокьл с дни или седмици ако се наложи

            • И аз смених концепцията за студените бири, ако иде реч за 2-3 дена.
              Отдавна по бензиностанциите има и студени кенове с напитки, както и лед в пликове.
              Та с подходяща изолирана кутия и един - два плика ледени бучки, имаме и студена бира а и лед за джина или облака.

              Коментар


              • Острова на Голям Беглик.
                Вчера свършиха всички търсения. Изобщо.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0303527D-EE58-45B5-A919-5A1C39972887.jpeg
Прегледи:396
Размер:191.3 КБ
ID:6625707
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  в режим "панорама"

                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мястото е потресаващо- човек трябва да го усети, за да повярва, че съществува подобно нещо.

                • MM1980
                  MM1980 коментира
                  Редактиране на коментар
                  там (на острова) има едни карстови пещери (по скоро дупки), не че са нещо особено, ама преди месец, месец и половина, все още имаше сняг. ако още сте там, е интересно да се видят.

              • Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                Острова на Голям Беглик.
                Вчера свършиха всички търсения. Изобщо.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0303527D-EE58-45B5-A919-5A1C39972887.jpeg
Прегледи:396
Размер:191.3 КБ
ID:6625707
                Там е истината. Баш на острова.

                Черните щъркели още ли са там?

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Знаех си... единият ден бях сам на лодката, когато го видях. После, като разказах на компанията, обаче ме скъсаха от бъзици, че ракията била добра...

                • Пенчо
                  Пенчо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сега остава да откриете и пещерата!
                  За белите скали -по нататък.
                  А като млякото от бабешките крави преди чатъма -няма друго наоколо.

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами снимай го де, за доказателство.

              • Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                Острова на Голям Беглик.
                Вчера свършиха всички търсения. Изобщо. ...
                Искаш да кажеш, че вече всяка седмица ще си там???

                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Освен, че е доста по- близо от Гърция, не ми искат и ПСР- тестове. Всяка седмица- едва ли, но надявам се доста често.

              • Умопомрачително място е този Беглик!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:86B2552B-3256-4050-9E45-450E9B9027B8.jpeg
Прегледи:394
Размер:225.5 КБ
ID:6625893

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291B7739-6480-4290-8FC1-C4CA6DD79064.jpeg
Прегледи:381
Размер:254.0 КБ
ID:6625894

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0A0ADED0-FC27-4568-9CE1-116897D9E383.jpeg
Прегледи:374
Размер:299.9 КБ
ID:6625895

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F045A294-F508-4B66-9D44-C7B48A1C8D2C.jpeg
Прегледи:378
Размер:322.5 КБ
ID:6625896

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:178F1284-149B-441D-8B45-D0F61AD0EEDF.jpeg
Прегледи:375
Размер:299.9 КБ
ID:6625897
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, за този язовир дори двигател е излишен: тази омайна тишина и всепоглъщащо спокойствие не търпят разни бръмчащи неща около себе си. В един момент дори спрях двигателя и продължих на гребла...

                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Купи си ел.мотор.Евтини са и безшумни.

                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Само безшумни. Доста се двоумих и накрая реших, че бензинката дори и на язовир е за предпочитане при перспектива за неколкочасово возене. А когато включиш в уравнението цената и теглото на необходимия акумулатор, нещата съвсем загрубяват - общата цена отива на и над 1000 лева а теглото е колкото на три бензинки от 2.5 кончета. Както каза Вальо, може да вдигаш много шум, но може и да си бръмкаш лекичко на 2500 оборота примерно.

                  П.П. За да не топлиш язовира за твоя сметка, ти трябва ел.мотор с максимайзер, който не е под 600 лева и то за непознат а не реномиран китаец
                  Последно редактирано от коко келеша; 20-07-20, 08:20.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X