Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Привет
    един "професионален въпрос"
    имам следния проблем
    лодката е gibsea 422 перкинс прима 50 мотор
    При включване на двигателя всичко е страхотно - работи като змей.
    ако двигателя се изключи след като е поработил час два и се включи след това (примерно след час два) работи на 800 оборота и не иска да се форсира. След някакво време работа на 800 оборота (примерно 10 мин) се оправя. Също така ако е работил няколко часа на 2000 оборота при намаляване на оборотите до празен ход не иска да се форсира след това.
    От какво е това според Вас, като имате предви, че
    резервоара е нов, горивонагнетателната помпа и дюзите са сервизирани, подкачващата помпа е нова, горивните филтри са нови, маркучите са нови.

    Поздрави
    Йордан

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Слагаш прозрачен маркуч една педя или повече ТОЧНО преди входа на ГНП и ... гледай дали има мехурчета въздух.
      И така пред всеки елемент (подкачваща помпа, филтър) за да го хванеш от къде смуче.
      А може и подкачващата помта да прави номера, като стопли. Случвало ми се е!
      Смяна.
      За друго не се сещам.
      Последно редактирано от CarTest™; 14-06-16, 09:07.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Сложил съм електрическа подкачваща помпа(3 атмосфери) за да елиминирам евентуално разтягане на мембраната на оригиналната помпа

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Аз не съм механик, ама покрай тия лодки постоянно с дизели се занимаваме.
          Като загрее, за да не се форсира, сигурно смуче въздух от някъде. Давай с прозрачния маркуч по гореописания начин.
          Егати дилемата!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            варианта със всмукване на въздух мисля че е елиминиран - помпата е много мощна и ако смуче въздух цвърчи гориво(практически тествано)

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Добре, щом има гориво и въздух, и пак не иска да се форсира, остава другия край на мотора- я кажи как ти а ауспуха. Онова коляно дето влиза охлаждащата вода в ауспуха, ако е задънено, няма да се форсира. Ама пък защо само на загрял ще е "задънено"?!
              Такъв проблем съм виждал, ама беше на нов дизел с електроники- компютъра мислеше че прегрява /кофти датчик за температура/ и го спъваше до празен ход. Ти компютри нямаш.
              Идея нямам, мистерия.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                мислех и за аспуха но на студен мотор няма никакви проблеми, водата и изгорелите газове си излизат нормално
                вече не знам какво да направя
                проблема е че обикновено проблема се появява когато запалиш преди да влезеш в пристанище....
                на следващото ходене ще дам предварение на помпата - за друго не се сещам

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  излишно е да казвам, че въздушен филтър няма - сиреч би трябвало и въздуха да му е ок

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Можеш ли да махнеш мембранната подкачваща помпа и да опиташ само с електрическата?
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      На мен ми прилича на криво регулирани клапани. Борил съм такива симптоми, ама на сушата.

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-06-14-19-49-51.png
Прегледи:1
Размер:360.8 КБ
ID:5718808
                        Разхлаби леко на една от дюзите вх. тръба (чрез пристягащата хол.гайка), намотай един парцал около нея(ще пръска леко нафта) и пробвай.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Подкачваща помпа има ли това?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Има, жигулова, но колегата я е сменил с електрическа.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Можеш ли да махнеш мембранната подкачваща помпа и да опиташ само с електрическата?
                              махнал съм я и работи само с електрическата

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]871662[/ATTACH]
                                Разхлаби леко на една от дюзите вх. тръба (чрез пристягащата хол.гайка), намотай един парцал около нея(ще пръска леко нафта) и пробвай.
                                какво целя с тази проверка
                                да разбера дали стига нафта до дюзите или нещо друго

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X