Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
    Чакай, да попитам нещо, по което очаквам да ми отговарят тесните специалисти, а не широките теоритици

    В случай, че навием въже на винта, как ви се вижда да се отрежат краищата, за да остане само навитото парче, след което се даде рязко (един burst) обратен ход? Вижда ми се добро решение, при критичен момент, в който времето за маневриране на мотор е критично.
    ЗАВИСИ.....ма в кофти ситуация каквото и да направиш все тая,може да ти излезе кьсмета.

    Мотор не ми е спирал от навито вьже пьк сьм навивал от рибарска корда / брат кажи как е,ти си дойде така преди ден от Хавай / до полипропилен 50 метра,до 5 метра мрежа та до нацепен дьнер колко крьста ми на 5 парчета с 1500 коня мотор с около 1800 оборота.
    Влачили сме и почти 500 мили отворен океан 30 тона лодка с навита 5 метра мрежа на десен мотор - предна,задна,предна,задна.........до спиране на вибрациите,после караш бавно.Може да прецака лагери,да изкриви винт или вал,най-добре е да си имаш рибка с нож - един от моите е бивш водолаз инструктор с мерак да реже та специално за бего си нося назьбен нож та да му е по-лесно.

    Сгьваем винт си сложи,да не мота много и на ход,а и едни шпори си монтирай,да режат,че мен такива са ми спасявали задника поне 4 пьти.


    Венцо не ти разбрах вьпроса - какво значи С чаршафи?Хансе 540,ветроходно от бьрзите сьс спортни платна,спинакер и генакер,сгьваем Мартек,дьлбок кил,карбонови волани и дьлгата мачта за модела..............и аз бягам от ураган..........седя и се хиля от сега на третия на погледа.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      За навитото въже- няма рецепта. Навивал съм десетина пъти /тук има клетки за ловене на раци разни, поплавъците вечер се бягат трудно/. Гаснал ми е мотор от навито въже, и понеже затегна на скорост, няма вадене до неутрална- чак си скъса жилото от напъване /като ме носи към камъните, напъвам на вЕлико.../. Един път навито около винта въже, колкото и да ръчкаш напред-назад, няма развиване. Ръчкаш докато вибрациите са поносими, и караш до близкото място където да скочи някой и да го одреже. Внимателската с маневрата в марината- при включване на задна може да затегне и да угаси мотора /и после мамата плачИ/.
      Фобре е да е сгъваем винта /на ветроходни лодки/, по малко неща на които да закачиш въже. Обаче закачиш ли нещо, ако започнеш да ръчкаш предна-задна, може да се оплете и да не ти се отворят всички лопати на винта /е тогава изпада на капитаншата тампона.../.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

        Третия е Българин,приятелче на член от форума та ще е весело - единия май не уважава много другия,виж в какво го замеси
        Ааааа, много ми е ценнен, пази го плийз.
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Здравейте морски, един профи съвет от вас би ми помогнал много.

          Зарибих чавето на "риболов с магнит" и до сега бяхме с един 80КГ сила обаче доста неща не може да извади, за това сега вкарвам тежката артилерия - магнит 160кг сила.

          Обаче проблема ми е, че не знам кой възел да приложа и как да го реализирам на ухото на магнита, защото купих хубаво скъпо въже 7мм дебело за морски цели ама е много твърдо и нещо рибарските възели не ми се струват много удачни.

          Ухото на магнита е нещо като кутрнце дебела неръждавейка, гладка, полирана, вътрешния диаметър на ухото е около инч и мога да направя възел с 2 най-много 3 витки през ухото защото имам контра гайка и ме е страх да не почне да претрива въжето ако са повече витките. Нямам снимка ама ако се наложи ще драсна нещо набързо.

          Пробвах този възел ама му нямам доверие.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:9.6 КБ
ID:5728214


          Мисля си за този възел като после края на въжето здвоя и увия с рибарско синтетично влакно против развиване и после ще го увия с горила тейп за да не закача и да не се трие.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5728215

          Зеленото е където смятам да навия здравия синтетичен рибарски конец и после да увия с горила тейп.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5728216


          Та какво бихте предложили за здрав, надежден възел който потенциално да не е много голям като буца?

          Предварително благодаря!
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            На това ухо слагаш един шегел и връзваш на него един боульн или рибарски Сан Диего Джам,че втория затяга и после триенето е само желязо в желязо или шегела към металното ухо.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
              Ааааа, много ми е ценнен, пази го плийз.

              А той идва с ракията и луканките пък можел и да готви та минава в категорията Живо злато,да върти обоза пък аз сам ще я карам.
              Ще се оцъкли де,каквото и да е от това няма слизане,най-много да не ти говори после година/2 ма ще му мине на третата.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                На това ухо слагаш един шегел и връзваш на него един боульн или рибарски Сан Диего Джам,че втория затяга и после триенето е само желязо в желязо или шегела към металното ухо.
                Мерси много, а какъв шегел да взема, че повечето по железариите са китайски от пластелин правени?
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Мерси много, а какъв шегел да взема, че повечето по железариите са китайски от пластелин правени?
                  Не от железарията, от яхтен магазин да е и да е неръждавейка! Ще е гладък като тая неръждавейка по снимките ти.

                  Може ли да уточниш нещо? Ти се притесняваш да не се развърже възела, да не претрие, да не връзваш ма прекалено малък диаметър метал, да не можеш да го развържеш? Питам защото има много е, различни решение на различните проблеми.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Не от железарията, от яхтен магазин да е и да е неръждавейка! Ще е гладък като тая неръждавейка по снимките ти.

                    Може ли да уточниш нещо? Ти се притесняваш да не се развърже възела, да не претрие, да не връзваш ма прекалено малък диаметър метал, да не можеш да го развържеш? Питам защото има много е, различни решение на различните проблеми.
                    Мерси за помоща, НЕ мисля ще се претрие, притеснява ме да не се развърже защото метала е надали по-дебел от 7-8мм супер гладък, НЕ ми пука, че няма да мога да го развържа, притеснява ме, че под вода и при голямо натоварване може полека лека да се отвързва и да загубя магнит за трицифрена сума, за това ме е и страх за карабинерите.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Какъв да е въРзел /боулан, осмица.../ и му правиш марка на края с капронов конец. Или, ако те мързи да въртиш капрон, стегни края след възела с една свинска опашка.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Какъв да е въРзел /боулан, осмица.../ и му правиш марка на края с капронов конец. Или, ако те мързи да въртиш капрон, стегни края след възела с една свинска опашка.
                        Ей това е приказка, мерси много, ще го стегна с капрон накрая или както се казва това здраво рибарско влакно и ако не забравя ще постна снимка
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          А той идва с ракията и луканките пък можел и да готви та минава в категорията Живо злато,да върти обоза пък аз сам ще я карам.
                          Ще се оцъкли де,каквото и да е от това няма слизане,най-много да не ти говори после година/2 ма ще му мине на третата.
                          Цъ Цъ цъ ....
                          Я да връчиш и едно фото на Живото злато да щрака - докат си почива на чувала с картофите и да си води подробностни беУешшки - после да му е леко кат пише.

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Ти вземи се обади ако си наоколо,ние сме на 300 метра от Уайкики и зареждаме бира с пикапа,сериозен съм.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Алооо, какво бирозареждане с пикап бе? Вие нали да работите отидохте! Баси!
                              Аз си изпържих и двете .../какво му се вика на това дето минава вала за да излезе от дъното на лодката?/- та изпекаха се и двата, не потънахме, ама на куцук се затътрихме до Нюпорт. Утре го играя разбирач-поправяч /майстор Гиго прее.и го!/.
                              Заеби бирите и тръгвай, маскара, какво правиш 4 дни в Хавай бе? Цццц!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Лоена набивка му се вика по тукашному. Що ги изпекохте?

                                Иначе - който за каквато работа се е цанил. Имам един приятел който така разказва: цял ден скиташ из гората, цяла вечер пиеш, а за всичкото това ти плащат. Той е горски.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X