Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Ти сърце нямаш, да пускаш такива оферти...

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Ти сърце нямаш, да пускаш такива оферти...

      Оплакваш се а......а да те замерГам сьс снимки после по-хубаво ли ще ебири,риби,сльнце море чайки и Хансе 540,пьлен БГ екипаж и аз КАПИТАН с двата ножа

      Ма добре де,добре,като не искаш няма
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Аз чакам да ме изгонят от вкъщи и съм ви виснал на вратовете.. А от работа съм с 1 крак изгонен.

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Аз чакам да ме изгонят от вкъщи и съм ви виснал на вратовете.. А от работа съм с 1 крак изгонен.
          Дай телефона на тоя който трябва да те гони и остави другото на мен,така качествено ще те изритат та ще ме споменаваш после цял живот.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
            махнал съм я и работи само с електрическата
            С голяма вероятност, точно на входа на ГНП има цедка, под формата на тръба. Намира се в самата холендрова връзка. Точно същите симптоми, пак при перкинз. Оказа се че в цедката вече има гръбначен живот.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              С голяма вероятност, точно на входа на ГНП има цедка, под формата на тръба. Намира се в самата холендрова връзка. Точно същите симптоми, пак при перкинз. Оказа се че в цедката вече има гръбначен живот.
              Благодаря
              ще го проверя

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                какво ще рече по-дълъг маршрут
                900-1000 мили в Средиземно море, 200-240 мили за етап.

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  при дълги преходи обикновено планирам през гугъл earth
                  така или иначе разстоянията са ориентировъчни щото в зависимост откъде духа колко духа и тн обикновено се върти повече (аз съм с ветроходна)

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Точно за това става въпрос, има сериозни разлики между гугъл, навионикс, и т.н. С моторна лодка тези 5-7-10% имат критично значение за планиране на гориво, тръгване, пристигане(обикновенно зареждаш гориво докъм 8 вечер) и т.н. Когато е нужна прецизност е важно на какво вярваш

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Аз и на сушата гледам да не оставам на тия 5-7-10% в сметката. А с моторна лодка ако ти се окажат критични според мен си е рецепта за проблем.

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Аз много не ги разбирам пьк и ми е работа,не губя само една лодка та ммммм на 20% резервоар АЗ сьм празен и мотор се гаси.Ползвам Навионикс за моторни и сметките са ПОНЕ с 30% гторница за горивото,а на ветроходна ако става за платна се носи поне за 30% от дистанцията гориво.
                        Е след обяда трьгвам за Хавай,дистанция по права линия 2300 мили,по кривата как се прави са около 2700,аз ще нося поне 200 галона или около 150 часа по 6 вьзла на около 1800 оборота на 4 цилиндров Янмар 115 коня.........и това преди да видя лодката вьобще,даже не го и смятам ми си ми стои в главата кое колко ти трябва.
                        Е шанса да си донеса в нас гориво е огромен,но шанса да свьрши е почти никакьв ма както казах ми е работа и не е само тая лодка та да не се притеснявам / а аз сьм притеснителен /.
                        На моторна пьк сьвсем - до 15 метра до 1000 коня мотори е миля на галон,20 метра 1500 коня е галон и половина на миля,25-30 метра с 2000 коня мотори е 2 галона на миля.Добавяш едни 30% горница ПОНЕ и ако очакваш лошо време или си на кофти място и може да ти се наложи да бягаш от ураганче да речем добавяш още 30% кьм всичките тия.Това на скорост 10% по-ниска от макс водоизместване,такива на глисажи да си ги нямаме,че там разхода някой пьт скача с 1000% пьк скороста само се удвоява или мммммм 200 галона на час или кофа на минута,от цинковите кофи.

                        Няма как карта да ми даде над 5% разлика в дистанцията или поне сьм свикнал с Навионикса и до сега суша не ми е бягала та да остана без гориво.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Подкрепям казаното от брат ми- ако 5-10% ще ми бъркат много сметките, значи не го смятам правилно. Имам навъртени мили като за няколко обиколки на света, всичките смятани с Навионикс. Не съм се и заглеждал колко лъже, ако лъже. Тия от метеорологичните служби лъжат повече, подсигурявайте си повечко нафта.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Тия от МеТеОто ако са прави то след седмица между Хавай и Калифорния ще е весело - пред мен духалка от ураганче / змия / зад мен магаре или категория 1 ураган,4 дни за да се наместя между тях ще имам или 700 мили по права линия или мммм 7 пьти Варна Бургас.
                            Третия бил много запален и от сега му виждам окото,но ще му обясня в какво се е забьркал преди да трьгнем,имам трима резерва,единия от които в Хавай,само чакат да омекне някой от екипажа и скачат веднага........луди колко искаш.

                            Третия е Българин,приятелче на член от форума та ще е весело - единия май не уважава много другия,виж в какво го замеси
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Чакай, да попитам нещо, по което очаквам да ми отговарят тесните специалисти, а не широките теоритици

                              В случай, че навием въже на винта, как ви се вижда да се отрежат краищата, за да остане само навитото парче, след което се даде рязко (един burst) обратен ход? Вижда ми се добро решение, при критичен момент, в който времето за маневриране на мотор е критично.

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Тия от МеТеОто ако са прави то след седмица между Хавай и Калифорния ще е весело - пред мен духалка от ураганче / змия / зад мен магаре или категория 1 ураган,4 дни за да се наместя между тях ще имам или 700 мили по права линия или мммм 7 пьти Варна Бургас.
                                Третия бил много запален и от сега му виждам окото,но ще му обясня в какво се е забьркал преди да трьгнем,имам трима резерва,единия от които в Хавай,само чакат да омекне някой от екипажа и скачат веднага........луди колко искаш.

                                Третия е Българин,приятелче на член от форума та ще е весело - единия май не уважава много другия,виж в какво го замеси
                                Ега лъжат..

                                Стискам палци.

                                Не разбрах с чаршафи ли ще сте тоя път ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X