Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Няма,тропат го с едно чукче и на ухо ти казва на кухарка ли бие или е здрав корпуса.Това за дъното и перото на руля да речем ма как е хванат кила примерно и дали ти криви руля някоя майка кит с малко китче не може да ти каже.Аз съм присъствал / че нали ние им ги караме за проба пък и до сухия док да ги вдигат за оглед / на дупчене на перото на руля с дрелка,изтече около 20 литра вода от там,вътре какво е не ми се мисли та не е само корпуса проблема.

    Като всичко състезателно и тия я карат по ръба на бръснача,Кофтито е,че си правят експерименти и с чисто туристически лодки като все едно на комби на му правиш леко окачването и тънко шасито,че да е по-лекичко,а го натовариш а си сурне задника по асфалта.

    На летището съм,отивам да пребера една лодка с цял кил който е част от корпуса,няма болтове,няма тинтириминтири,фрас на камъните,задна и пак се пробваш.С големия и брат 485 съм удрял странично танкер 200 метра с около 6 възла,избабанихме го баш като по филмите,наща само малко се смачка,а танкера само го драснахме малко.Ако беше нормална лодка да е станала дреб,мачти щяха да падат,нос да се сцепи........на тая се разминахме само с едното напиване и 15 бона ремонт.Знаят как се прави лодка ма 21 век,те и коли знаят как се прави ма си карам 21 годишния танк,изпедерасти се света.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0429.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5646856

      Ама вярно взеха на таран танкер! Снимки от тaнкера имах някъде тук, ама не мога да ги намеря. Добре, че беше здрава лодка иначе щяхме да броим -1...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Мина из зад завоя.......и кат ми се откри
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Б*си, чета, нищо не разбирам и пак ми е интересно
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            И аз така ама ми е от любимите теми,да сте живи и здрави и да ни обогатявате речника още дълго.

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              И някое друго ново разказче ако пуснат ще е супер

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Мина из зад завоя.......и кат ми се откри

                Голяма веселба... Направо умрях от смях!
                Аз почти нищо не разбирам от лодки и никога не съм плавал с такива, но тези теми тук в този раздел най-редовно ги чета и се кефя...
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Да сте ни здрави и щастливи!
                  Разказите ви пренасят в други светове!
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                    ... пренасят в други светове!
                    Нали?
                    В края на краищата - кой не е чел в детството си за Морския Вълк, Капитан Блъд, Кусто, Хейрдал и още куп истински или измислени морски герои и поне малко не е мечтал да бъде като тях?
                    ...то добре, че съм ги чел - не, че помня какво точно е форщаг примерно, но поне съм чувал думичката

                    Живи и здрави!
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Най-хубавото е, че вече това не са занимания за "избрани" хора само.

                      Капитанските курсове са по-евтини от шофьорските. Да обикаляш гръцките островите с наета яхта не излиза кой знае колко повече от стандартна семейна почивка.

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Упс.. прегледах цените на шофьорските курсове Отдавна ги карах.
                        Значи "Капитанското" е колкото "C" категория.

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Нали?
                          В края на краищата - кой не е чел в детството си за Морския Вълк, Капитан Блъд, Кусто, Хейрдал и още куп истински или измислени морски герои и поне малко не е мечтал да бъде като тях?
                          ...то добре, че съм ги чел - не, че помня какво точно е форщаг примерно, но поне съм чувал думичката

                          Живи и здрави!
                          Прикачвам една схемичка, на която нагледно можеш да се ориентираш, кой щаг - кой е:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Swan 46.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5647225
                          There's someone in my head but it's not me...

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Горната схема е много вярна, с една уговорка- кътър лодка е лодка можеща да носи 2 платна пред мачтата. Само наличието на вътрешен щаг не я прави кътър. Има разлика между стъкмяване и крепеж на мачтата. Има мачти с вътрешен щаг но без необходимите неща /фалове, обков по мачтата и палубата.../ за носене на платно на вътрешния щаг. Такива лодки не са кътъри. По купешки- освен standing riging, трябва да имаш и running riging.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Лодката от схемата е Swan 46 и, без да съм карал такава красавица, смея да твърдя, че пичовете от Nautor едва ли са спестили от въжета, както онези от Бенето пестят при изработката на лодките си. Иначе си прав, тази Swan 46 си е чиста проба топови шлюп, но по всяка вероятност разполага с необходимия подвижен такелаж, за да може да носи стаксел на кутерщага си.

                              Ето това вече е същинска кутер лодка, при това е една от любимките ми, но схемата е доста размазана:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5647229
                              Последно редактирано от Zeehond; 10-03-15, 20:43. Причина: допълнение
                              There's someone in my head but it's not me...

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Когато на лодката има повече от двама души разбиращи от ветроходство-е ясно как се справят!А когато са само двама(семейство например) как се управлява?Как изобщо се справя сам човек с всичките тези въжета,платна,рул,следене на посока на вятъра,радари,GPS-и и една камара още други неща?При по-силен вятър как става номера(ако ги хване насред морето/океана)как изобщо има възможност да се насочват платната на където трябва и да се спазва някакъв курс,като за всичко си трябват ръце?Или при по-силен вятър се прибират платната и каквото сабя покаже?Не знам колко силен вятър се приема за силен в мореплаването,единствено знам,че при 5 (или май 6 бяха) бала вълни не се правят спасителни операции даже,а такива вълни вървят комплект със силни ветрове.Та в такива случаи примерно (насред океана)как се справят ако са само двама?От клипове гледани на лодките винаги има доста екипаж,и всеки бута,пипа,намества,навива-развива макари и подобни,при това все бързо го правят,а при двама как?
                                Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X