Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Ясна работата... аз се чудех как така избегахте на 2та фронта, а то имало подсказки

    Като приближихте сушата, надигна ли се вълната ? По сайтовете показваха 2.5-3 метра.

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Да,но то това не е вьлна,като набиеш 5000 километра и свикваш на вьлнички,пьрвите 3 дни е кофти - строшихме блок на трети риф,горен банел,гльтна вода до письк на алармата,раздрахме сянката над кокпита и се развиха снадките на ролрифа.Няма време за нагаждане от Хавай - вьртиш около носа и те мятат 20-30 вьзла с 3-5 метра вьлна,лодка ли да учиш,да я оглеждаш ли или да поправяш баси та там най-много се троши.След 2 седмици в морето някакви вьлнички не ги броим,до тогава ходят и като раци с гьзь напред и фризера беше вьрзан с ластик и кафеварката бяше прелетяла през салона,вратичката на фурната я бяхме оплели...........та не ти дреме много.

      И не подсказки или ммммм преписване ми направо ти пишат контролното и остава само да го предадеш на класната - 16 дни,един танк с вода,повече от половината гориво и храна с вода за още 2 такива остана ма си трябва човек с поглед на който да вярваш,че като падне вятьра и каже А сега карай на мотор кьм Япония 40 часа и екипажа ако е кекав почва да мисли за бунт.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Как седи въпроса,когато стигнеш на марина в Сидней/примерно/,може ли да си заредиш гориво и да си заминеш,или преди това се налага да си законно пребиваващ,да си минал през митница или там каквото е?

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Баш в Sydney недей! За Австралия искат да имаш виза, или нещо подовно на виза де- регистрираш се по Интернет, плащаш 20 и няколко долара и получаваш нещо като виза /това с американския паспорт/. После искат да докладваш минимум 96 часа /по спомени/ кога пристигаш, кои сте на борда, детайли за лодката, пристанище... И наближаваме брега, от горе на баира веднага бреговата охрана по радиото, инструкции къде да спреш и да чакаш митничари, граничари, имиграционни... И като ти изпразнят лодката от почти всякакви храни, и я проверят за термити /и ако имаш, опушването за твоя сметка/, и още 15 неща, тогава получаваш печатите в бумажките, и върви зареждай.

          Нелегално е да влизаш, да разедиш, и да излезеш без да си оправил митници на влизане и излизане. Това е закона.

          Е сега брат ми ще се появи да ти разкаже как влиза с 30 метрова бяла гъзарийка в Колумбия, зарежда, и си излиза все едно баба му е шеф на Меделин. Ама за това се лежи в Колумбийска пандела, и лодката се конфискува.

          Няма да изпадам в подробности колко те проверяват в Ибиза от къде идваш, или в Барселона /голям зор да намерим униформените, те чак се учудиха, че си правим труда/. В Гибралтар слагат плаваща бариера на входа на Марината- няма влизане или излизане след залез слънце.

          Всеки луд с номера си, някои са строги, другите не могат да си намерят къде са зае.али печатите...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Кептън, недей го плаши човека толкоз. Има и други марини и други места по света .. е те това помниш ли го ??


            Е тука Кептъна (гореписавшия), спира с гемийката и си лафи с митничаря, който ги проверява .... телефонно
            Последно редактирано от Slick; 22-12-16, 23:39.

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Slick, ама не винаги е така. На същия тоя док, с братовчеда а тоя с черната фанелка на снимката, ни разказаха играта. Че и ме накараха да плата гаранция и да подпиша, че крака му нямал да стъпи на канадска територия. И цялата дандания, защото се сбил в някакъв бар преди години.

              Иначе, да- оправяш митница по телефона /то една митница Канада-САЩ.../.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Митница,само си играете с глупости
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Митница,само си играете с глупости
                  Алооо, тук четат всякакви хора, не им давай грешна информация. Зареждане на яхта става след оправяне на митница.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Абсолютно си прав.......без изключения

                    Законно е точно така,в Коста Рика се опита да ми бучи ония на дока защо моя щял да слиза да вързва вьжетата та ми се наложи да му обясня някои неща от действителността.Има откачени които се взимат много сериозно
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      По повод тези рекорди с нашия човек,който пропусна да тръгне тая година,че ми излязоха някакви рекорди на друг наш сънародник-Николай Джамбазов.Че ми изпадна и книгата му ''Черната овца'' от 80-те на миналия век.
                      Там той описва-там спрях,там тръгнах...че ми стана интересно.
                      Тези пътувания се правят с моряшки паспорт,предполагам?

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Пристигаме в Панама със самолет. И на летището имиграционните:
                        - Вие защо с еднопосочен билет...?
                        - Ми ние на лодка, взимаме е от тук и заминаваме за Флорида.
                        - Всичките на една лодка ли сте?
                        - Да, аз съм капитана.
                        -Може ли да ви видя лиценза

                        Вижда капитанското, и се уравя в едни списъци. Ама нас ни няма там. Списъците са на хора качващи се на кораби, и ползващи моряшки паспорти. Ние сме туристи, ще се повозим до Флорида на лодка за разходка. После пък защо съм имал капитанско като сме туристи. Ми щото сме туристи високо ниво... Накрая се сети да се зарови из паспорта- сума и печати от летища на влизане и пристанища на излизане. Туризма процъфтява. Махна с ръка, поклати глава и ни пусна да си туристваме на воля.

                        Коко по дивия комунизъм не знам с какво тескере е пътувал, май само това забравих да го питам последния път. Хората искат паспорти като си с яхта. Дивите комунисти може и документ смъртен акт на капитализма да са му искали преди тръгване.

                        Много хора го мислят за супер сложно това с лодките. Взимаш си паспорта под мишница, пълниш коритото с бира, и се возиш. Само гледаш да си изпил бирата преди да си спрял на митницата, че ще ти искат мито, ако се сетят де. Митницата може да е определен док /като на снимката на Краси от Канада/, а може и да спираш в марината и, или тия от марината, или капитана да звъни на митничарите. Е преди 3 седмици тръгнахме от Тортола без някаква бумажка, спираме в Панама в марината, идва агента /там си плащаме на агент за да не се занимаваме с многото бумаги покрай канала/, и ме пита за подпечатания екипажен списък. Нямам. Той само се хили и вика "сефте" /не ми е за първи път да забравям в жегата/, взе хартиите и изчезна. На другия ден всичко ток, $25 глоба /на мене стоянката пред митницата в Тортола ми е повече/.
                        Ако тоя номер го изиграеш на пристанището в Лос Анджелис, влизаш в панделата /истинска пандела в района на пристанището/. Та в морето, нещата, включително и законите, са плаващи...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Да разбирам,че в по-нормалните и по-натоварени морски държави нещата са що годе уредени,докато по островите в океаните и треторазрядните страни,как му дойде.
                          Ще ме запалите по тези морски приключения,че да видим...
                          Много често взех да оглеждам оферти за лодки,въпреки,че грам не разбирам от плаване.
                          Това ме притеснява,че като взема да оглеждам обяви за мотори и коли и не след дълго се обувам с по нещо.За това и от двата вида превозни средства,в къщи имам по 3 броя.
                          Че и с лодката същата работа.
                          За това питам,ако случайно се обзаведа с нещо подобно,как седят нещата с разходка по средиземноморието/пак примерно/,че и по-натам...
                          Преминаването на Босфора,митница минава ли се?

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                            ...
                            Ще ме запалите по тези морски приключения,че да видим...
                            ...
                            Внимавай, тая болест лесно се хваща, лечението е дълго и често (но не задължително) доста скъпо

                            Започни с тези теми :
                            "19 Дни на мокро"

                            Сан Диего до Аляска
                            California to Hawaii Jeaneau 57

                            и след това ще ти дам списък с книжки, курсове и април месец си готов да се включиш в някое плаване по гръцко



                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Зависи кьде си.В Сан Диего примерно спираш на дока който няма и врата,обаждаш им се по телефона и те идват да ти бият печатите Добре Дошьл,там сьм спирал без какви да е печати за излизане от Мексико,просто си я взимаш от марината и си я караш в Щатите,не ги интересува дали си излязьл законно от Мексико,гледат да си влязьл в Щатите.
                              В Маями спираш на марината,взимаш си Такси и отиваш да ти набият печатите в офиса им,даже лодката не я знаят как изглежда.
                              В Азорите пак си с Такси,в Канада ги чакаш ма я дойдат я не,става по телефона,дават ти номер на влязьл и си го пазиш.В Мексико или се влачиш цял ден по офисите или 150 кинта на човека с папиросите и си ги получаваш в крьчмата,Гуатемала става от кафето и телефона,Коста Рика само с агент,че там е цял ден разходка и 500 долара влизането и 400 излизането,а и акьл нямат и се правят на по-строги от Португалия или Испания - и тия са с Таксито и в офиса.Панама си от кафето ако имаш агент,Колумбия ти идва една цицеста мадама на лодката и за 100 долара те подпечатва кьде искаш,Аруба си от кафето,Ямайка идват на лодката ма това ако те мьрзи да им се замькнеш до офиса,искат 12 копия от документ обаче та е добре да имаш копирна машина на борда.Американски вирджински уж много строги ма идея и там нямат какво правят та спираш на дока за ферибота ако е свободен,ако не на котва и с дингито в офиса им,като им кажеш,че идваш от колумбия и много ти се радват та чак с кученце те посрещат ма това е 4 часа след като си спрял пьк и трябва да ги срьчкаш Айде бееедее,чакам ви...........В Хавайй не знам,тамдок с митница не сьм виждал,в Сан Блас островите печата го дьржи вожда в колибата,за 60 кинта май беше ти подпечатва кое кьде кажеш.

                              Няма логика,натоварено или не в повечето време е формалност и като им свикнеш на глупостите не им се стряскаш много.Да не дьрпам сега списьк кьде и как сьм влизал или излизал,че не е приятно ма ако трябва да сьм честен тия половината не си заслужават заплатите.Не е ли полицай специалец не го брой макар,че и тия нямаха скенер за прьстови отпечатьци тук,а какво да говорим за други дьржави.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

                                Започни с тези теми :
                                "19 Дни на мокро"

                                Сан Диего до Аляска
                                California to Hawaii Jeaneau 57


                                и след това ще ти дам списък с книжки, курсове и април месец си готов да се включиш в някое плаване по гръцко



                                Голям си мръсник,пускаш ми най-готините теми да прегледам,какво мислиш ще се случи?!
                                Един приятел или познат да нямам да плава.Да се позавъртя,да излезем в морето,да видя дали ще ми се понрави.
                                Миналата година,да не видя и аз,ходих до Иран с мотор.Ходи ми се и по острови,не ми стига мотора.
                                Ще събирам информация тая зима,като запролетим ще я смятам.

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Колумбия ти идва една цицеста мадама на лодката и за 100 долара те подпечатва кьде искаш
                                Каква е вероятността да ми се падне и на мен?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X