Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Лодката от схемата е Swan 46. Познах я, имам пресичане от Хавай до Калифорния с такава. И не споря, Swan не пестят. Ама повечето са без вътрешния ща- демек не са кътъри. Нищо, че го имат обкова. Сложат ли вътрешния щаг, стават кътъри- имат всичко необходимо за носене на второ платно пред мачтата.
    Има мачти изискващи вътрешен щаг, но не пригодени да носят вътрешно платно. Това не са кътъри.

    Уточнявам ги тия неща защото много хора бъркат като видят една гола проволка пред мачтата.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      4х2, да вземеш да дойдеш да ти покажа какво е мързел! Това дето си го гледал с 20 маймуни на палубата и всеки ръчка нещо е състезателна лодка. Аз тия ги мразя, побеляла ми е косата от такива. Ръчкали постоянно- да де, то и на формула 1 ръчкат. Я питай жена ми колко ръчка на автоматика, че и мрънка като няма чаша за кафе до скоростния лост...

      Спортните лодки са друга бира. Бил съм част от екипаж на лодка от Купата на Америка /на Stars and Stripes показвахме на един качен на въртолет маневрите при състезание, да ги пускали в рекламите преди гонките/. Там са 14-15 човека, няма ахтерщаг, аз си се заблял, аз си съборил карбоновото колче /$200 000 или там някъде/. Такова ренде не искам и да виждам!
      Лодките за разходки са правени и мислени за работа с малък екипаж. Еле новите- всичко отива в кокпита. Автопилота кара /вече има апликации за Айфон, през телефона караш/, лебедките електрически, ти само натискаш копчета. Връзвам бас, че за един ден мога да науча човек как да кара 20 метра лодка сам- и ще си врътка повороти, и ще държи курс.

      Преди 2 месеца свърших 4000 мили плаване- карах на ръка 6-7 часа. Много! Ама Панамския Канал е много на ръка, ако оставиш автопилота- виж снимката по-горе. Ония ден свършихме 1200 мили плаване- карал съм 15-20 минути. Сега пак съм на лодка, от снощи не сме пипали нищо...

      Ето малко снимки от мястото на събитието. Върви си сама, аз даже не съм в кокпита- стоя си долу и си ръчкам телефона. И от време на време взема та натиска някое копче. Даже и лебедките са електрически- пести се от ръкавици, не си ги протриваш с тия въжета.
      Прикачени файлове
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Ясно!Онея са си живи хамали-ентусиасти казваш,щом има и мързелив вариант
        Няма им се чудя повече,защо въртят като замаяни тресчотки разни на ръка,а не карат и те на ел.
        Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
          Ясно!Онея са си живи хамали-ентусиасти казваш,щом има и мързелив вариант
          Няма им се чудя повече,защо въртят като замаяни тресчотки разни на ръка,а не карат и те на ел.
          Тая работа е малко като ... оная работа ... придвижването с автомобил де
          От една страна, нищо не ти пречи да се качиш на автобуса и да отидеш от София до Варна примерно - спокойно, мързеливо, удобно. От друга - качваш се на леката си кола - е, да, налага се сам да въртиш геврека, но пак стигаш, понякога дори и по-комфортно. От трета - има ги и ония, които събират няколко неясни купчини гума и желязо, в които с повече вглеждане може да се познаят беглите очертания на Самурай или Патрул и за"по-направо", драпат по билото на планината до Емине. И на всичкото отгоре, получават душевен оргазъм от процеса
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Бе 'земи си махни поне чохлите бе,баси толко ли те мързи вече?ш'тА банна аз ти казвам.......

            Я кажи коя е тая лодка,че им изтървах края вече пък списък гоня,Жаното ли е?



            И снимай тоя танк на който си в момента,че така и не ми остана време да я видя.Аз съм пред марината с Айлънд Пакета,кой иска да види як стар кътър?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Имам един не професионален въпрос към близнаците - получава ли сте помощ от атомна подводница ?

              http://englishrussia.com/2014/06/09/...mic-submarine/

              И дали това е истинска история ?

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Историята може и да е истинска. Бил е наблизо, помогнал е. Браво! Само не ми се връзва "все по често се използват подводници за спасителни цели" или нещо от тоя сорт беше. Звучи все едно нарочно ги ползват за спасителни операции. Това са глупости. Никой няма да засили подводница да ходи да спасява, ако има нещо друго наоколо. Просто в случая "бил там, могъл, свършил работа".

                Брат ми, как да махна чохлите, като после трябва пак да ги слагам. Пък и те да са проблема- погледни, че швартовката още виси по леерите. 3 дни я мислим дали да я махнем, ама като взехме да пристигаме и махането се обезмисли. Мързел в действие...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Имам един не професионален въпрос към близнаците
                  Вярно ли е това:

                  Стар английски лорд отива на лекар.
                  – Докторе, преди половин година се ожених за прелестна млада особа, но тя все още не може да забременее. Бихте ли ме посъветвали нещо?
                  – На колко години сте, сър?
                  – 75.
                  – А Вашата съпруга?
                  – На 25.
                  – Ето какво ще Ви посъветвам, вземете Вашата съпруга, наемете си млад секретар и отидете с Вашата яхта на пътешествие за два-три месеца. Морският въздух, както знаете, прави истински чудеса!
                  След половин година старият лорд се появява при доктора.
                  – Страшно много Ви благодаря, докторе! Морският въздух действително прави истински чудеса! Моята съпруга е бременна!
                  – Хм, а как е младият секретар? – пита докторът.
                  – Знаете ли, тя също е бременна! Морският въздух прави истински чудеса!
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Не знам,жената казва,че не работело така
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Не знам,жената казва,че не работело така
                      Тя пък откъде знае?

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тя пък откъде знае?
                        Казва ли ти някой,пък и смееш ли да питаш.......
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Е, то само с морски въздух не става трЕбва си и ...
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            И секретарка...
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Къде е далаверата при това стъкмяване ?

                              Само мързел или ?



                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Само мързел. Това ми прилича на немско Хансе. Аз съм върл противник на това стъкмяване защото-

                                1. Това няма рифоване. Тоест има, ама като навиеш половината кливер /или геноа, стаксел.../ няма "пълзун" за блока на геноа шкота- променя се ъгъла на шкота от блока на палубата към центъра на платното. Абе с две думи задната шкаторина, или задния край на платното, еле в горната си част, ще се отвори, тотално се губи формата на платното, и няма качване към вятъра. Това може да е ОК за някой, но я да се пробва да качи подветрени скали на 40 възла вятър. А на 50 възла...?

                                2. Покараш няколко дни на багщаг, ще си протриеш долната шкаторина на леерите.

                                3. Като ти е толкова ниско платното до палубата, как ще си сложиш дингито на предната палуба /да, динги ще има, защото това е стъкмяване за круизна лодка, резачките не се занимават с глупости/.

                                4. Могат да ти побелеят косите докато я подкараш на "пеперуда" такава лодка- блока на шкота е прибран толкова навътре, че няма начин да я накараш тая геноа да стои

                                5. Като се протрие шкота в мачтата и се скъса, давам $1000 на тоя дето ще го наниже на ново. На ход говорим, в марината и баба може. Ама в марината шкоти вече не ти трябват. Трябват ти докато се прибереш до марината.

                                6. Ако отидеш на мачтата да се бориш с грота /риф слагаш да речем/ и автопилота изтърве, ако си стъпал на релсата, и блока с натегнатия шкот пристига с 500 км/час към крака ти... И спира с трясък в отсрещния тампон /ако крака ти не е изиграл ролята на тампон/. Да знаеш колко ортопеди има в ачика...

                                7. Платното се разтяга, колкото повече духа, толкова на по-горна дупка трябва да отива блока закрепен към шкотовия ъгъл. Искам да го видя тоя фокус, как точно го местиш тоя блок- като е натегнато е стотици кила, като е навито платното, блока е на 3 метра над палубата /зависи от размера на лодката естествено/

                                8. На 15 възла вятър като си лашнеш геноата, тоя метален блок на края и, че и шегела за блока, чупят глави. На 30 възла- трепят хора

                                9...

                                10...

                                ....

                                Ама въртиш без да лашкаш шкоти, голям праз!

                                БЯГАЙ от такова.

                                Да споменавам ли като нямаш пълзун на грот шкота /погледни арката над кокпита/ какви шамари отнася натяжката?
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X