Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Италианка.
    Grand Soleil LC46

    http://www.yachtingpartners.com.mt/y...d-soleil-lc46/

    Пари на вятъра

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Веднъж съм се качвал на едно Hanse с т. нар. Self tacking jib system и наред с многото кусури, които описа NIKS немога да не изтъкна и едно предимство. Компенсира мързеливия (препилия) екипаж при лавировка. Проверено.

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Здравейте навсички участници в този форум. Ще помоля за съвет BENZBOSS и NIKSDотносно закупуването на ветроходна лодка. Предварително се извинявам, аковъпросът ми не е за тук и нека модераторът го премести , където прецени.
        Имам желание да си закупя ветроходна лодка, като интереса ми е насоченкъм:
        - бавария , жано или бенетау
        - дължина : от 36 до 40 фута
        - година на производство : от 1999 / - 1,2 години /
        - предвид бюджета : втора ръка
        - район на покупка : Средиземно море, предимно Гърция, Хърватска или Италия
        Разгледах различни сайтове където се предлагат такива лодки и има доста , коитоотговарят на изискванията ми. Планирам есента да посетя Гърция и Хърватска ипоогледам поне 10-15 лодки. И сега въпроса : На какво да обърна особеновнимание ? Изчетох всички теми в този форум и да си призная доста се притеснихот вида на откъсналият се кил на показаното Бенетау Фърст, както и откоментарите относно качествата точно на производителите към които съм сенасочил. В тази връзка необходимо ли е да пренасоча търсенията си и приевентуален оглед на киловите болтове какви са симптомите за евентуалнипроблеми? Ще съм благодарен ако получа упътвания от рода на: 1,2,3 и т.н. Аконякой вече е минал по този път , ще помоля и за насоки относно самата процедураза закупуването. / договори, такси, комисионни и др. подобни неща/
        Предварително благодаря на всички отзовали се!
        Хр. Проданов
        ПС . e-mail : hsp55@abv.bg

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          А конкретен модел избрал ли си? Тези производители имат круисери и ресърски и круизно-реисърски? Може би ако се насочиш към конкретни модели по може да се обсъдят слабите им места за да обърнеш внимание при огледа. Това са масови чартърни производители и избора ще е най-голям на такива лодки и съответно най-ниски цени. Нещо като да вземеш такси на старо и кола под наем. И на мен ми е много интересна темата, ще я следя.

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Не каза какъв е бюджета, но "имам" един елан 431 за продажба

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              На този етап не съм направил конкретен избор – марка и модел ,по-скоро лодките които наблюдавам са групирани около 4 критерия : големина, оборудване, състояние, цена. Със сигурност не се интересувам от рейсърския тип, а по-скоро от крюйзъри. Като илюстрация на предпочитанията ми бих посочил Bavaria 38 Ocean. Логиката на въпроса от предния ми пост бе, че след като изброените марки са от сходен клас, произвеждат се по сходна технология, следва да имат и сходни недостатъци.
              Благодаря Венци, за предложението, но 431 е голям за мен, по-скоро Elan 40 или 38.

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                От телефона- винаги като се загледаш в лодка си спомни за старото правило -купуваш една идея по-голяма от харесаната та това с Елана е добра идея.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  hsp55, на тоя въпрос много трудно ще му намериш отговора. Тоест, отговори много, и все различни. Ето ти моя-

                  Идея нямам как ще познаеш дали ще и падне кила на една лодка. Аз паднал кил само на снимка съм виждал, вероятността това да ти се случи на тебе, граничи с шанса да се треснеш в ново изригнал вулкан в Южния Пасифик.
                  Ако са хлабави болтовете, ще пуска вода /обаче наличието на 5 сантиметра вода в трюма не е знак за кофти болтове на кила/, ще има и цепнатина между дъното и основата на кила /или я вадиш от водата, или се гмуркаш под нея. Тук ги вадят/.

                  Всяка лодка, или почти всяка лодка тук минава през проверка преди да я купят. Сума и неща се гледат, ще се опитам да нахвърлям някои.

                  - течаща палуба, черни петна от вода по интериора, раздуто дърво. Това е проблем, щетите са нанесени, аз ме бих се занимавал с такава лодка. Водата сигурно е проникнала и между пластовете на палубата, там омекне ли, няма оправия.

                  - всички кранове по дъното на лодката да работят, замръзнал кран в какво и да е положение- няма застраховане на такова корито. Двойни неръждавейка скоби за маркучите.

                  -акумулатор от обикновенните /не гелов или АГМ/ на лодка държи по 3-4 години макс. Акумулаторите закрепени за да не могат да мърдат повече от сантиметър в коя да е посока, чисти клеми, никакви зеленясали снадки. Обикновенно на стари лодки кабелажа ти изпива мозъка докато го оправиш. Ако успееш да бръкнеш зад електрическия панел и да го видиш лъскав а не зеленясал- цар си.

                  -хладилници и фризери да работят, всяко "ама само фреон му трябва" си го смятай по $2000

                  - Тоалетните са по около $300 на парче. Имаш ли от сивите Y кранове на маркуча за помпане в танк или помпане в морето, замръзнал ли е крана, брой всички маркучи по тоалетните за смяна. Ако те убеждават, че с малко напъване ще се оправи, накарай ги те да го напънат, поне те да си го строшат. Ръчните помпи са много за предпочитане пред електрическите. НЕ си ползвай сладката вода за тоалетните /да де, и такива кретении има/.

                  - всякакво ромолене от лебедките, смятай ги за ремонт

                  - никакъв луфт по щурвала, лъскави е гресирани кабели

                  - огледай за скъсани телове по вантите точно където проволката влиза в компресираната снадка на телрепа. Огледай и за ръжда на същото място. "само малко въжета трябва да се сменят"- малкото въжета може да са 200 метра, по $х на метър...

                  - виж за всякакви петна от по-бяло по палубата и бордовете, ако има, или е къртено нещо по полубата, или са я трескали някъде.

                  - на моторетката не и се плаши, запали ли студена от раз, никакви нерви. Аз харесвам Янмар и Волво. Като го видя червен /Вестербейк/ и започвам да псувам.


                  Няколко основни за мен правила
                  1. Винаги взимаш по голяма от колкото ще ти трябва. Лодка много бързо отеснява, не и се плаши от размера, няма да я мъкнеш на гръб.
                  2. Голямата каюта на носа ли е, пари да ми дават- не, мерси!
                  3. Каюта лесно се прави на склад, склада на каюта-не
                  4. Масата в салона да става на легло
                  5. да мога да си легна в кокпита без да се навивам като индийска змия в кошница
                  6. Маса в кокпита ти трябва
                  7. гледана лодка си заслужава повечето пари- тук за ремонти взимат $100 на час, частите са отделно
                  8. не ти трябват последен модел електроники, радара да работи, останалото един Айпад го покрива.
                  9. "First" на Бенетау са полурезачки, скоростта идва на скъпа цена- не говоря за $, спартанска резачка не ти трябва.
                  10. От изброените- 1 Жано, 2 Бенетау, 3 Бавария. Ако ще стоиш под 40', задължително виж Бенетау 393.
                  11. Грот навит в мачтата си е благина, спъва малко лодката, ама пиещите бира в кокпита много бързо губят ентусиазъм да се борят с платна и гикове.


                  Има още много, много неща, ама това като за начало стига.
                  Аааа, всякакви $1000 ремонти излизат поне $2000. Не си взимай проект, побелява ти косата за нула време.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    NIKSD ,благодаря много за бързия отговор и съветите. Естествено ще разчитам и на още,когато стесня кръга на избраните лодки и модели. За момента оставам до 40 фута, като в размера е включена и "едната идея в повече" , защото щеразчитам само на себе си . Разгледах препоръчаното Бенетау 393, но тоне удовлетворява основно правило № 2 , а то е доста категорично. Или нещо несъм разбрал ? Вероятно за електрониката ще имам допълнителни въпроси. Моля закоментар относно Bavaria 38 Ocean , а също и за Бавариите с големитеномера / 350 , 370, 390 /.
                    Благодаря още веднъж, размишленията продължават.

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Много добре си ме разбрал, ако ще спя отпред в предната каюта, по добре да спя в кокпита. Това ако си на ход, на котва няма значение.
                      Вярно е, че 393 е с голямата отпред, ама задната е достатъчно голяма за да върши работа и тя. На лодки до 40' трудно да намериш главната каюта отзад, кокпита е ниско долу и е зор. Е за това 393 го харесвам, там поне малко място има. Можеш и да погледнеш Бенетау с централен кокпит- голяма задна каюта, по-тежко направена лодка. Централен кокпит пък е орязан от към размери.
                      За Бавариите 35, 37, 39 идея нямам, тук дилъра само от 42' и на горе има. Разликата долу в кабината между 35' и 39 ще е двойна. На ход ще е още по голяма.
                      Последно редактирано от NIKSD; 18-08-15, 16:59.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Здравейте,имам въпрос относно видовете киловете.Кой за какви яхти се използва.И кой е универсалния?Дано не е прозвучало глупаво, ама съм лаик по темата ,пък ми е интересно.

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Пълен или цял кил за бавно здрави лодки за дълги плавания

                          Кьс кил с торпедо за плитко,Флорида да речем или лодки под наем.

                          фин кил за останалите

                          прав,дълбок,тесен с торпедо за състезателни.



                          Няма универсален,на състезание с цял кил е като нампьтешествие с дълбок и торпедо,спортно дизел комби кабриолет,нтц
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Какво ще кажете за това http://www.inreachdelorme.com/? Ползва иридиум мрежата , получаваш и пращаш съобщения, има SOS, има и спот тракер... и излиза струва ми се по-евтино от комбинацията : иридиум телефон плюс спот . Е не можеш да говориш - това определено е минус

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Ползвал съм такова няколко пъти, клиенти го донесоха на борда. Готино нещо, качваш апликацията на телефона си, свързваш го с джуджавката и започваш да получаваш и изпращаш съобщения. Ползвахме го в паралел с моя Иридиум телефон. Не съм забелязал някаква разлика в скоростта или обхвата между телефона и това нещо /едното плаване беше Хавай до Калифорния, другото Калифорния до Панама/. На мен ми хареса. За цени не знам, не съм плащал нищо, клиентите си го плащаха.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Сателитния може дас се ползва и при авария някаква,да обясня или да ми обяснят кое какво защо.Като ще пращам ОК сьм пиУенце то това го може и СПОТа,а телефона приема СМСи без пари.
                                Ако излиза на половината от Сателитния телефон може и да си струва,ако ще спестя някакви 10-15% не си заслужава.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X