Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Ако не му се търси прозрачен горипровод и разкъсва(а и някъде е трудно) с-мата. Ако заработи- започва да търси пропуск в уплътняването на гор. с-ма, ако не- кара се по ред.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      само да припомня симптомите
      При включване на двигателя всичко е страхотно - работи като змей.
      ако двигателя се изключи след като е поработил час два и се включи след това (примерно след час два) работи на 800 оборота и не иска да се форсира. След някакво време работа на 800 оборота (примерно 10 мин) се оправя. Също така ако е работил няколко часа на 2000 оборота при намаляване на оборотите до празен ход не иска да се форсира след това.

      Това се случва само на топъл двигател, никога на студен
      ако закрепи обороти и те не се променят работи като змей

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Всички говорят за евентуален проблем с горивото, а на мен ми прилича повече на проблем с горивната помпа или по-конкретно с някой от реглажите й - я центробежен регулатор, я рейка, я система за студен старт, ако има такава. Не се имам за специалист, но симптомите не ми приличат на въздух в горивната система или недостиг на гориво в следствие на теч, зацапани филтри, или калпава подкачваща помпа.
        There's someone in my head but it's not me...

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Теч очевидно няма, студения старт му е все тая, вакумът също е проблем в горивопроводите. За начало вярваме, че сервизирането на помпа, дюзи и центровки е коректно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            вакум в горивопроводите не би трябвало да има
            при изгасен двигател системата си е под налягане
            при подаване на контакт помпата тръгва преди двигателя да е стартиран
            или бъркам?

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Да, при контакт електрическата помпа тръгва даже и да не работи мотора. Не говоря точно за твоя мотор, но на поне десетина други е така.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                При вьздух в системата ще мени обороти на ниски,при задьнен филтьр пак така - клати на ниски обороти.При проблем с подкачваща помпа работи равномерно ма не форсира,помпата или липсата и му подават едно количество гориво което го форсира до едни даденио обороти и до там,не играят оборотите.

                Подкачваща помпа гони.

                Няма много логика при студен да пали и работи нормално с вьздух в горивната система,няма как след 15 минути работа да не форсира заради вьздух,а като го изгасиш тогава и го оставиш да истине да си пали нормално и да се форсира...........кьде е вьздиха който му е пречело да форсира преди 3 часа примерно?При недостиг на гориво обаче точно това се получава и силицата му идва не защото е истинал,а защото след 3 часа вакума в системата не е толкова,дрьпнал си е гориво и пали и бачка нормално до момента в който вакума не достигне дадена стойност.

                Скуби захранващия маркуч и му сложи малка електрическа помпа,като спре да форсира просто я включи и пак си пишем.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  такава помпа съм сложил
                  проблема си остава с монтирана електрическа помпа подаваща много повече нафта от колкото е необходимо

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    старата механична съм я елиминирал

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Филтьра преди нея проверен?Какво трябва да помпи помпата е ясно,а дали го помпи сигурен ли си?Задьнен захранващ?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        до ГНП стига нафта
                        към края на месеца ще ходя до греция и ще елиминирам последния филтър както и ще махна електрическия стоп на горивото(не знам как се казва)
                        ако го направи пак почвам да си играя с предварението на помпата
                        ако продължи да го прави наесен помпата с дюзите пак на стенд(щото сега приемам, че след като е минал стенд всичко по настройките вътре е ок)
                        за друго не се сещам

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Тези дни се занимавах с планирането на един по-дълъг маршрут, и пробвах няколко апликации и програми: Гугъл земя, Навионикс от 2013г (на мой таблет, с който 3 сезона кръстосвам гръцките морета), уеб-версията на Навионикс, още 2-3 роутпланери в разни мореплавателски сайтове... Резултатът беше, че за обикновен прав курс (от нос до нос), резултатите варираха съществено с между 15 и 20%. Радващото е, че там, където очаквам коректност, може би я получавам: "моят" Навионикс и Гугъл мислят почти еднакво, разликата е 5%.

                          Има ли ли сте подобен проблем, и с какво най-точно планирате едно по-дълго плаване?При късите такива подобни разлики не се усещат поради ред причини, но дългите изискват прецизност и застраховка.

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Търси се трети за екшън от Хавай до наше село,лодката 540 добра,тръгване след седмица,екшъна грубо 20 дни.

                            навитите на лично ще им шушна каквото пожелаят.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              какво ще рече по-дълъг маршрут

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Никога не сьм забелязьл да дава грешки Навионикса,но и не сьм го засичал чак толкова.Казва 2300 мили Хавай до Сан Диего и знам,че с обиколката кьм вятьра са около 2700 пьк сега дали ме льжи 100 мили не знам,чак до там тия сметки не ги правим,100 мили са 2 кафета баси.


                                И няма навити за Хавай до тук,да не кажете,че не ви вкарвам на вас пьрви офертата.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X