Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Е работя бре,как какво правя,готов съм и утре по обяд отцепваме,а ти спри да ги трошиш и кажи на собственика ръка да ти целИва.

    220 галона нафта и уж всичко и работи,прекарах третия риф като оригинал,дебни ми ураганите и пращай прогнози пък ние бирите ще ги нагласим.
    Един фризер гледай да е празен като се пребера,че ще риболовстваме.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Е работя бре,как какво правя,готов съм и утре по обяд отцепваме,а ти спри да ги трошиш и кажи на собственика ръка да ти целИва.

      220 галона нафта и уж всичко и работи,прекарах третия риф като оригинал,дебни ми ураганите и пращай прогнози пък ние бирите ще ги нагласим.
      Един фризер гледай да е празен като се пребера,че ще риболовстваме.
      А ти цъкай на спот-а по-често. Заделил съм един голям екран само за спот-а

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Ясене- лоената набивка, в зависимост от вида си, трябва да пуска малко вода и да капе вътре /от 6-10 капки в минута та до капка в секунда/. Нашите бяха сухи на тръгване. Веднага ги разхлабих и пак сухи. Собственика вика, че той така си ги карал от години. Прокапаха и стоят студени, возим се, и в един момент вибрации. Слизам долу в машината, пушат и мирише на феродо. Затегнали и двете /даже и разхлабени до положение да тракат болтовете/. Отвих ги докрай, не прокапват. Чак тогава ми дойде на акъл да питам от колко години "аз така си ги карам"- от 17 ?!?!?! К'ви 17 бе, това се кара сухо само минути и сме сменя на 3 години.
        Не успяха да затегнат и да разбият всичко долу /и да си потънем или поне да глътнем доста водичка/, и на къц крак се довлякохме в Нюпорт. Там съм връзкар- паркинг място посреднощ се намира /вдигнаха собственика на марината да каже ОК/, донесоха бири, механик... Сега отиваме в магазина и купуване и правим както аз си знам. На собственика му казах да диша дълбоко и да гледа сеир иначе $$$$ /само нашите дневни надници надвишават цената на ремонта десетина пъти, паркинг мястото, и то толкова/. След 2 часа ще имаме всичко ново и направено със най-готината синтетика /ама що аз бе, аз съм капитанааааа!/

        Та така, неволи... От шемети много се пати. 17 години! Гений!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          явно толкова е и карал

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            ....Та така, неволи... От шемети много се пати. 17 години! Гений!
            Ники, нещата в сферата май стават все по зле - на всеки морето му е до колене...
            Твоя човек е любител, а какво би казал за ръководител на корабоплавателна компания (чужденец), на когото представят заявка за подводна боя (грунд и антифаулинг) и разни други 'надводни' бои за борда и надстройката на корабът му в ремонт. Ръководителя задрасква подводните бои.. Суперинтенданта подскача - корабът ще е в док след два дни, а няма боя... Обяснението на ръководителя: вий какво - на луд ли ще ме правите - кой боядисва под водата - водолази с някакви валячета ли ще потапяте там
            На обяснението, че корабът ще бъде вдигнат на док 'ръководителя' подозрително (мислейки, че го майтапят) казва - ' те това желязо няма как да стои във въздуха?!!!'...
            А ти - за разни изпечени лоени набивки ще се притесняваш - той човека се е погрижил за водоплътността
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Трудно /и опасно/ е да те ръководят шемети. Аз за това го играя цар- още в началото кротко обяснявам, че стигне ли се до крайни решения, царя отсича категорично, тропва със жезъла /абе, някакви препоръки за по-представителен жезъл да имате?/ и става неговото...
              Преди малко се мъчи да ми обясни, че 3 крушки по 10 вата, един радар и един хладилник претоварвали алтернатор 100 ампера. Мене ми свирят един кашон аларми за нисък волтаж... Да съм бил изключил нещо. Кое- радара, навигационните светлини или хладилника /и ще ядем джумерки утре!/.
              Врътнах си правилните копчета, всички алтернатори и акумулатори събрах на куп /авариен режим/, обясних на дълго "не пипай" и сега се возим. Да смее да пипне, ама не смее, много $ ще му излезе пипането...
              Шемети всякакви!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Пък аз съм жив,16 дни от Хавай,снимки има,третия много пич излезе.Много екшън нямаше,няколко блока потрошени и малко вода глътна втората вечер та и писна алармата Потъваш бре.......ма иначе много спокойно плаване се плава с нашенци.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  ... препоръки за по-представителен жезъл да имате?
                  Добре че Боса мръдна темата та да се сетя да ти отговоря.

                  Винкели по вашенско не продават ли? Пред Винкело сите са равни.

                  ... или да ти търся тукашен, от Перник, с диоди ?

                  Босе, пущай някъде снимките.

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Ясене, от утре почвам ремонт в нас, чак баджанака от България дойде да помага /тия тарги с бира и тави с кебапчета няма да ги морЯ сам...- ремонт е все пак, няма да се изтрезнява!/. Та, ако остане някой винкел, си го взимам на плаване. Мерси за идеята!
                    /търся синички диодчета за винкелО/.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Ааа, и егати засечката- брата идва от Хавай, аз от Сиатъл, и след седмици в морето, се засичаме в Калифорния. На 2 мили от нас е. Света е малък!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Аз вече от суеверие не бутам темата, преди спота да покаже ,че сте на марина

                        Добро дошли! Честото кръщене и на новият морски
                        Предполагам сега няма да му е до лодки поне 2 седмици.. обаче после.. се почва

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Той си беше побъркан и преди това,сега май съвсем
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Я кажи, кога решихте да "биете десен"? Като достигнахте калифорнийските ширини или когато вятъра сви ?

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ники, нещата в сферата май стават все по зле - на всеки морето му е до колене...
                              Твоя човек е любител, а какво би казал за ръководител на корабоплавателна компания (чужденец), на когото представят заявка за подводна боя (грунд и антифаулинг) и разни други 'надводни' бои за борда и надстройката на корабът му в ремонт. Ръководителя задрасква подводните бои.. Суперинтенданта подскача - корабът ще е в док след два дни, а няма боя... Обяснението на ръководителя: вий какво - на луд ли ще ме правите - кой боядисва под водата - водолази с някакви валячета ли ще потапяте там
                              На обяснението, че корабът ще бъде вдигнат на док 'ръководителя' подозрително (мислейки, че го майтапят) казва - ' те това желязо няма как да стои във въздуха?!!!'...
                              А ти - за разни изпечени лоени набивки ще се притесняваш - той човека се е погрижил за водоплътността
                              Миии.... то тва световна тенденция вече.
                              На всякъде слагат най-напред икономистите. Сигур има и положителни страни. Поне има кой да е виновен или поне на кой да се посмеете.

                              П.П. А аз като се озовах с основен двигател с две аларми: "Висока температура" и "Вода в горивото"
                              Ма нали съм пич.... запалих помощния двигател.... ама не запали.
                              Мъничко корито. Няма и 10 мили от марината. Югоизточно. 5 Бофор и свеж полъх в косите от северозапад. На кого да се сърдя и кого да проклинам като съм и капитан и екипаж и поддръжка. Ситуация от вида:"Брало си е лайката".
                              Ма щом пиша днес то явно Нептун е бил благосклонен.
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Я кажи, кога решихте да "биете десен"? Като достигнахте калифорнийските ширини или когато вятъра сви ?
                                Принципно брата от брега води и каквото каже това правим,тоя преход прогнозата беше на 100% вярна с +- 3-5 възла вятър.Караш до спиране на вятъра,после вместо Изток моторясваме на Север за ден и хванахме опашката на една система за 4-5 дни.Получаваш идея да си на тая и тая дата на тая и тая ширина и ще духа това и това,след 3 дни правиш това и това и караш в даден курс......и средно вятър под 65 градуса от носа нямахме и средна скорост бие 8.5-9 възла без да я напъваме.

                                Тия дни аз в океана не решавам нищо,води се плаването от брега и ако ти е добър водача си идвам със сухи ботуши.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X