Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Гледам на сайта им 380 долара е джъджафката и има абонаментни планове от 12 долара на месец , съобщението е допълнително 0.50$ с лимити , има и за 50$ абонамент без лимити на съобщения на месец и с безплатни смс -и ето ги плановете http://www.inreachdelorme.com/produc...tion-plans.php. Доста по -евтино излиза а ползва Иридиум така че обхват на сякъде . А и осъвместява EPIRB-a поне от това което чета излиза така , което е супер .

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Здравейте NIKSD ,
      в началото на ноември ще пътувам за оглед на една лодка, и в тази връзка бих помолил за още съвети - какво да гледам и как най-общо да преценя реалното състояние. При евентуално открити дефекти, кои могат да се приемат с компромис и кои да бъдат категорично отхвърлени и с това огледа да приключи. Естествено ще се съобразя и със съветите от Вашия пост. Опитах да Ви изпратя лично съобщение / за да не отегчавам другите колеги с проблемите си /, но нещо не се получи. При желание , бихте могли да ми отговорите на мейл - hsp55@abv.bg . Благодаря предварително .

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Ако дадеш някакви данни за лодката, ще можем да бъдем много по-полезни. Ако пък дадеш и link към лодката, съвсем ще ни улесниш.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Лодка преди няколко дни - хьнтьр 45 с Волво мотор,всичко уж му било добро,механик го прегледал,пали собственика малко след това и........турбото блокирало,хвьрля малко антифриз и малко теч на масло,4000 долара по-кьсно всичко е в ред поне по мотора,списька с кое на мен не ми харесва е колко на едно потентно магаре ...........ухото.

          Преди 2 години се возим с една моторна,собственика я беше купил преди седмица,това ще правя,онова ще правя..........трябва ти по-голяма лодка.След 2 години най-после му дойде акьла,бях карал една,хареса ми,пртепорьчах му я и какво пак гледали,какво стрували............афтьркульр,един топлообменник и едно турбо на десния мотор,малко под 14 000 долара само там,списька с какво и трябва е колко на магарето .........ухото умножено поне по 2.

          Аз те сьветвам за всичко по-голямо от 30 фута да си наемеш или вземеш някой разбиращ какво да и гледа и кое как се гледа,това да се обясни та даже и точната лодка да знам пак е е малко зор.

          Как каза брата обаче - дай идея каква е лодката и да го мислим.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Около Поерто Валярта, надявам се няма да се мотаете..



            http://www.weather.com/storms/hurric...a-mexico-coast

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Ееее 300 километра в час вятър,колко му е,сега пак ще почнат да звънят.

              Няма следващия месец,сваляме по една от горе,брата от Канада пък аз от Сиатъл,след седмица качваме 2 други - брата 48 Навигатор,а аз съм на СиРей 400 въшка.След около месец сме към Мексико,той ма Селин 55,аз Симбол 68 или 69,там някъде беше.

              Година на ЕлНино,ще вали тук,а долу ще им размества колибите
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                По гръцко духна малко повече тия дни и :







                Lavrio.

                Не ми се мисли ако нещо такова дойде насам...

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Интересно, това напълно убити лодки ли са или подлежат на прилично възстановяване?

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    От телефона като ги гледам нищо им няма,малко смола и боя,мачта или гикове и е готова.

                    Кьсите колове с торпедото и пак даже на рул не са ударили,куклички,кран им трябва само и са готови.

                    Това принципно се връзва и за мачтата да не го събаря вятъра ма това само принципно,да му мислят застрахователите ако имат застраховки тия.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Ей сега е момента да си купиш лодка, пълниш една чанта евра и отиваш да се пазариш на място. Бас хващам че 90% от тези лодки са на чартърни компании.

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Карали ли сте лодка с такъв жироскоп ?
















                        Работи ли това чудо?

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          За лодка от 30 до 50 фута цената е $29 900.

                          http://www.seakeeper.com/products/seakeeper-5

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Бяха писали нещо за майката на жироскопа.

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Аз не съм карал корито такава стабилизираща система. Има доста преимущества пред стабилизатори стърчащи от дъното на лодката- не дупчиш корпуса, не рискуваш да потрошиш нещо стърчащо от корпуса /в дънер да речем/... Лошото на тази жироскопна система е, че заема много място, ама много. Виж му размерите, това няма къде да го завреш в повечето лодки, или ако има, отиде цялата магазия зад машинното. Че май и бачкащ генератор ще му трябва за да работи. Хубавото му е, че работи даже и когато е спряла лодката- за това му се кефят рибарите /големи лодки за спортен риболов/. Аааа, и това иска специален засукан механик...

                              Ако аз си купувам лодка, хидравлични стабилизатори като съм на ход, паравани като съм на котва /или там както им викат на flopper stopper/. Засуканите неща са за засукани лодки плаващи на 500 метра от марината.


                              И Ясен е прав- майката на жироскопа....! Голяма тежка буца въртяща се с хиляди обороти точно между моторите и в близост до горивните танкове... /да бе знам, това не се чупи!/.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                И аз не съм,но цената е тая за малкия модел,на големите лодки слагат по 3-4 такива на цена по 50 бимберици.Работи,затова съм сигурен ма не ми е падало в ръчичките.

                                Мицубиши май имат добри модели.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X