Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Гениална идея, после като го гепят да може застахователя с чисто сърце да откаже плащане...
    При наличието на такива простотии на снимката, решението е само едно - подстригване до заводски вид. Чак после се мисли за аларми и прочие.

    Деди, честно, баси търпението имаш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение

      Тя алармата от 10 години не работи! А и никога не е имал каско!
      А централното заключване в кои случаи работи?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Централното е слагано после, отделно. Не е свързано с алармата. Работеше до последно.

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Разбрах, значи ще оставя дневните светлини и централното, другото може би ще махна 🙄

      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Не "може би", а направо махай всичко останало.

    • Че то централното, не е ли на ветър?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Туй "кошник" нямаше централно като го взех. Не мисля, че е имал фабрично. Сложих му преди години "лектрическо".

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Та баш си работи на ток, тия дни го забелязах като строших сирената на алармата, даже се чудих как хем е строшена хем работи цантралното, после реших че като се сресва инсталацията и и истава хубаво и си заработва ъъъъъ обаче проблеми с К-джетроника.........

    • На Тойотата сложих ветрено от Бенц и горещо го препоръчвам пред електрическото.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Те така борим си се с Gосподина, а той макар и с една глава се оказа мъжки​ но за туй в края....


        Почнах почистване на инсталацията

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07305.JPG Прегледи:0 Размер:38.4 КБ ID:6892868

        Явно са работили два типа "майсторЕ" едните врЪзвалЕ и с изолирбанд замазвалЕ, другите поне запойвАлЕ......


        ..... пЪ и квО че му мислим,

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07308.JPG Прегледи:0 Размер:44.2 КБ ID:6892870


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07307.JPG Прегледи:0 Размер:58.4 КБ ID:6892869

        от дДка тръва токта, там че се врАжем (нищо че има и по-достъпни места)


        Освен тях през годините има и трети тип работници - явно с разбиране пипали,

        Прекъсната жица, но за какво?
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07300.JPG Прегледи:0 Размер:94.2 КБ ID:6892865


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07301.JPG Прегледи:0 Размер:47.4 КБ ID:6892866

        прекъсване на захранването на инжекцион помпата,

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07309.JPG Прегледи:0 Размер:44.1 КБ ID:6892871

        и извеждане на стартера "директно" ,......
        ......защо са прекроявали имам само подозрения

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07302.JPG Прегледи:0 Размер:44.7 КБ ID:6892867
        , така или иначе се мъча да възстановя всичко до заводско състояние,после ще му мислим


        Откривам лоши маси, кръстосващи токове през разни консуматори, откривам блокирал мотор на задната чистачка, дори релето на инжекцион помпата се оказва на мястото си и проработва почти и щастлив вкарвам машината в гаража да не ми вали на главата, кеф НО ......
        ......винаги има "но" Днес решавам да запаля на студено да видя как се държи след всички подобрения и МЯУУУУУ силно металическо щракане от двигателя още щом завъртам ключа. Чесане по главата втора проверка - звука е отгоре, свалям капака на клапаните и МЯУ единия заяжда,защо така явно колата си ме ....




        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07310.JPG Прегледи:0 Размер:97.7 КБ ID:6892872 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07311.JPG Прегледи:0 Размер:94.5 КБ ID:6892873 ..

        Снимка 1 е след завъртане и "чук" снимка 2 след 5-6 секунди, т е оставен без натиск от гърбицата клапана се връща на местото си


        П.П.
        Въпрос 1 : Този мотор удря ли клапани?
        Въпрос 2 : Някакви идеи защо може да се е случило ( мотора има и вода и масло в необходимите количества )?
        Последно редактирано от дядо владо; 03-10-22, 12:01.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Деди, не познавам мотора, но ми прилича на криво стъбло на клапан. Мотора с верига или ремък е? Белези на ангренажа гледа ли?
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Въпрос 1 : Този мотор удря ли клапани?
            Ако е дизел, май няма такъв дето да не удря клапани, или поне никак не си го представям.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


          • Стар бензин. Залепналите клапани са всмукателни ,нали? Кореселина ги разлепва ,но трябва да се махне гумичката.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • sonda
              sonda коментира
              Редактиране на коментар
              Колко главоболия може да си докара човек от ....той си знае точната дума..

            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Сондьо, ела на по кафе, че се забравиХ ме

            • sonda
              sonda коментира
              Редактиране на коментар
              Ще, ще..скоро ще да минем

          • Бензина ако е "тръгнал" ,досипването на нов не оправя нещата. Но миризмата от резервоара не може да се обърка.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • kalin09
              kalin09 коментира
              Редактиране на коментар
              Не ,ще се справиш деди. Аз не мога да поема повече.

            • kalin09
              kalin09 коментира
              Редактиране на коментар
              Спомни си срязаната гума и се замисли ,дали може да има външна намеса към горивото?

            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Няма външна намеса!

          • Гадно, ВД-то свърши работа - и шесте клапана работят нормално, но аз (Тома неверни) реших да меря компресия единия цилиндър е с компресия нула, някой да му се идва да сваля глава на G-вагон ...........
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • Не е сложно да се свали. Удобен момент за смяна на веригата. Особеното е само обтегачът и.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Деди, ако ти е чисто физически тежко и имаш нужда от още 2 ръце съм насреща - махаш останалото и ще се разберем кога да цъфна да я извлечем. С повече от това не виждам как мога да помогна, обаче. Балтавих се с японски дизели, сега с хамерикански бензинояд, та да изучавам и мРецедес ще ми дойде в повече.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така де, исках докато се боря с токовете някой който го е правил да му кръцне главата и да се нагуши с пари, ама като няма желаеши ще си го боря самостоятелно
                  П.П. Ако ти се идва и имаш втори шланг за плазмореза дето е при мен да го сменим за проба да видим дали от него работи когато си иска, че си е полезна машина, а така седи ..........

              • Само с две ръце толкова
                По случай рождения ден на Скорпиона вчера реших да махна главата на Г-цьоБаси по-нетехнологична машина която съм правил е Миг 23 а и "мастучеАта" са оставили изненади, снимки утре, че сега някаква жаба вика "Ри-ки-ки-Я,Ри-ки-ки Я, "та ще видя къде е проблема
                Последно редактирано от дядо владо; 08-11-22, 18:28.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ей, Владо, добре, че се обади. Рекох си да не си мигрирал ...

                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Бе че съм станАл зиморничав е факт, ама още отдавна ми попариха крилата и сега си коткудясвам🐔 тук,

              • Както се казваше в оня виц...недей да мислиш най-лошото!Може само да е умрял човека.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • Тъй, тъй само малко умрял да ама не - движи се старият вампир

                  Но такива неща ще му скъсят живота поне с едно хилядолетие


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07323.JPG Прегледи:0 Размер:70.1 КБ ID:6899037
                  Първо за да може да се работи махаме гумите и пускаме колата максимално ниско,и после си б@айката


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07324.JPG Прегледи:0 Размер:41.3 КБ ID:6899038
                  гайки маркирани като за лява резба ама прави,......


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07327.JPG Прегледи:0 Размер:50.3 КБ ID:6899040
                  планки и мЪркучи завряни под смукателния колектор с неизвестен начин на достъп,



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07329.JPG Прегледи:0 Размер:99.1 КБ ID:6899036
                  Горивния регулатор и той там, а най съм фен на това кранче, още се чудя за какво точно служи



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07326.JPG Прегледи:0 Размер:45.1 КБ ID:6899039
                  ......добро в лошото - видях го сега а не после. майсторчЕата са налундзили мотора на тампона, ама гайка що да слагат, направо си го представих как се вади от тампоните и погва Скорпиона по полето



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07330.JPG Прегледи:0 Размер:119.2 КБ ID:6899035
                  Отделно като махам капака на клапаните нещо не е така, той е нормално покрит с гняс, а главата чиста ъъъъъъ ще има още изненади
                  Последно редактирано от дядо владо; 09-11-22, 18:16.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    И за лявата резба - изобщо не разчитай на тия белези, особено на места, на които категорично няма смисъл от такава резба.

                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Знам ли, онзи ден правя заден мост на "Либърти" от всякъде дана 35, а болтовете на короната с обратна резба................ изджендаря светът,

                  • Skorpion_BG
                    Skorpion_BG коментира
                    Редактиране на коментар
                    Баси, аз съм имал нова глава! Какво ли не се открива в тая гега, жива да не бях....

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X