Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една от любимите ми посоки за разхождане на кутрето е към долната станция на Княжевският лифт и от там към Килиите, там си имаме една любима ливадка с приказна гледка и към града и към Копитото. От там и пуснах мъника в маранята.

    Коментар


    • При 14 градуса ледът в Панчарево изглеждаше странно много е красиво там, прекрасно място за разходки.


      Коментар


      • Преди месец-два, докато детето тренираше на летище Крайници, ниските облаци се бяха пробили и слънцето хвърляше един лъч над долината на река Джерман във величествената Рила. Докато се наканим да отидем да се порадваме на феномена, магията свърши и се стъмни и въпреки всичко тази долина ме грабна. Та вчера като пекна това слънце върху пресният сняг веднага запалихме натам с децата (един местен татко ни сеетна да дърпаме шейна след джипа, та веселбата беше още по-голяма ). А гледките бяха зашеметяващи, чак извадих Аватат-та от нормалното и обиталище под дърветат на малко по-високо, че и манастира щракна

        Коментар


        • Овчарченският водопад Горица е много красива каскада от водопади, с прекрасна пътечка която води до наблюдателна площадка с изглед към първите два, нагоре има още доста но са трудно достъпни и добре скрити в гънките на Рила, но дрона позволява да се хвърли един поглед, а и наколо гледките си заслужават. Затова и ходя често


          Коментар


          • През годините забелязах, че моите зрители предпочитат (обратно на широко разпространеното вярване ) цели филми, цели полети от излитането до кацането. И компилациите не се гледат много, затова и спрях да правя Моята България, но се напъвам като събера матрЯл да пускам Водопадите, а и от година и някой по-интересни Тесни места, та дългата история накратко - ето третата версия на Тесните места, които не са баш за летене, но незнайно защо ме привличат като магнит още от първите ми опити за летене дори и с Парапланера навремето все предпочитах близо до земята и скалите, вместо в безопасноте висини

            Приятно гледане!




            Коментар


            • Alexr
              Alexr коментира
              Редактиране на коментар
              Дрона е перфектен за проучване на изоставени постройки.

          • Наскоро ми изпадна възможност да се разходя до Камен Дел, страхотна красота е на платото!


            Коментар


            • Река Джерман сред скалните каньони в Рила, забелязах тези кривки докато разглеждах долината на реката и отидох да ги видя по-отблизо, не стигнах баш на най-подходящото място но с две деца и в снега и това си е постижение, а си заслужаваше разходката



              Коментар


              • При поредният неуспех да се катеря по ледените пътеки на Витоша, реших да го давам по-полека и тръгнах по Хоризонталната пътека от Бояна до Драгалевци. Това местенци си ми е скъп детски спомен с мама и тате та реших най-накрая да се поспра и да пусна пилето, то пък се оказа, че отгоре духал силен вятър та полета стана кратък, но пък местенцето е красиво



                Коментар


                • С дронове се забавлявам от 2017-а и винаги съм избягвал да летя близо до хора. Сега с дребосъка мини, макар и със свито сърце мога да си го позволя и в силният вятър тези дни реших да видя как ще се справя с него над Владайската река. Поривите достигаха 45 км/ч (според лога), но мъника си летеше спокойно, че и някой кадър засне, макар и да пуснах камерата със закъснение, разглезен от самопускащата се функция на Авата-та, Не мога да разбера защо не я предлагат поне като опция - най-доброто нещо!!!


                  Коментар


                  • Дендрариума на Витоша ми е любимо място и често забягвам за час до там да се потопя в природата на 15 минути от в къщи


                    Коментар


                    • До сега за да тренира "шофьорката" ходехме далеч извън града но решихме да пробваме един изоставен полигон (за който ме подсети колегата Ясен - благодаря!), свършихме работа, но не можах да се сдържа да не полетя. Прекрасно място, превърнато в сметище и заобиколено със смесица от модерни строежи и изоставени мастодонти атмосферата се допълвашле от зимната сивота


                      Коментар


                      • Бях се откъснал от "традиционните" дронове и Мини-то бавно ме връща натам с интересните си възможности. Една от които е да снима Хайперлапс (снима снимки на всеки 2 секунди които после монтира във филмче), би трябвало да е много приятен ефек особено за нощни снимки на оживени и осветени места, но първият ми опит не беше впечатляващ, та поучен от грешките си тръгнах на втори, пак греда, минито не е достатъчно стабилно за тази забава, та май ще прекратявам опитите, но все пак забавно се получи, за двайсетте минути мръзнене



                        Коментар


                        • Alexr
                          Alexr коментира
                          Редактиране на коментар
                          За перфекционисти може и да не ства, но според мен си е отлично за любителски цели. Може би в по-спокойно време даже ще се получи.

                        • alex_markov
                          alex_markov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не ме разбра, перфекционистите смятат, че е Хаиперлапс Ако се движи и камерата/дрона, а ако е статичен като в случая е ТаимЛапс А нестабилността, не е от времето, Беше напълно спокойно, а е дефект на този конкретен модел, на тъмно не може да държи позицията, на светло е ОК

                      • Днес споделих един нощен Хаиперлапс/Таимлапс (за перфекционистите ) , но ми се стори по-интересно да видите кацането след това в тъмната горичка

                        Коментар


                        • Най-накрая светна слънце и макар и да се освободих късно успях да отскоча за една кратка разходка до Витоша. На връщане като видях Черната Скала окъпана в последните слънчеви лъчи, просто спрях на пътя и пуснах дрона. За огромно мое съжаление и двата опита за снимане на 360 градусова панорама се провалиха поради някакъв бъг но и накъсано филмчето е красиво
                          Приятно гледане

                          Коментар


                          • Няма нищо по-хубаво от лошото време Конярника под ниските облаци


                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X