Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • През 2017 си купих първият дрон и едно от първите места които снимах беше паметника на БориМечката в Клисура. И от тогава макар, че съм ходил десетки пъти в подбалканският град не бях пускал дрона в района, а има какво да се види, защото освен паметника тук е и едно от най заплетените влакови съоръжения у нас, серия от мостове и тунели преплетени като спагети под града свалят влака от прохода към долината на розите...


    Коментар


    • Един от интересните скални манастири - св. Никола - Глигора до Карлуково, не само е много красив и на чудесно място с приказна гледка, но и е много лесно достъпен. За това и често ходя до там и най-вече защото целият район е приказен и изпълнен с чудеса, чакащи да ги откриете и да им се насладите за съжаление, аз не съм много по пещерите - освен по отворените/открити, та половината чудеса наоколо ги изпускам, но и останалите ми стигат, за да продължавам да посещавам района доста често


      Коментар


      • Браво! Това е благословено от Господ място.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • Когато за пръв път прочетох за пещерата Седмовратица си помислих просто една от многото около Карлуково , но после ми стана интересно, харесвам отворените пещери, защото има светлина, а и от всички описания си звучеше като приключение намирането и. И найстина от първата табелка за Еко пътека не успях да я открия освен с дрона, защото пътеката се губи, но като знаех къде се намира (голЕма работа е въздушното разузнаване ), реших, че от манастира ще е много по-лесно. Което се оказа напълно вярно - лека пътечка не по-дълга от 500 метра ме отведе до входа, като ми предложи по пътя красиви гледки. Но макар и екипиран с фенерче някак си не ми дойде да лазя в тесният проход, явно пак ще се идва но този път с компания. Та за сега само гледките около входа и един поглед отгоре и това си заслужаваше разходката, поне за мен
          А, и Весели Празници!



          Коментар


          • Водопада Пеперудата след Антон е на самият път което го прави сравнително известен, това което повечето хора не знаят, че всъщност там са две различни рекички през 20 метра изпъстрени с водопади и нагоре и надолу от пътя докато се съберат на 100-ина метра по долу - красиво местенце.

            Коментар


            • От както ходя в района на Карлуково Провъртеника все ми грабва погледа - масивна скала с дупка отгоре, вече съм виждал доста подобни, но тази си е много впечатляваща. И все съм искал да я снимам и все ми е било сложно, но няма да се отказвам я, опитите продължават


              Коментар


              • Уж ходя често до Карлуково пък учебният център ми е нов, забелязах го от пътя и веднага завих да го разгледам, местният гений продължава да ме изумява с този стил сгради!


                Коментар


                • В прекрасното време по празниците реших, че трябва да се възползвам и да се разходя. Това се оказа сериозен проблем защото все по-трудно намирам интересни и нови за мен места на под 100-200 км. Но си набелязах серия от водопади и Тракийски светилища в полите на родопите и потеглих, първият водопад Св. Георги беше твърде усоен и зашумен дори за моят вкус и направо потеглих към Лястовичи Вир - прекрасно място, реката е много красива водопада също! Но милият ми дрон отново се опита да се самоубие - за четвърти път (веднъж успешно, този е вторият), това се изразява в объркване от лош сигнал на гпс спътниците, отдаване на приоритет на долните камери (които са още по-объркани от водата ) и незнайно защо спира да чува моите команди (затова съм вкарал стиковете във филма)... Реакцията му е неизменна тръгва сам назад, нагоре и наляво - усещането е ужасно като разбереш, че не ти караш влака Този път обаче има късмет защото като се удари в короната на дървото се плъзна и някакси прескочи езерцето и падна на меко на другият бряг. Опитите ми да излетя бяха неуспешни защото едната перка беше счупена (единствената щета! ), та се наложи да газя реката за да си го прибера... Ядосах се, но като смених перките си продължих по график и направихме още 4-5 прекрасни полета но все пак ще трябва да променя нещо - или да сменя модела или да спра с водопадите


                  Коментар


                  • След смяна на перките (и загубено винтче добре, че имам в повече) реших да пробвам пилето дали всичко му е наред след падането. Оказа се ок, а и мястото си заслужаваше тестовият полет - Горнослав, Долнослав и Тополница, вижда се и рекичкаката с Лястовичи Вир - вярно водопада не се вижда отгоре, но е много красиво


                    Коментар


                    • Много ме кефи приемането, че всеки каменен мост - арка веднага се найименова "Римски" - та "римският" мост над Тополово надали е на повече от 200-300 години (едни много късни римляни ) но ми хареса и се поспрях да го щракна



                      Коментар


                      • Alexr
                        Alexr коментира
                        Редактиране на коментар
                        Добре де, ще ги наричаме "римски тип мостове". Просто са красиви. Никой не снима бетонните. Те са скучни. Има няколко заснети като моста над Бебреш или моста над Зли Дол, но те са изключения. Същевременно из просторите на интернет можем да намерим снимки от всички страни на всеки каменен мост, особено ако е с тази толкова мила гърбица. Може би наименованието "римски" е нещо като титла. Нещо като " от този мост римляните не биха се срамували".



                    • Гургулят - Пантеона Майка България - уникална архитектура в стил Междузвездни войни за съжаление като повечето ни паметници оставен да се разпада - но самият факт, че колкото и пъти да съм ходил винаги е имало хора независимо от почти тоталната липса на път (сега го ремонтират, та е още по-зле от обикновенно, дано да направят нещо) показва популярността му!

                      Коментар


                      • ЧНГ на всички, да сте живи, здрави и много щастливи през новата година! Пармак Кая - поредното Тракийско светилище в Родопите, май никой не знае защо Траките се изсичали тези трапецовидни ниши, но ефекта е интересен



                        Коментар


                        • Последната цел за деня беше Ин Кая, но на кутрето вече не му се излизаше от колата, та само пуснах дрона над Ночево да разгледам и да видя какво пропускам от далеч


                          Коментар


                          • Пътувайки към Ин Кая забелязах черен път който видимо отиваше в посоката на Пармак Кая и реших да го пробвам, оказа се, че подминава целта и аз пуснах дрона да видя къде съм и къде е тя на връщане отидох и до нея, вече подготвен


                            Коментар


                            • Тази пролет открих за себе си Вършец , много ми хареса и се заканих да заведа децата. А днеска, а утре и годината си мина, но по-добре късно от колкото никога. В прекрасното време не устисках и ги заведох, пътя не е много приятен с мрънкащи деца, но на място нещата се оправиха, хареса ни на всички, започнахме от парка и после продължихме целият ден забавен момент беше тази крива тръба на пързалката, на връщане реших, как съм могъл да я пропусна... Но това е история за друго филмче



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X