Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментар


    • Вчера късният след обед, реших да покарам колело, че времето беше страхотно, но понеже нямах цел - някак си пак ме дръпна планината. Този път реших да се напъна и за един час качих почти 1000 метра до х. Бор и да не е само напъване пуснах дрона да хване залеза под вр. Камен Дел само дето горе беше 7 градуса и спускането надолу си беше преживяване с 50 км/ч

      Коментар


      • Имам си аз един приятел който заживя на село и има най-готиният двор та почти всеки път като отида да го видя -пускам дрона да се разходи из този паноптикум от шарени дървета, цветя и всякакви джунджурии. И всеки път ми е много кеф и всеки път откривам някоя нова джвъчка




        Коментар


        • След много отлагане, най-накрая тръгнахме на традиционното си пътешествие за деня на будителите, времето не е баш със нас, но пък попаднахме на приказно място - водопада Шарлъка над село Могила. Вярно, че нямаше много вода , но пък мястото е уникално, две рекички се събиратпрез приказни каньони, аз бях очарован и дори поривистият на моменти вятър не ме спря, нито надвисналите облаци


          Коментар


          • Докато си крачехме по пътечката от с. Могила към водопада Шарлъка, дъщеря ми видя леко отклонение което се губеше под една огромна полегнала скала. Оказа се малка проходна пещеричка насред гората, чудо на природата. Минахме през нея и си обещах на връщане да пусна и дрона, голяма грешка - толкова прахоляк и сухи листа вдигна бръмбара, че трябваше да си мия очите на първата чешма , но пък мястото си заслужаваше, много ми хареса! Дори направих грешката да кажа, че е толкова хубаво, че дори да е единственото за деня, пак е супер. И съдбата го остави единственото, то не бяха ветрове, то не беше дъжд, то не бях неоткриваеми места... Та 400+ км за деня, много приключения, но навсякъде другаде греда



            Коментар


            • Винаги съм знаел, че около Шумен има какво да се види. И все пак бавно и тегаво заразкривах тамошните прелести, заради разстоянието. Над Осмар за пръв път отидох преди около две години, но бързахме на някъде и видяхме "окото" от далеч с дрона, това лято ходих до него, но пропуснах манастирите и килиите наоколо. Най-накрая тази неделя се поразходихме както трябва и видяхме повече, но кой знае още колко сме пропуснали Това е първото филмче от манастира и окото, има още едно от килията по-натам


              Коментар


              • Преди две/три години отидохме за пръв път до пробитата скала до Провадия, но не минах през дупката. И сега докато търсехме (неуспешно) водопад в района реших въпреки лошото време да се пробвам отново. Това се оказа обаче най-силният вятър в който съм летял (моята субективна оценка е за порив точно до скалата от около 70 км/ч ), Аватата се носеше като листо във вятъра, за пръв път я видях да се изкачва докато натискам стика да слиза!!! Като започна да я подмята и да си играе с нея - въобще не ми и хрумна да се пробвам дори да се приближавам до скалата, борбата беше поне да я видя и да прибера играчката цяла, което не беше лесно, защото горе срещу вятъра тя едва мърдаше (а може да се движи с над 100 км/ч) с 1-2 км/ч, затова я изкарах настрани и като я свалих по-ниско се прибра и пак се мяташе докато кацне (вижте ми тениската как плющи ). Та с две думи надали ще откриете голям финес и кинематография в това филмче, по скоро борба за оцеляване на приказно местенце



                Коментар


                • Дъжда за малко спря точно когато стигнахме любимият ми плаж на Дуранкулак до къмпинг Космос, приказна ивица пясък между морето и блатото/езерото, че дори и вятъра леко намаля, та можах да пусна дрона в угасващата светлина на деня. Че малко по късно настана страшно време - дъжд, гръмотевици , вятър... И последната цел за деня - нос Калиакра бе пропусната


                  Коментар


                  • Лятото ходих до Хан Крумовският скален манастир, сега заведох детето и пак бих отишъл. Голяма красота, страхотни гледки и приятна разходка а и пчелната пита ми събра очите!


                    Коментар


                    • Река Струма извира под Черни връх над Чуйпетлово и тази седмица е особено красиво около нея, есента се е развихрила, слънцето огряваше южните склонове на планинара, а ние с песа се разхождахме и наслаждавахме на красотата, че и на контрастите (вече на Черни връх ръсна първият сняг, а долу имаше места в които сутрешната слана се беше задържала до късният следобед ).


                      Коментар


                      • До "окото" на Осмар ходих преди няколко години, нямахме много време и почти нищо не видяхме, това лято се доближих, а сега остана време и за другите местенца наоколо, като скалната килия Подковата, с въжета и приказни гледки, едвам удържах щерката да не се качи отгоре на скалара



                        Коментар


                        • Интересно нещо е историята, в София има паметник на загиналите американски пилоти бомбардирали града, а над Пасарел паметник на младият Списаревски който бранел столицата от бомбардировачите и дал живота си за да не загинат цивилни... Мястото е красиво и разходката приятна, преди години ходих да го видя, сега заведох малката, хем да се разходи, хем да научи нещо, хем да поговорим... Ужким да я подготвя за интересният живот пред нея



                          Коментар


                          • Вчера видях клипче за Бистришкият водопад (не бях чувал за него) и запалих колелото. Хоризонталната пътека беше доста неприятна с мокрите камъни и корени и кал, но някак си стигнах макар и не от първият път хубаво местенце, хареса ми, а дали е точно това, не съм 100% сигурен, защото в района падчетата са през 100 метра, но това намерих, хубаво беше, снимах го... Пък и се поразходих - 40+ километра и малко под 1000 метра изкачване


                            Коментар


                            • Altoshev
                              Altoshev коментира
                              Редактиране на коментар
                              Точно това е.

                          • От известно време не бях пътувал и накрая не издържах и потеглих от ранна сутрин в един от последните, май прекрасни есенни дни на юг. Естествено бях приветстван от дежурната сутрешна мъгла над Долна Диканя, но малко по нататък, до яз. Дяково вече стана нетърпимо и се отбих от магистралата да се позабавлявам! Много обичам облаците, но този път бях чак изумен от играта на природата, толкова красота не бях виждал от отдавна, знам, че повечето хора не са фенове на облаците, но гледайте клипа, може и да си смените мнението, аз лично се разтопих от кеф

                            Коментар


                            • Витоша над Чуйпетлово и Струма обкръжена с шарени есенни дървета, а на Рила в далечината има сняг


                              Последно редактирано от alex_markov; 16-11-23, 07:04.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X