Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гложенският манастир е един от най-красивите у нас, но за съжалени хич не обичам да ходя там защото монаха все ме гледа лошо, но мястото си заслужава като избягваш хората


    Коментар


    • От много години все се каня да спра до изоставена сграда до пътя и все не успявам да се организирам. Тази неделя спряхме с децара на съседен паркинг да починем и видяхме интересен паметник, та до сградата предстои да отида, но все видях нещо, а арката определено си заслужаваше За питащите - както винаги картата е в описанието в тубата!



      Коментар


      • Alexr
        Alexr коментира
        Редактиране на коментар
        Това е паметника до село Балван по пътя към Търново. Там се е състояла единствената битка на партизаните, в която държавата е използвала авиация срещу тях. Нямам идея до колко удачно, но не е повтарян опита.

    • По-миналата седмица ходихме с детето до пещерата Моровица, до Гложенският манастир. Пътеката беше ужасно кална и неприятна, но настроението ми се подобри като трябваше да преджапаме една много красива рекичка и на връщане от страхотната пещера спряхме да я снимам, още повече, че на метри от пътеката рекичкара навлизаще в отвесен каньон с няколко водопада над Гложене. Едно приятно попадение в допълнение към основната програма

      Коментар


      • Преди много години един познат ме светна за приказните скали до Кунино, открих и черното пътче по старите следи на влака към Карлуково и се започна едно ходене, едно летене... Приказно място. Особено тази част изпъстрена с пещери и арки, за съжаление трудно достъпни за мен и кутрето та а от тук, а от там... Много зор видях докато намеря стартова позиция която да ми позволи да разгледам поне най-впечатляващите. И пак не стана от веднъж... Та не помня по какъв повод, но наскоро се хванах и сглобих това кличе с най-впечатляващите моменти заснети там през годините опити (сигурно пропускам много още, но и това стига да покаже за какво говоря )

        Коментар


        • Оказа се, че път има почти до новият ми любим водопад Бигора над Зверино, но аз на два пъти се обърквах и вторият път реших да се поразходим оставащите километър два с кутрето по чудесно маркираната пътека. Та поснимах малко по пътеката защото и самата разходка си заслужаваше

          Коментар


          • След като наснимах новият си любимец - водопада Бигора над Зверино, си събрах нещата и си затръгвах и изведнъж се усетих, че пропуснах да наснимам алтернативното ярко зелено корито и пещерата над него. Спрях, извадих дрона отново и с огромно удоволствие литнах за второ кръгче из гъсталака - трудно за летене място, но пък толкова красиво! Естествено и водопада щракнах, дори май се получи по-добре от първият опит

            Коментар


            • Излезнахме да разходим кучето и по нашата малка уличка задръстване, по Борис ужас и реших да видя какво става с дрона - ремонт в час пик и задръстването е с километри във всички посоки и улички

              Коментар


              • Един от най-впечатляващите водопади у нас - Скакля над Бов под Заселе, приказни скали (основният пад е над 80 метра, а цялара каскада над 300), две малки рекички една до друга и отдолу един приказен карстов извор с по-голям дебит от рекичките... Ходя от години сравнително редовно и през всички сезони и все се очаровам от приказните гледки, а този път дори имаше повечко вода, че и слънцето помогна с дъгата... Какво повече му трябва на човек

                Коментар


                • Вчера трябваше да водя колата на майстор, но той не вдигна телефона (не го чул), а и детето свърши училище по-рано. Та да не пропуснем хубавият ден запалихме към езерото Керкини в Гърция. След консултация с гръцката карта за забрани за летене се оказа, че има цепка между зона на въртолетна площадка и малко летище разрешена за полети и аз се възползвах. А красотата там е приказна, любимата ми планина изглежда прекрасно от юг, леките облаци които не очаквах, всъщност добавиха към магията на това място, не мислих, че птиците вече са се върнали, но явно това е един рай за тях. Заради ограниченията не можах да хвана някой места, но и това което заснех ще ми топли душичката дълго време


                  Коментар


                  • Между Къпиновският водопад/манастир и яз. Йонковци има готино пътче (затворено за коли!) - прекрасно място за разходка. Там се запознахме с Гари (Коргито от заставката) този симпатяга се влюби в Мекичка и не ни остави цялата разходка та така и собственика му ни придружи толковоа ми хареса там, че чак пуснах и дрона


                    Коментар


                    • Най-накрая дойде времето да посетим района на Къпиновският водопад и манастир, много интересно място, всъщност един голям къмпинг, с няколко приятно изглеждащи заведения надвиснали над красивата река Веселина, но плътно затворени в момента. Водопада е много красив, обичам реки с каменни корита, а и времето беше прекрасно (миналата неделя), та аз се позабавлявах


                      Коментар


                      • Лакатнишките скали са фантастично красиви и изпълнени с интересни места, като къщичката на алпинистите, паметника, приказният път лазещ нагоре... И фантастичните гледки над Искъра... Но са толкова популярни, че чак втръсват и все се опитвам като минавам, да не спирам да ги снимам отново. Но този път не успях спрях и разходих дрона, а времето беше прекрасно и гледките още по-красиви, така, че насладете се за пореден път на една различна гледна точка

                        Коментар


                        • Днес целият ден беше голяма гад с този Сахарски пясък, та поне се надявах залеза да е разкошен (както предвиждаха Метео Балканс ) , та на разходката на кутрето извадих дрона и го оставих да снима с тайната надежда (тя умира последна както знаем ) марсиянският залез, чак си продължихме разходката докато той снимаше 20+ минути, но той ни настигна за секунди

                          Коментар


                          • Под водопада Бигора има преливащо в момента водохващане което е превърнало пътеката в приказна река която толкова ме очарова, че спрях да я снимам както и разцъвфащият Балкан наоколо!

                            Коментар


                            • Преди 4+ години пътувайки през Искърското дефиле се поспрях и пуснах дрона, изведнъж се появи влак и аз се ядосах, че съм с мини-то дето е най-бавният дрон и дори не можеше да следва влака. Какви са шансовете, толкова години по-късно аз отново да съм с мини дронче (няколко генерации по-мидерно), отново на (почти) същото място и отново да се появи влака за да се подиграва на бавничката евро директивна машинка Но на, случи се точно това е поне красотата там е страхотна


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X