Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Минавал съм десетки пъти покрай тази крепост и дори не съм знаел за съществуването и. А Состра макар и пообрасла и с влакова линия през средата е доста интересна, е най-накрая отделихме 15 минути от "безценното" си време и за нея


    Коментар


    • Коментар


      • Коментар


        • В неделя направихме една от най-хубавите си разходки с голямата ми дъщеря. Тръгнахме към Спано Поле, но по пътя се отбихме до Дяволската река в Кресненското дефиле и най-накрая се събухме и нагазихме в реката (друг начин Няма ) в търсена на митичният водопад Казаните. Пресекохме я веднъж, два пъти, три пъти и попаднахме в каньон без сухо място само по реката, за съжаление не бяхме се подготвили за по-дълбока вода и последните 5 метра не успяхме да ги минем, че водата беше над кръста, но с любезното съгласие на плажуващите младежи дрона се справи , е ако бях зад завоя, щеше да стане по-добре, че в случая водопада беше зад масивна скала и не е място да загубиш връзка с пилето но пак добре стана, макар и да трябваше да започна отгоре просто за да хване спътниците на гпс-а тотално закрити в каньона В заключение - стигнахме после и до Спано Поле - една от най-хубавите ни разходки със сигурност!





          Коментар


          • Преди 2 години за пръв път отидохме с кутрето до Спано Поле, но снега беше много (март месец), сега беше много по-добре - приказно местенце със страхотни гледки и много сладки бунгалца - калинки/гъбки и култува баня . Много приятна разходка, макар и пътечката да е доста стръмничка за хора с кутре в раницата



            Коментар


            • Миналата събота споделих старо клипче от Аневското Кале и веднага запалихме с детето да се качим най-накрая до крепостта, да, ама не като пристигнахме беше вече 35 градуса и ентусиазма ни се изпари та се ограничих с един поглед и отпрашихе към по-прохладни места


              Коментар


              • Дяволската река се оказа изключително интересно и красиво местенце, само на метри от международният път в Кресненското дефиле попадаш в приказен свят достъпен само с газене във водата - заслужаваше си




                Коментар


                • Скока на р. Лопушница до с. Калеица е приятно 8 метрово водопадче, в красива гора и прекрасна местност, доста добре благоустроена и с лесн достъп, толкова много табели не бях виждал до сега. А и рекламата която прочетох "най-красивият водопад ..." ме заинтересува е надали е най-красивият, но си заслужаваше разходката



                  Коментар


                  • На тръгване от Спано Поле изведнъж ме засърбяха ръцете да видя как е под къщичките и веднага се спрях и пуснах бръмбара. Пък и мястото си заслужава още един поглед




                    Коментар


                    • Aз освен Сърдито Старче , съм и много позитивен човечец и май за пръв път ще Препоръчам да НЕ Ходите на Дебневското Кале - Прекрасна крепост Но без нито една табела и Никакъв достъп от Никъде. След доста въртене намерихме една отдавна изоставена стълба зад училището, но още на десетият метър попаднахме в такива трънаци, че после се чистихме над един час и вадих тръни от пръстите си цял ден! Толкова Изоставени и обрасли развалини не съм виждал никога - чувствах се като първопроходец в Амазонската джунгла
                      Това е първият полет - пуснах дрона да Открия Къде е крепостта след като бяхме газили тръни носейки кутрето (тук дъщеря ми вади тръните от песа ) и щерката каза хайде да се връщаме явно крепост Няма да видим, е видяхме я после и отидохме до нея и пак пуснах дрона, но това е друг разказ


                      Коментар


                      • На водопада Скока над Калеица видяхме табела за Малкото Скокче, само на 150 метра, вярно трябва да се пресече реката без мост, но поне в момента това е лесно и сухо естествено го посетихме, заслужаваше си, не заради височината, а просто мястото е красиво или поне на мен ми хареса



                        Коментар


                        • И пак да си кажа - не хидете там! Дебневското Кале е най-трънясалото и изоставено място което съм посещавал, а аз съм ходил на много изоставени места



                          Коментар


                          • Май ще спра да ходя по по-неизвестни крепости. Вчера по прогноза над Дунав времето трябваше да е хубаво и аз натоварих децата да видим крепостта Ятрус до Кривина, голям път изпътувахме само за да попаднем в поредната зарязана и трънасяла пустощ, без пътеки, с изтрити от времето табели и само останките на една църква видими от земята и то с дрона, че не ни се газеха тръни . Пък и вятърът се беше засилил доста и поривите бяха сериозни (за пръв път видях вълни в Дунава, кутрето не можеше да се напие ), та дрончето даде всичко от себе си да оцелее, но в борбата падна хоризонта



                            Коментар


                            • Пътувайки към Кривина пресякохме Янтра през много красиво място, през готин мост в стил моста над Велека до Синеморец и реших на връщане да спрем и да пусна дрона въпреки вятъра, еми заслужаваше си, при това доста повече от крайната ни цел крепостра Ятрус



                              Коментар


                              • Язовир Тотлебенов Вал до Плевен е много красиво място, май единственият двуетажен язовир който съм виждал и мине не мине се отбивам да поснимам. Преди няколко месеца минах през преливният тунел, но този път се напънах да отида и до изкуственото тунелче до изоставеният балкон с кранове и за капак тествахме пътя до Тученица за да избегне трафика в Плевен, супер забавление



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X