Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една от по-малките планини у нас - Верила, далеч не толкова популярна като съседите си Витоша и Рила, но приятна и спокойна

    Коментар


    • Напоследък стана модерно да се откриват парчета от строящи се пътища, четейки новините постоянно се обърквах, от къде, до къде и въобще къде е това. Та вчера реших да отида и да видя на живо новата магистрала към Видин (скоростен път? Защото е120). След борба с тировете (все пак по голямата част от автотранспорта между Европа и Азия май минава по този път ) през села и паланки, остри завой и отнесени мантинели, на места с до 5 км/ч , изчакахме и влака да мине и изведнъж в нищото Магистрала, вярно от никъде до никъде и само 13-16 километра, но 2 платна + авариина лента, 120 км/ч... Няма задръстване, кеф. Пък дано да доживея да видя целият път готов, че така на парче са май почти всички у нас, и Струма и Хемус... Но по-добре от нищо

      Коментар


      • Една от най-чепатите еко пътеки - Ябланишкото ждрело. Ходя често и все не мога да я мина заради кутрето, но разходката си заслужава и има какво да се види, макар и да е една от най-трудните и за летене

        Коментар


        • петрохан в мъглата

          Коментар


          • Ловешката крепост, много красиво местенце със страхотни гледки, заслужава си посещението!

            Коментар


            • Никога не съм харесвал участъка между Ботевград и Мездра - един от най-натоварените и криви пътища у нас, а от преди няколко години и постоянно затворен и разкопан. Та като чух, че са пуснали части от него реших да мина от там вместо през Петрохан към Белоградчик. На излизане от Ботевград всичко си е по старо му, но след около километър - красота - скоростен път с по две ленти в посока, кеф. Но има още доста за правене, кефа е на парчета, прекъсвани от тесни участъци с дупки в които тир-овете карат с 5 км/ч ... Та ще продължавам да го избягвам до колкото е възможно


              Коментар


              • Може би най-красивите водопади у нас са си Крушунските. И едни от най-трудните за снимане (въпреки, че има и много по трудни ). За съжаление закъсняхме с 20-30 минути и слънцето се скри зад скалата иначе гледката щеше да е още по-впечатляваща, но така е на пътешествие с деца (после изпуснахме и залеза...). Както и да е, смятам този си полет за най-успешният до сега на това прекрасно място. Приятно гледане!


                Коментар


                • Вчера попаднах на снимки от пещерата Моровица до Гложенският манастир и се сетих, че и се каня от много години, но все не намирам време. И в същият момент се оказа, че трябва да взема детето и да го позабавлявам... Та решението се натрапи направо голямо мрънкане падна по целият път, защот пътеката беше ужасна в момента - страшно много кал стръмни спускания на които се пързалях в калта като на лед и тръни от всички посоки, но рекичката която трябваше да преджапаме ми вдигна настроението, а самата пещера ме впечатли - малко като изоставен тунел - огромна и неочаквана - заслужаваше си мъките е ако беше сухо и слънчево сигурно щеше да е още по-по-най но да се радваме на малките неща както беше казал Иванчо


                  Коментар


                  • Еменският каньон е едно от бижутата у нас, всеки път като отида откривам нови красоти. А водопада макар и не с много вода е феноменален, да не говорим за приключението да стигнеш до него защото паднало дърво е унищожило мостчето и сега се минава реката по едни мокри камъни - приключение - особено за децата


                    Коментар


                    • Бомбастични заглавия за идващ сняг ме подсетиха, че още имам снежни клипчета несподелени -любимият ми Конярник на Витоша - сняг и обллаци



                      Коментар


                      • Тази година пролетта подрани, обикалям много и от две седмици навсякъде виждам цъфнали дървета. А най-накрая и в полите на Витоша наизлизаха цветенца и нацъфтяха дърветата, живота се събужда и скоро всичко отново ще тъне в зеленина



                        Коментар


                        • Владайската река на Конярника от миналата седмица

                          Коментар


                          • На Деветашкото плато има какво да се види. До скоро тази пещера беше Голяма Гарваница, от няколко години стана скромно само Гарваница. Но пак е толкова впечатляваща. Слизането по стълбите до долу не е за всеки, малката не можах да я накарам, а преди години кака и го направи със свито сърце. И на мен ми се сви сърцето и не посмях да прекарам дрона по нея, че подухваше, но пак се вижда, поне от части какво ви очаква, за по-любопитните в канала имам и клипче от слизането по нея


                            Коментар


                            • Черната скала и Ветровала след последният сняг. А утре е първа пролет


                              Коментар


                              • Еменският каньон, след много ходения все още крие много тайни, но поне последният път хвърлих един панорамен поглед отгоре на тази прелест


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X