Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Вече те запитаха : Защо искаш да изпреварваш товарен камион ако се движи със сто и дваЙсе при разрешена максимална примерно 90 км ? Не виждам причина ако той нарушава правилата и ти също на уруш да се опитваш . На стари години ще караме зад ТИРа .
    Защото цапа(т). Ако изостана - ще ме задминат брутално през кишата, вкл. изблъсквайки ме от пътя, други ТИР-ове. По-горе има клипче с подобен случай, пуснат от друг участник. ТИР-овете в Клета Майка никога не се движат с 90 км/ч, освен в града (да не говорим, че максимално разрешената скорост за този вид ППС по такива пътища е по-малка ). Ама вие продължавате да се правите на луди и сега ако почнете ПАК да ми обяснявате, че ТИР не можеЛ да вдигне 120...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Защото цапа(т). Ако изостана - ще ме задминат брутално през кишата, вкл. изблъсквайки ме от пътя, други ТИР-ове. По-горе има клипче с подобен случай, пуснат от друг участник. ТИР-овете в Клета Майка никога не се движат с 90 км/ч, освен в града (да не говорим, че максимално разрешената скорост за този вид ППС по такива пътища е по-малка ). Ама вие продължавате да се правите на луди и сега ако почнете ПАК да ми обяснявате, че ТИР не можеЛ да вдигне 120...
      По гпс или скоростомер.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Защото цапа(т). Ако изостана - ще ме задминат брутално през кишата, вкл. изблъсквайки ме от пътя, други ТИР-ове. По-горе има клипче с подобен случай, пуснат от друг участник. ТИР-овете в Клета Майка никога не се движат с 90 км/ч, освен в града (да не говорим, че максимално разрешената скорост за този вид ППС по такива пътища е по-малка ). Ама вие продължавате да се правите на луди и сега ако почнете ПАК да ми обяснявате, че ТИР не можеЛ да вдигне 120...
        Друже Гагич ти качвал ли си се в ТиР ? За разлика от теб не само съм карал след или пред , ами дори съм бил зад волана не малко км . Нормален камион който пътува редовно по пътищата на Европа и е напълно редовен НЕ МОЖЕ да се движи с повече от 92 или 95 км максимум . Това да се вдигат по-високи скорости се постига по наклони и когато е натоварен . Празен няма теглото за да набере скорост . Аз лично карането на тир по пътищата на БГ го смятам за наказание като затворник . Нито пътища , нито организация за движение , нито кОлтура на участниците . При ограничение на скорост за движение 50км има движещи се с по 70 и повече км или движище се с 30 . При това положение не може да има нормален трафик и не може да има нормална организация . Такива състезатели дето ги е страх да си не зацапат колата по-добре да не си я вадят от гаража . Организацията на движението е отборна игра и от страната на организаторите и от страната на участниците . Колкото повече индивиди със силно застъпени индивидуални качества участват толкова по-лоша ще бъде организацията . За мен всички страни в тази ситуация са потърпевши от това че първо не си спазват своите задължения и съответно гледат и следят другите дали си спазват техните . Не знам колко км и колко продължително ти се е налагало да караш в една по-нормална обстановка , обаче карането 70 км в посока за работа не ме уморява и ми позволя да имам един нормален 8 часов работен ден (лЕпя плочки ако не знаеш ) . Така че първо извади едно огледало и питай типа който виждаш как я мисли тази работа да гледа само в паничката на другите .......................
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          ... Нормален камион който пътува редовно по пътищата на Европа и е напълно редовен НЕ МОЖЕ да се движи с повече от 92 или 95 км максимум .
          Е да де ама какво правим с ненормалните?

          И ако Гагич е професионален черногледец, то аз от малкото си опит мога да му потвърдя наблюденията за скоростите на седловите влекачи. Всякакви талибани има.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-03-26-00-28-33.png
Прегледи:1
Размер:205.6 КБ
ID:5784682
            Тук и после би трябвало да може.
            Доброто е, че вече не само турски ограничители и тахошайби започнаха да не работят из Европа, а не само у нас. С необлагаемите хубавини бързо се свиква.
            Последно редактирано от veskov; 25-03-18, 23:40.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Аз за своят кратък близо 30 годишен стаж като шофьор все още не съм виждал и не ми се е налагало да карам зад или пред , да изпреварвам и да управлявам "ТиР" който да върви с повече от 95 км в час . Ако имате възможност се качете поне един път в кабината и направете една разходка да видите отвисоко колко " повече се вижда" и колко много заблудени шофьори с дребни коли има . Другата ми препоръка е да покарате в бяла държава и да видите колко голяма е разликата в организацията на движение и каква е културата на участниците . За мен най -показателно е когато се пътува към западна Европа как с отдалечаването от Балканският полуостров условията се подобряват и наобратно как се влошават .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Те тоя турски гъз ме изпревари снощи на спускането по "Тракия" от Траянови Врата посока Пловдив с около 125 км/ч. по инерция. Пътните условия ги виждате. Хванал съм го чак когато намали, щото настигна друг камион.
                ...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ... ТИР-овете в Клета Майка никога не се движат с 90 км/ч, освен в града ...
                  Сигурно има такива, които не спазват ограниченията. Ама пък сигурно и все на тебе ти се падат. През последната година често ми се налага да влача ремарке, при което дори на магистралата карам с не повече от 95-100 км/ч. Как пък не ми се случи един голям камион да ме задмине. Виж, автобуси - да.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Ползвам периодично едно бусче да ни кара до летището в Истанбул... С тахометър - вдигнеш ли 101км/ч и това така почва да пищи, че ще ти изкара джигера

                    Съмнява ме ТИР-аджиите да нямат такова Риска за последващи глоби да не говорим Дали механично са ограничени - възможно е... Имали сме такъв бус - светваше една лампа и до там...
                    Дали някой може да успее да превиши ограниченията - напълно е възможно... Ама в повечето случаи държат уверено и що годе разумно темпо... Т.е. мотат се само по обективни причини (липса на мощност по баирите ) ...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ползвам периодично едно бусче да ни кара до летището в Истанбул... С тахометър - вдигнеш ли 101км/ч и това така почва да пищи, че ще ти изкара джигера

                      Съмнява ме ТИР-аджиите да нямат такова Риска за последващи глоби да не говорим Дали механично са ограничени - възможно е... Имали сме такъв бус - светваше една лампа и до там...
                      Дали някой може да успее да превиши ограниченията - напълно е възможно... Ама в повечето случаи държат уверено и що годе разумно темпо... Т.е. мотат се само по обективни причини (липса на мощност по баирите ) ...
                      Имат не само тираджиите, всички извършващи ( без такситата ) законно транспортна дейност трябва да имат. Не знам дали за Б категория това остана задължително, но преди време беше, особено за транспорт извън държавата или на дълго. Както ида е, моите лични наблюдения са, че ИМА тираджии, които заобикалят ограничението и да не кажа карат като луди, не малко от тях завършиха трагично. Съветвам ви да не се правите на състезатели нито в зимни условия, нито дори при топло време но с дъжд. Колкото до гумите, това е тема с ясен отговор, всеки знае че е хубаво със зимни гуми и всеки знае колко НЕ евтини са и че доста от хората им е трудно дори втора употреба, които са на границата на закона е трудно да намерят евтино за да оборудват колата си, да закарат от далечното село детенцето си я на училище ч на детска градина, че видиш ли в тяхното село.... няма нищо.... Не трябва да съдим никой. Друг е въпроса, че свен зимните гуми за които трябва да плащаме, даваме пари за винетки и пътен данък и гражданска, ужким с цел да ни е хубав пътя и ЧИСТ, нещо кеото в БГ май ще си остане една голяааааааама мечта...

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Сигурно има такива, които не спазват ограниченията. Ама пък сигурно и все на тебе ти се падат. През последната година често ми се налага да влача ремарке, при което дори на магистралата карам с не повече от 95-100 км/ч. Как пък не ми се случи един голям камион да ме задмине. ....
                        Късметлия си, затова.
                        На мен ми се налага последните 2 години да се мотая почти през седмица по магистрала "Хемус" до Ябланица и обратно. Карам с около 100-110 км/ч, защото това е най-удачната за Джимнито скорост. Изпреварват ме ТИР-овете, като стой та гледай.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Аз за своят кратък близо 30 годишен стаж като шофьор все още не съм виждал и не ми се е налагало да карам зад или пред , да изпреварвам и да управлявам "ТиР" който да върви с повече от 95 км в час . Ако имате възможност се качете поне един път в кабината и направете една разходка да видите отвисоко колко " повече се вижда" и колко много заблудени шофьори с дребни коли има ...
                          Айде сега. И това съм работил известно време. А споменавал съм някъде в темата за седмия бушон на ДАФ-а, това беше преди едни доста години и ще да се учудя, ако вече няма някакво андроидско приложение за премахване на ограничителя. Ама немало как. Има, има, вуаля:

                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Айде сега. И това съм работил известно време. А споменавал съм някъде в темата за седмия бушон на ДАФ-а, това беше преди едни доста години и ще да се учудя, ако вече няма някакво андроидско приложение за премахване на ограничителя. Ама немало как. Има, има, вуаля:


                            Може и става , спор няма , обаче нали знаеш че всичко се пише на картата или шайбата на тахографа . Аз лично и колегите които познавам или съм пътувал не сме си позволявали такива глупости . Ако имате възможност застанете на мост над магистралата да видите как и с каква скорост минават тировете . В кабината и зад волана имаш чувството че не върви .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Може и става , спор няма , обаче нали знаеш че всичко се пише на картата или шайбата на тахографа . Аз лично и колегите които познавам или съм пътувал не сме си позволявали такива глупости . Ако имате възможност застанете на мост над магистралата да видите как и с каква скорост минават тировете . В кабината и зад волана имаш чувството че не върви .
                              https://news.bg/crime/avtoservizi-ma...ki-ptp-ta.html

                              Къде се пише, къде не .

                              TT
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                https://news.bg/crime/avtoservizi-ma...ki-ptp-ta.html

                                Къде се пише, къде не .

                                TT
                                Искате да кажете че след като едим мъж станал долен ляв п.дал и всички останали са такива . Да и това от статията е вярно ама всички под един знаменател идва вече в повечко .......................
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X