Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Не че не са ме изпреварвали и когато съм била с Форда ("Мондео", комби), ама съм го карала по-рядко, затова не се аргументирам с него. И на него му е некоректен километражът, вероятно. Или аз съм сляпа. Аргументи ad hominem - бол.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Разбира се, че няма да вляза в лични взаимоотношения (басът е вариант на такива) с някой, който ни в клин ни в ръкав е решил да се заяде с мен.
      Намери си друг начин да докажеш тезата си, че ТИР-овете спазват ограниченията.
      Ако Гагич съдейства, няма нужда да се виждаме.

      ще докажа, че това
      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      ... Карам с около 100-110 км/ч, защото това е най-удачната за Джимнито скорост. Изпреварват ме ТИР-овете, като стой та гледай.
      не отговаря на обективната истина.

      Също всички ще узнаем чии думи струват 2000лв.
      ======================================================
      Пак условията:

      печелите 2000лв. -> Ако при посочения от вас маршрут, дори два ТИР-а(прицепи с ремарке) ме изпреварят при моя средна реална скорост не надвишаваща 107.7 км.ч.

      (забележете че имате твърдение че ви изпреварват при ваши 110)

      пп
      добавям утежняващо за мен условие - ще премина два пъти по маршрута.
      Последно редактирано от DBRS; 03-04-18, 13:16.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Яко забавно.
        Колите с верен километраж са единици. Защо е така е ясно, но е дълго.
        Гпс-а също така не е върха на точността. Също е ясно защо и пак е дълго.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Да, забавно е. При средна 108км/ч само 10-12' да караш с170/180(напълно постижимо за това трасе) през останалото време ще те изпреварят не 2, ми поне 22.
          Отделно дето няма два еднакви километража. Имаше време когато при всяка смяна на гуми с разл. размер(зима/лято) съм го сверявал(компа си знае как). Простотия.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Яко забавно.
            Колите с верен километраж са единици. Защо е така е ясно, но е дълго.
            Гпс-а също така не е върха на точността. Също е ясно защо и пак е дълго.
            GPS-a не е точен при ниски скорости и високи препятствия: сгради и планински склонове. При висока скорост (над 60 км/ч) на магистрала (липса на вертикални препятствия) грешките на GPS-a се компенсират една друга и на практика се нулират.
            Ето тук едни мои разсъждения по темата от преди години с една интересна екселска таблица:
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post1819636
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Интересно, как два грешни уреда (скоростомера и GPS) дават показания в тясна корелация помежду им?!?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                GPS си е достатъчно точен и при ниски скорости за автомобилна употреба... Да, сгради и високи препятствия не му харесват, но това са по-скоро изключения..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Гпс не е точен щото е направен да не е. И гпс и глонас имат алгоритми за грешка. Които уж не се ползват

                  Скоростомера показва глупости съвсем нарочно. Колко големи глупости са допустими е определено от евродиректива. Новите могат да са абсолютно точни защото се взима сигнал от 4те колела. Старите, които са жило и пружина са ташацинарояци като цяло и имат приемлива точност само в даден диапазон.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Като се говори за точност винаги трябва точността да се определя количествено.

                    Иначе са глупости.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Средно е 10 до 20% и зависи от скоростта.
                      Абе прочетете я директивата.
                      Отделно става въпрос за най големия позволен диаметър гуми.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Гпс не е точен щото е направен да не е. И гпс и глонас имат алгоритми за грешка. Които уж не се ползват

                        Скоростомера показва глупости съвсем нарочно. Колко големи глупости са допустими е определено от евродиректива. Новите могат да са абсолютно точни защото се взима сигнал от 4те колела. Старите, които са жило и пружина са ташацинарояци като цяло и имат приемлива точност само в даден диапазон.
                        И колко не е точен? На мен с 10 метра максимално отклонение ми дава разлики под 2 км/ч (таблицата). А моя алгоритъм сигурно е много куц в сравнение с тези, заложени в GPS приемниците.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Колко не е точен зависи от скорост, терен, устройство и всичко, нарочно. Ако има струваща се причина може да се опита да се сметне. Преди 20г бяха още по- неточни.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Като стана въпрос за количествени измервания се сетих, че този форум е малко по-особен
                            Какво разбирате под бавно каране? Защото аз разбирам под 20км/ч, ама тук има хора дето сигурно правят и средна 5км/ч по излетите

                            П.С. май се отплеснахме от същинската тема...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Средно е 10 до 20% и зависи от скоростта.
                              Абе прочетете я директивата.
                              Отделно става въпрос за най големия позволен диаметър гуми.
                              В тоя документ вероятно е забранено единствено показвaне на по-ниска от реалната скорост?

                              пп
                              тествах - на 33км. отсечка, при реална средна 99.99км./ч. - нито един ТИР не ме изпревари - мистерия
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Взимай 2000 лв от левия джоб и ги слагай в десния
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X