Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    И правилно!
    Не е правилно. Виж още Чавдар ти е посочил маркировката (макар и поизтрита) - http://www.offroad-bulgaria.com/show...57#post3262357
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      А каква маневра с навлизане в съседна лента извършва колата от дясната лента? Покажи ми кое определя, че лентата след кръстовището е продължение на лявата лента преди кръстовището. По интуиция е ясна работата.
      Колега, май не видя линка от гугъл-мапс с точното място, и затова се изказваш неподготвен
      https://www.google.bg/maps/@43.22668...2!8i6656?hl=bg
      Ето колко ти е дълга 'дясната лента', и както се вижда - след нея има 'остров' в продължението на кръстовището... Това е основният път - околовръстното на Варна... Всички пресечки в продължение на километри са без предимство... 'Дясната' лента се използва съвместно и като спирка, и за завиване към болницата...
      Надявам се забелязваш коя е лентата за направо Да, маркировката е поизтрита, но все още я има. Пътят по принцип е МНОГО натоварен (още не се бяха върнали екскурзиантите, затова на видеото е сравнително спокоен) и затова маркировката не издържа много... Между другото този светофар го сложиха или само за комисионна, или за да могат да излизат линейките от болницата... По-вероятно първото... Защото от другата страна (срещу болницата) за толкова години съм виждал да влиза и излизат само 2-3 автомобила - удобният и безопасен изход не е към този път...
      Няма какво да добавя към случая...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t1.jpg
Прегледи:1
Размер:454.8 КБ
ID:5777748
      Последно редактирано от slowtraveler; 09-01-18, 21:53.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Кое те кара да мислиш, че не можеш да продължиш направо от тази лента? Кое те кара да мислиш, че като има знак за спирка, не можеш да се движиш в тази лента?
        Току що издържа изпита за Катаджия, освен ако не провеждаш някакъв форумен експеримент,не мога да те разбера.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Две ленти преди кръстовище, отсреща една. Светофарът светва зелено и две коли заедно тръгват. Кой трябва да навлезне в лентата пръв? Аз твърдя, че десния, вие - на който му е по-удобно.
          Никъде не се вижда маркировка, затова и презумцията ми е, че е разрешено и направо.
          "Умниците" с долнопробните подмятания ги оставям без коментар.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Две ленти преди кръстовище, отсреща една. Светофарът светва зелено и две коли заедно тръгват. Кой трябва да навлезне в лентата пръв? Аз твърдя, че десния, вие - на който му е по-удобно.
            Никъде не се вижда маркировка, затова и презумцията ми е, че е разрешено и направо.
            "Умниците" с долнопробните подмятания ги оставям без коментар.
            Тя работата отиде на майтап една страница по нагоре,само че какво общо има това което твърдиш,със клипа на slowtraveler?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Две ленти преди кръстовище, отсреща една. Светофарът светва зелено и две коли заедно тръгват. Кой трябва да навлезне в лентата пръв? Аз твърдя, че десния, вие - на който му е по-удобно.
              Никъде не се вижда маркировка, затова и презумцията ми е, че е разрешено и направо.
              "Умниците" с долнопробните подмятания ги оставям без коментар.
              който не си сменя лентата, т.е. който не се престроява!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Всички сте прави.
                Това е една от неизчистените в ЗДвП ситуации. Престрояващият се когато е дясностоящ. (съответно всеки може да цитира текст описващ неговата логика)
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Две ленти преди кръстовище, отсреща една. Светофарът светва зелено и две коли заедно тръгват. Кой трябва да навлезне в лентата пръв? Аз твърдя, че десния, вие - на който му е по-удобно.
                  ...
                  Ами не!

                  Чл. 81. (1) Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга, за да се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за движение.
                  (2) Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза.
                  В случая се престроява само МПС от дясната лента, докато това в лявата просто извършва маневра "потегляне" направо, без да се налага да преминава от една лента в друга.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:varna.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5777809

                  Да не говорим, че срещу дясната лента има хоризонтална маркировка, забраняваща движението на ППС, която още повече принуждава МПС от дясната лента да се престрои в ляво още в зоната на кръстовището.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:varna2.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5777808
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    И правилно!
                    Еми не е правилно. В случая има друго указано - маркировката че дясната лента е само за десен завой. Някъде назад трябва да има и знак.

                    Тоест ако дясната лента е указана като такава само за десен завой, предимство има тръгващия от лявата. Тоя в дясната ако продължи направо прави нарушение дори. Всеки ден минавам през такова кръстовище по 2 пъти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Май няма дясна секция/стрелка на светофара, та маркировката е у лево(и без това е почти стелтова ).
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Маркировката може да е и стрелка право-дясно, нали?

                        Да приемем, че лентата отсреща не е визуално продължение на лявата лента преди кръстовището, а се пада точно в средата - кой трябва да мине пръв?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kr.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5777812

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Няма общо. Пак десния.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Интуитивно може да е ясно, че първата лента е за надясно, а втората лента е за направо и наляво. Но също така е възможно първата лента да е за надясно и направо, а втората да е за наляво. Липсва вертикална маркировка - указателен знак за посоките на лентите. Шапка свалям на тези от вас, които виждат в хоризонталната маркировка някакви стрелки. Стрелките отдавна са изтрити и тези жалки остатъци от тях може да си ги знаят местните, които всеки ден минават от там и си спомнят каква стрелка е имало преди 3 или 6 месеца. Да ви светна: стрелки няма - не се виждат. А щом не се виждат, значи ги няма. Който не вярва, нека да се постави на мястото на някой, който не е от Варна и не знае, че там някога е имало стрелка "само надясно". Не знае, че лявата лента е естественото продължение за направо (по интуиция). Понеже не се чувства сигурен, гледа да кара предимно в дясната лента, та който бърза, да го заобикаля отляво, а не от дясно. Аз, например, като нищо ще се нахакам в дясната лента с идеята да продължа направо.
                            Хайде погледнете на ситуацията и от друг ъгъл. Нощно време тази изтрита маркировка изобщо не се вижда. Като вали дъжд тази изтрита маркировка пак изобщо не се вижда. Но най-важното е: Не гледайте на дадено кръстовище така: "Аз си го знам как се минава." Трябва да има недвусмислена маркировка, защото по пътищата освен местните джигити се движат и хора които минават от там за първи път. И, изненада, те имат право също да минат от там.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              ... Понеже не се чувства сигурен, гледа да кара предимно в дясната лента, та който бърза, да го заобикаля отляво, а не от дясно. Аз, например, като нищо ще се нахакам в дясната лента с идеята да продължа направо.
                              ...
                              Верно?!? Дори тогава, когато дясната лента ти се появява непосредствено преди кръстовището и спокойно може да мине и за уширение за автобусна спирка, а срещу нея очеизвадно има зелена площ и хоризонтална маркировка, забраняваща движението на ППС?

                              А за това, че на кръстовището трябва да има свястна маркировка спор не може да има. Трябва си.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Маркировка и св сигнал разрешават движението направо, и само указват, че може да има и автобус.После си е десния. Събирането на ленти се указва.
                                Последно редактирано от veskov; 10-01-18, 19:33. Причина: грамат
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X