Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Сърнела. Млада.
    Да не би да грешиш.
    Ето сърнела.

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Аха ама преди да достигне размера и формата на тези от снимката си е сърнела бебе. Не стига че е бъкано от гъбки при вас ами и не искате да ги берете. Ама така е разглезени сте си от всякъде. И ви завиждам да знаете.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Аха ама преди да достигне размера и формата на тези от снимката си е сърнела бебе. Не стига че е бъкано от гъбки при вас ами и не искате да ги берете. Ама така е разглезени сте си от всякъде. И ви завиждам да знаете.
        Виж стеблото е друго съмнявам се да е сърнела.
        А мен изобщо не ме мързи винаги като видя гъби който познавам си събирам.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Не,че съм голям разбирач ,ама и моите съмнения са относно стеблото.На младите е дебело и бяло а на старите кафяво и тънко.
          И все пак derhunter може да е прав, просто изказвам мнение.
          ROCK ON

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
            Не,че съм голям разбирач ,ама и моите съмнения са относно стеблото.На младите е дебело и бяло а на старите кафяво и тънко.
            И все пак derhunter може да е прав, просто изказвам мнение.
            Незнам защо но неви вярвам и на двамата.
            Извинете ме но съм такъв.Имам ти вяра но ти нямам доверие.

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Ами мини след два дена и ги виж как изглеждат ако някой не ги е обрал. Все пак ние тук разсъждаваме по снимки.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                Аз мога да кажа че вчера като бяхме на лов поляните бяха пълни със Сърнела и Печурка.
                Снимах много странна гъба която несъм виждал снимка по късно ще пусна.
                Като се прибрахме един колего задуши сърнели нямам думи.
                Междо другото при нас на сърнелата викат и КОКУМАР незнам защо .
                Кокомар според откъслеци от Български етимологичен речник е нещо като кокоря се, ококорен или вероятно нЕква Мара дето е била кокона. Точно като гъбката!

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                  Кокомар според откъслеци от Български етимологичен речник е нещо като кокоря се, ококорен или вероятно нЕква Мара дето е била кокона. Точно като гъбката!
                  За това писах незнам защо и викат така.
                  Нека е кокона и хубава мома.
                  Много е вкусна.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Сърнела. Млада.
                    Наборче турай цайсите и виж внимателноАз не съм голем разбирач ама младата сърнела е с яйцевидна форма и стеблото и е по друго майи трябва пръстенчето да се движи свободно по стеблото.Аз много много не я ям че не знам как се приготвя
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Ето въпросните гъби.
                      Какви са и дали са ядливи.




                      valkov.val това е съвсем мъничка сърнелка, още в съвсем бебешки стадий. Но за да си спокоен иди утре-вдругиден да се увериш, освен ако някой не ги е гушнал дотогава

                      при нас продължава да е суша....сърнелки само от Германия съм брала и то миналия месец, тука нема и това си е.
                      Почвам да вадя от зимнината.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Чак след като си постнах публикацията, видях че почти дословно съм изкопирала тази на derhunter. derhunter, моля за извинение, не беше нарочно

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Нямай грижи, твое право е да изразиш мнение.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Наборче турай цайсите и виж внимателноАз не съм голем разбирач ама младата сърнела е с яйцевидна форма и стеблото и е по друго майи трябва пръстенчето да се движи свободно по стеблото.Аз много много не я ям че не знам как се приготвя
                            Още малко да порасте и ще стане съвсем яйцевидна. И стеблото ще се издължи и изтънее. Преди да се отвори много рядко пръстенчето се движи свободно.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              Незнам защо но неви вярвам и на двамата.
                              Извинете ме но съм такъв.Имам ти вяра но ти нямам доверие.
                              Просто има гъби които не могат да се объркат с други. Тези са такива. Поради обилни дъждове още като млади са наляли много "мръвка" и изглеждат мощни и здрави, а не фини и крехки.
                              Та това е сърнела. Колегите са прави .

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Ок убедихте ме благодаря за инфото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X