Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Кисело зеле знаеш ли как се прави в бидон? Е те така и да не забравиш да го претакаш Тази година набарах една много месеста и свежа коралка. Влетя в суровата туршия. Преди няколко дни я пробвахме, за първи път карфиьола остана

    п.п неприятно е че потъмнява като я сложиш в солена саламура, поне при мен.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Кисело зеле знаеш ли как се прави в бидон?

      п.п неприятно е че потъмнява като я сложиш в солена саламура, поне при мен.
      Вероятно си ползвал йодирана сол ? Иначе така се правят много видове гъби и става.....супер . Поздравления !

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Вероятно си ползвал йодирана сол ? Иначе така се правят много видове гъби и става.....супер . Поздравления !
        Като се замисля, май че да. Ще взема да пробвам с морска.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Морската е също йодирана. Потърси каменна. Аз минах по същата пътека преди седмица. В няколко магазина влизах и излизах, и доста марки сол ми минаха през ръцете.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от ГАЗель Преглед на мнение
            Морската е също йодирана. Потърси каменна. Аз минах по същата пътека преди седмица. В няколко магазина влизах и излизах, и доста марки сол ми минаха през ръцете.
            И + лимонена киселина от пакетче - тогава изобщо не потъмняват, освен ако не са потъмнели от времето на обирането до времето на приготвянето.

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Ето ви малко снимки от мен :
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Това последното как го готвиш
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                  Това последното как го готвиш
                  С картофки и гъби

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                    Здравейте продължава ли сезона

                    Не мислех че след тези яки слани сутрин ще има гъби но уловът днес беше доволно добър [ATTACH=CONFIG]264399[/ATTACH]
                    Продължавам с "ученето" и ми е много интересна следната гъба рядкост са при нас обаче намирам достатъчни количества затова искам да разбера какви са.
                    [ATTACH=CONFIG]264395[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264396[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264397[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264398[/ATTACH]

                    Според мен е някаква маматарка предполагам бронзова обаче несъм сигурен.
                    п.п. На снимка 7 се вижда и други гъби които определих кадо двойника на пачи крак и ги изхвърлих иначе имаше и от тях доста обаче бяха кафяви отгоре.

                    Май никой не ти е отговорил.Аз ще се престраша.
                    Тази гъба за която казваш ,че е от рода на манатарките си мисля ,че е масловка.
                    Ядлива е даже много
                    Все пак нека да каже и друг ,по-опитен.
                    ROCK ON

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Масловка. Класическа. Не блести с вкус. Леко жилава. Жълтия дунапрен отдолу, трябва да се изхвърли. Пънчето става, ако не е червясало.
                      Такива не бера, освен ако не съм умрял от глад.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Благодаря за отговорите, получих и още един на ЛС . Абе манатарка масловка вкусна беше а щом пиша и ядлива ще да е била

                        Незнам ако успея да намеря още няма да им се размине , според друг колега трябва да се пазя от манатарки с червени шапцици и петна така че смятам да спазвам този съвет.

                        Вие какво ще кажете специално за манатарките и дайте и някоя рецепта по-така че взех да се вманиячавам
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Попринцип манатарките панирани са си божество,иначе за някой по изтънчена рецепта трябва да каже някой друг.
                          ROCK ON

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Манатарките заместват месото почти по всякакъв начин приготвени.
                            Може да си направите шишчета с манатарки. Лесно е:
                            Редите на шишчето месо,лук,манатарка,може някое чушле. Въобще както си приготвяте шишчета, но месото (може не всичкото) го замествате с манатарките. Най-приятно е когато използвате малките гъбки(манатарки). Наричат се "пиколо" и се слагат цели на шишчето.Подкрепени и с малко мазнинка или сланинка ......няма какво повече да се каже, освен : НАЗДРАВЕ !

                            И понеже сме на тази вълна ще повторя и една друга рецепта за манатарки:
                            Приготвяте си едно гърне и малко месо . Количеството е според желанието и гостите на трапезата.
                            В гърнето на дъното освен мааалко масълце слагате ред манатарки. После редите следвашия ред с месо (пържоли, резени - каквото имате ).После слагате малко сирене, желателно да е топено или пушено. По-подходящо е да е някакво меко сирене.
                            Продължавате с втори епизод от филма - повтаряте вече изброеното . Най-отгоре завършвате със сиренце.
                            После гърнето отива във пещ, фурна за поне 2.5 до 4 часа. След изваждането се оставя да се охлади захлупено и ....
                            Последно редактирано от bgbul; 03-11-10, 22:06.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              . Абе манатарка масловка вкусна беше а щом пиша и ядлива ще да е била

                              Колега, те всички са ядливи, но някои само по веднъж!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Ще ми кажете ли тази гъба каква е?Хареса ми,но някакси по книга не искам да ги изучавамНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 324.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5225758
                                Не казвай "Хоп" преди да си скочил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X